שיכון ובינוי זכתה בפרויקט להקמת 155 דירות בראשון לציון

מדובר בפרויקט בינוי-פינוי-בינוי המתוכנן בשכונת נוריות על שטח בסיסי צה"ל בצריפין שפונו. המדינה תרכוש 48 יחידות דיור שיוקצו לדיירי שכונת רמת אליהו הישנה

|
(3)
אייל לפידות, מנכ"ל שיכון ובינוי, צילום: פאביאן קולדורף

ועדת המכרזים של רשות מקרקעי ישראל הכריזה על חברת שיכון ובינוי כזוכה במכרז במסלול בינוי-פינוי-בינוי להקמת 155 יחידות דיור בשכונת נוריות על שטח בסיסי צה"ל בצריפין שפונו. זהו הפרויקט השני בעיר שמקודם במסלול זה.

בפרויקט בינוי-פינוי-בינוי קודם בונים, אחר כך מפנים את הדיירים בחלקם ישירות למקומות החדשים (להבדיל מפינוי-בינוי שבו הדיירים מפונים ואז חוזרים).

מדובר במסלול ייחודי שגובש על ידי רמ"י בשיתוף עם הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית המכונה "מפתח תמורת מפתח" במסגרתו המדינה משמשת כיזם ופועלת ישירות מול הדיירים. מטרת השיטה היא לדלג על שלב השכירות, ולהכניס את הדיירים ישירות לדירות החדשות, עוד לפני הריסת המבנים הישנים.

במסגרת המכרז התחייבה המדינה לרכוש 48 יחידות דיור לטובת בעלי הדירות המתפנים מרמת אליהו, במחיר ובתמהיל שנקבע במכרז. המכרז משלב 4 בניינים ברמת אליהו, בהם הדיירים נתנו הסכמתם לפרויקט במסגרתו כל דייר יקבל דירה חדשה בשכונת הנוריות, במקום דירתו הישנה. יתר יחידות הדיור יימכרו בשוק החופשי. 

חברת שיכון ובינוי תשלם כ-72 מיליון שקל, לפני הוצאות פיתוח שיעמדו על 21 מיליון שקל (לא כולל מע"מ).

במכרז הקודם שווקה בשיטה זו קרקע שבה הוקצו למתפנים 61 יח"ד בשכונת נחלת יהודה וכעת הם ממתינים להוצאת היתרי בנייה. חברת אשדר זכתה במכרז. 

לדבריו של חיים אביטן, יו"ר הרשות להתחדשות עירונית, "תחום ההתחדשות העירונית רווי בקשיים ובפרויקט זה אנו עדים לפיתוחו של מנגנון ייחודי, אשר יאפשר את הגברת הוודאות הן בקרב הדיירים והן בקרב היזם. בכוונתנו להרחיבו בפרויקטים של התחדשות עירונית, במטרה להאיץ תהליכים ולהסיר את חסמי ההחתמה המעכבים מאוד את התהליך".

מעדיאל שמרון, מנהל רשות מקרקעי ישראל נמסר כי "רמ״י פועלת ומקדמת מיזמי התחדשות עירונית במסלולים השונים. הן במקום בו נדרש סיוע של רמ"י להגדלת הכדאיות הכלכלית של פרויקט והן בערים המשתתפות בעול הגדלת מספר יחה״ד במסגרת מכרזים רגילים, כמו שעושה זאת בהצלחה רבה העיר ראשון לציון. רמ"י רואה בהתחדשות העירונית בשכונת רמת אליהו פרויקט חברתי מן המעלה הראשונה, ועל כן הוא נכלל בהסכם הגג שנחתם עם העירייה".

רז קינסטליך ראש עיריית ראשון לציון מסר: "זהו צעד נוסף ומשמעותי בתוכנית לשיפור איכות חייהם של תושבי רמת אליהו.  לבשורה הזו, שחברה קבלנית נבחרה לבנות את הבניינים החדשים עבור תושבי רמת אליהו, יש חשיבות משמעותית לא רק לדיירים שלוקחים חלק בפיילוט ויעברו בעוד כשלוש שנים לדירות חדשות בשכונה החדשה נוריות, אלא גם לכל תושבי רמת אליהו שעיריית ראשון לציון נחושה להוציא לפועל את התוכנית שתבטיח להם ולילדיהם אופק אמיתי ואיכות חיים".

תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  פשיטת רגל
  עודד 12/07/2019 18:45
  הגב לתגובה זו
  0 0
  צריכים למכור 100 דירות בשנה רק לשלם למשכורת המפגרת שלו. אבל שהחברה תעלם.... הוא יקבל מצנח זהב. לא שווה 10 אחוז. המשכורת שלו....
  סגור
 • 2.
  לא רלוונטי לכולם
  קרן אור 11/07/2019 17:04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אהבתי את הרעיון, אבל מתי זה יקרה?? מה לגבי אלה שאין להם דירה בטאבו?? פרויקט נהדר אבל לא רלוונטי לכולם. חבל שאין עוד יזמים מקצועיים כמו פרי, שמציעים דירות חדשות במחיר לכל כיס כמו מיזם BEST בלוד.
  סגור
 • 1.
  מסכנים הרוכשים
  דני 11/07/2019 16:33
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שיקנו חלומות ראשון
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות