"צריך לשבור את המונופול של אנטרופי"

יו"ר רשות ני"ע ענת גואטה: "אנחנו שוקלים בקרה ציבורית על ההתנהלות המוסדיים בשיתופי הפעולה שלהם. במקרי קיצון של שיתופי פעולה לא ראויים, נדע להתערב"
|
ירידות, צילום: iStock

"היוזמה של יו"ר רשות שוק ההון לחייב את המוסדיים להסתמך על ייעוץ פנימי ולא על חברות הייעוץ נכונה בבסיסה, צריך לשבור את המונופול של אנטרופי, אבל צריך גם להיזהר שלא תהיה סיטואציה בה מוסדיים יעדיפו להימנע מהשקעה בחברות קטנות ובינוניות בגלל עלויות האנליזה", כך אמר היום (ד') מנכ"ל איגוד החברות הציבוריות אילן פלטו בפתיחת הוועידה הכלכלית השנתית ה-28 של איגוד החברות הציבוריות. 

יו"ר רשות ני"ע, ענת גואטה: "לא נתפשר בנושא ההוגנות בשוק ההון. אמון הוא המטבע החזק של המאה ה-21, והציבור יודע איך להעניש חברות ציבוריות שמפרות את האמון, כמו שראינו אצל פייסבוק וחברות אחרות. רשות התחרות מובילה מהלך חשוב של שת"פ בין גופים מוסדיים בהצבעה באסיפות של חברות ציבוריות. החשש של החברות הציבוריות מהמהלך לא מוצדק. חלק מהחברה זה גם ציבור המשקיעים, הגופים המוסדיים, וצריך למצוא את האיזון הדרוש".

לדברי גואטה, "החוק החדש של רשות התחרות לא יוצר פרקטיקה שונה בשוק אלא יוצר מצע פורמאלי למצב הנהוג, אצלנו ובכל העולם. מעל ל-90% מהחברות הן עם גרעין שליטה, ותהליך זה לא ייצור איום על השליטה. המוסדיים יכולים לשתף פעולה רק באופן נקודתי ואין חשש ליצירת ריכוזיות משקית. אנחנו שוקלים גם לקדם צעד משלים של בקרה ציבורית על ההתנהלות של הגופים המוסדיים בשיתופי הפעולה שלהם. אם יהיו מקרי קיצון של שיתופי פעולה לא ראויים בין המוסדיים הרשות תדע להתערב. עם זאת, אקטיביות של הגופים המוסדיים וחיזוק המעורבות שלהם הם מהלך מבורך, והחברות צריכות להתייחס אליהם לא ככספומט אלא כשותפים לדרך".

"אסור אפילו לשקול את היוזמה ההזויה של יחימוביץ"
בשולי הדברים, על רקע דיווחים אודות פרישתם של מספר בכירים במערכת הבנקאית לאחרונה, התייחס פלטו לחוק הגבלת שכר הבכירים ואמר כי "איגוד החברות הציבוריות התריע מראש על הנזקים הצפויים מהגבלת השכר הפופוליסטית בסקטור הפיננסי, והיום אנחנו רואים את התוצאות. אסור להפקיר את הסקטור הפיננסי לניהול בינוני, וכמובן שאסור אפילו לשקול את היוזמה ההזויה של חברת הכנסת שלי יחימוביץ שעוד טוענת שצריך להרחיב את הגבלת השכר לכלל החברות. זה יהיה הסוף של הבורסה הישראלית, אף אחד כבר לא יבוא לכאן, ומי שכאן יברח על נפשו".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות