הרשות הפלסטינית מחרימה את כנס תוכנית השלום של טראמפ

ראש הממשלה הפלסטיני, מוחמד אשתייה, בישיבת הממשלה השבועית: "לא נכנע לסחטנות באמצעות מלחמה פיננסית נגדנו". הכנס ייערך ב-25-26 ביוני בבחריין
 | 
דונאלד טראמפ, צילום: AFP
הרשות הפלסטינית הודיעה כי תחרים את הכנס שיפתח את תוכנית השלום במזרח התיכון של טראמפ משום שהיא ממוקד בסוגיות כלכליות ולא בסכסוכים פוליטיים הנמצאים בלב הסכסוך עם ישראל.
הבית הלבן הודיע ​​אתמול כי יקיים כנס בחודש הבא בבחריין שיעסוק בקידום הפיתוח הכלכלי בשטחים הפלסטיניים, כחלק מהמאמץ להשגת הסכם שלום במזרח התיכון.
"נודיע לבחריין שלא נשתתף בוועידה כזו", אמר נביל שעת', יועצו של אבו מאזן. "לא נמכור את המדינה שלנו על בסיס פרויקט כלכלי".
החרם הפלסטיני על תוכנית השלום בשלב מוקדם זה אינו מפתיע וגם סימפטומטי לבעיות העמוקות עמן צפויה לתתמודד התוכנית. לאחר שכבר התנגדו למאמצים קודמים להניע את שיחות השלום עם התמקדות ראשונית בתמריץ הכלכלי, הפלסטינים חושדים עוד יותר שמטרתו של טראמפ היא לשים קץ לשאיפתם למדינה עצמאית.
לא מדברים
מאז כניסתו של טראמפ לתפקידו הוא חזר על המחויבות האמריקאית הממושכת למדינה פלסטינית, הכיר בירושלים כבירת ישראל, סגר את המשלחת הדיפלומטית של ארגון אש"ף בוושינגטון והפסיק מאות מיליוני דולרים למימון הפלסטינים.
הפלסטינים חתכו את המגעים עם ממשלת טראמפ בעקבות המהלך בירושלים בדצמבר 2017. בחודש אפריל אמר שעת' כי הם לא ידחו את התוכנית האמריקאית על הסף, אך לא ציפו שהיא תהיה מקובלת עליהם.
הסכסוך "ייפתר רק באמצעות פתרון מדיני", ו"כל פתרון כלכלי יהיה תוצאה של פתרון מדיני", אמר ראש הממשלה הפלסטיני, מוחמד אשתייה, בישיבת הממשלה השבועית. "לא נכנע לסחטנות באמצעות מלחמה פיננסית נגדנו".
אסטרטגיה כלכלית
ה"סדנה כלכלית" שצפויה להערך ב-25-26 ביוני במנמה "תכנס את הממשלה, החברה האזרחית ומנהיגים עסקיים לחלוק רעיונות, לדון באסטרטגיות ולהגביר את התמיכה בהשקעות ויוזמות כלכליות פוטנציאליות שתאפשר תמיכה בהסכם שלום" אמר הבית הלבן בהצהרתו לקראת הכנס.
הכנס יתמקד במסגרת כלכלית לעם הפלסטיני ולאזור, כוללה פוטנציאל לצמיחת המגזר הפרטי, אמר דובר הממשל האמריקאי. האירוע צפוי לרכז מנהיגים עסקיים ובכירים מארה"ב, מדינות ערב ואסיה, אמר דובר הבית הלבן, כשהוא אינו חושף מי הוזמן. ממשרד האוצר נמסר כי משה כחלון עדיין לא קיבל הזמנה רשמית לפסגה. במשרד ראש הממשלה סירבו להגיב.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה