יוון הקפיצה את האירו: התחזק ב-0.9% מול השקל, אך עבר להיחלשות בעולם

הודעתן הצפוייה של מדינות אירופה להעניק סיוע לכלכלת יוון תומכות באירו בארץ ובעולם. "כאשר אתה רואה את הסימנים של גרמניה, אתה חייב לקנות"
יוון הקפיצה את האירו: התחזק ב-0.9% מול השקל, אך עבר להיחלשות בעולם

התגייסותן של מדינות אירופה, גם אם חסרת ההתלהבות, להענקת סיוע ליוון, הקפיצה היום את שערו של האירו במסחר בזירה המקומית. עם זאת, בשוק מעריכים כי העלייה הינה זמנית בלבד והאירו צפוי לשוב בקרוב למגמה בה נסחר לאחרונה.

עם קביעת השערים היציגים על ידי , האירו טיפס ב-0.85% ושערו היציג נקבע על 5.1528 שקל. הדולר התחזק אף הוא והוסיף 0.56% ושערו היציג נקבע על 3.7490 שקל. הליש"ט התחזק היום ב-0.78% ושערו היציג נקבע על 5.8569 שקל.

למרות ההכחשות, אמש פורסם בכלי התקשורת כי מדינות אירופה הסכימו באופן עקרוני הענקת סיוע כלכלי ליוון, אותו תוביל גרמניה. בשוק צופים כי הצעדים בהם ינקטו מדינות אירופה יפורסמו מחר בפסגה שתיערך בבריסל, בהשתתפותו של נגיד הבנק האירופי, ז'אן קלוד טרישה.

בתגובה להתפתחויות באירופה, האירו התחזק היום בארץ, כמו גם בעולם. עם זאת, בשוק מעריכים כי המגמה הכללית שנרשמה בארץ בתקופה האחרונה, לפיה האירו נחלש, צפוייה להימשך.

הבוקר אף נחלש הדולר אל מול האירו, אך בשעה זו רושם היחלשות לרמה של 1.3735 דולר. גם בעולם מעריכים כי האירו צפוי להמשיך ולהתחזק בטווח הקצר. "כאשר אתה רואה את הסימנים של גרמניה, אתה חייב לקנות", אומר ג'ונתן גנצ'ר מומחה למט"ח בבנק מונטריאול. "כאשר משלבים את המידע הזה עם העובדה שהמטבע האירופאי נמצא במצב של מכירות יתר, יש כאן הזדמנות".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות