רגע האמת של דנקנר: יידרש להפקיד 500 מיליון ש' לדחיית אסיפת IDB

אסיפות נושי אג"ח אידיבי אחזקות ייערכו במועדן, היום בשעות אחר הצהריים. דנקנר ייאלץ להפקיד עירבון של 430 מיליון ש' עד ה-25 לחודש
 | 
(1)
נוחי דנקנר (צילום: בוצ'צ'ו), צילום: בוצ'צ'ו
שופט ביהמ"ש המחוזי בת"א איתן אורנשטיין החליט היום (א') שלא להיענות לבקשת נוחי דנקנר, בעל השליטה בקבוצת IDB, לדחות את אסיפות נושי {אידיבי אחזקות}, שייערכו היום אחר הצהריים במועדן המקורי.

השופט אורנשטיין ציין במסגרת החלטתו כי "אין חולק שעסקינן רק במתווה עקרונות להצעת הסדר, הנעדר פרטים מהותיים. יש צורך בהשגת הסכמות לגיבוש מסמך סדור ושלם, שניתן יהיה להביאו כהצעה בשלה שעליה ניתן יהיה להצביע לשם אישורה להסדר נושים", זאת בהתייחס להסכם ההשקה אליו הגיע דנקנר עם המיליארדר האוקראיני אלכסנדר גרנובסקי מ-BGI להשקעה של מיליון שקל באידיבי.

אף על פי כן, דנקנר יכול לראות אור בקצה המנהרה. זאת, לאחר שהשופט אורנשטיין החליט שלא לדחות את בקשת הדחייה על הסף. לפי השופט אורנשטיין, "סבורני כי אין מקום לדחות את הבקשה כליל על הסף ולא ניתן לשלול היתכנות, שלפיה ההצעה עשויה להשתכלל לכדי הצעה מחייבת ומגובשת שתיטיב עם הנושים על פני ההצעות הקיימות". עוד מציין השופט אורנשטיין כי "החברה (אידיבי אחזקות - ח' ד') לא קפאה על שמריה, אלא פעלה לגייס משקיעים על מנת להציע הסדר נושים מטעמה".

השופט אורנשטיין: "ניתן יהיה לאשר הארכה נוספת לגיבוש ההסדר בכפוף לתנאים"

השופט אורנשטיין ציין במסגרת החלטתו כי ניתן יהיה לאשר הארכה נוספת לגיבוש הסדר החוב ע"י אידיבי אחזקות, בכפוף להפקדת ערבויות שיבטיחו תשלומי נזקים שעלולים להיגרם ממתן הארכה האמורה. ביהמ"ש המחוזי ציין כי אין די בהודעת גרנובסקי ודנקנר מהשבוע החולף לפיה ניתנו הוראות להעברת מאות מיליוני שקלים בחשבון נאמנות, כמו גם בדבר נכונותו של גרנובסקי להעמיד ערבות בנקאית.

מתווה העקרונות להצעת הסדר החוב שרוקם גרנובסקי שמחזיק ב-20% מהון המניות של אמבלייז בשיתוף עם {קבוצת נץ} עדיין על הפרק, זאת למרות התנגדות בנק לאומי +1.95% לאומי 2,508 +1.95% לאומי בסיס:2,460 פתיחה:2,465 גבוה:2,512 נמוך:2,465 תמורה:22,579,005 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , נאמני אג"ח אידיבי פיתוח והכנ"ר שהתנגדו למתווה ההסדר. עם זאת, השופט אורנשטיין דורש מדנקנר לשם הוכחת רצינות העסקה להעביר בפועל כ-430 מיליון שקל וכן להפקיד ערבות בנקאיתמ או פיקדון בנקאי בקופת ביהמ"ש על סך של 70 מיליון שקל עד ליום ה-25 לאוגוסט.

בתוך כך, ובשורה התחתונה, בשלב זה יימשכו הליכי ההצבעה על הסדר הנושים כסדרם וללא דחייה במועדים נשקבעו לכינוס האסיפות. מועד הדיון בבקשה לאישור ההסדר יהא ביום ה-25 באוגוסט ואלה לא צפויים להשתנות לפי שעה, אלא אם דנדנר ואמבלייס יפקידו סך של 430 מיליון שקל וכן ערבות בנקאית בסך של 70 מיליון שקל כסטוחה למקרה שהצעתם לא תתקבל.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  דנקנר
  רמי 18/08/2013 11:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כול הניהול של המניאק איזה מלוכלך אני מקווה שמשקעים לא ישכחו לא את זה
  סגור