מנפיקות בסין: שלקייס ואינפיניטי גייסו 415 מיליון שקל בשנחאי

בעלת המניות המרכזית היא קרן אינפיניטי. החברה נסחרת בשווי של מעל מיליארד דולר ותקים מרכז פיתוח בישראל
|
דגל סין

חברה זרה בבעלות ישראלית הונפקה בבורסת שנחאי - הלילה הונפקה חברת הבת של שלקייס הישראלית WLCSP על ידי קרן אינפיניטי. שלקייס, הפועלת בתחום המוליכים למחצה החלה להיסחר בסין לפי 27.59 למניה המשקף שווי 6.1 מליארד RMB (מעל מילארד דולר). החברה גייסה 118 מיליון דולר תמורת כ 15% ממניותיה. החברה מתכוונת להקים מרכז פיתוח בישראל.

בעלת המניות המרכזית של שלקייס היא קרן אינפינטי הישראלית 30%, לצד בעלי מניות נוספים - ניורון ונצרס הישראלית 10%,CIVC הסינית, KGIF הקוריאנית, כלל תעשיות, גלנרוק של ליאון רקנאטי. בחברת WLCSP המונפקת שלקייס הישראלית מחזיקה 35% אינפינטי ושותפתה הסינית CSVC מחזיקות כ45% וחברת אומני ויזן האמריקאית כ18% בדירקטוריון החברה מכהנים אמיר גלאור ואריאל פופל מאינפיניטי לצד דירקטורים סינים נוספים.

עמדה בפני קריסה ב-2004
שלקייס אשר ב-2004 עמדה בפני קריסה, הגיעה למצב של פשיטת רגל וכמעט נסגרה. אמיר גלאור, אבי פישר יו״ר משותף באינפיניטי ואבישי זילברשץ החליטו להזרים יחד עם שותפים ישראלים וסיניים 19 מיליון דולר בשווי אפסי, הסכום שהיה דרוש להצלת החברה. אולם, מהלך זה עמד בסכנה לאחר שאחד המשקיעים הסיניים השותפים נהרג בפתאומיות בתאונת דרכים. בשלב זה אינפיניטי החליטה להזרים את חלקה, 4.5 מיליון דולר, שלמעשה היה עלול לרדת לטמיון במידה וההשקעה הסינית לא היתה מגיעה, ההזרמה הסינית הגיעה בסופו של דבר ואפשרה להשלים את הגיוס מניורון של עמי דותן ולמכור רישיון לWLCSP.

אמיר גלאור, מייסד ושותף מנהל של אינפיניטי המשמש גם כיו"ר שלקייס מסר: ״אנו מאושרים לעשות היסטוריה בסין על בסיס שיתוף פעולה ישראלי סיני, להציל חברה שהייתה בפשיטת רגל לייצר ערך אדיר וכעת לסגור מעגל על ידי פתיחת מרכז פיתוח נוסף בישראל, העובדה שאנו מנפיקים בסין כזרים הינה פריצת דרך דרמטית בשוק ותאפשר לפתוח דרך לחברות רבות אחרות בעולם״ אמר אמיר גלאור מייסד ושותף מנהל של אינפיניטי. גלאור שמשמש גם יו״ר שלקייס הוסיף ״באופן מעשי יצרנו מיליארד דולר משארית טכנולוגיה שנזרקה לפח הזבל״.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות