דאו ג'ונס - עומד בפני מבחן משמעותי

אייל גורביץ, המנתח הטכני של אתר Bizportal, בסקירה על מדד הדאו ג'ונס
|
אייל גורביץ'

עליות המחירים החדות שפקדו את שוק המניות האמריקאי בשבועות האחרונים והזניקו את הדאו שכבר בקושי קם לצלצול הפעמון מרמת 6,469 הנקודות ועד לשיא שנרשם במהלך השבועיים האחרונים ברמת 8,590 הנקודות. האזור הנוכחי בו מצוי הדאו, מעמיד אותו למבחן קשה שעלול להיות בבחינת להיות או לחדול. המשך עליות מול ירידות משמעותיות. מבחן זה אינו רק תולדה של הדינאמיקה קצרת הטווח אלא נובע מהיבטים שקשורים גם לטווח הארוך. אעמוד עליהם מיד.טווח קצר וארוך

1. מגמת עלייה מורכבת, בראש ובראשונה מסדרה עולה של נקודות שיא ונקודות שפל. סידור זה שהוא הבסיס לקיומה של מגמת עלייה, מבטא את דעתם של הקונים והמוכרים לגבי כיוון השוק. מבט על התנהלות הדאו חושף את העובדה שהמדד המוביל נכשל פעמיים סביב רמת 8,590 הנקודות. העובדה שקיימות שתי נקודות שיא זהות מטלה צל כבד על המשך המגמה.

2. הגם שאי אפשר להגדיר עדיין את המגמה כמגמת ירידה ואי אפשר להכריז על יציאתו של גל ירידות לדרך, הרי שהדאו מעולם לא היה קרוב יותר לכך ודרושה רק בעיטה קטנה כדי להזין מהלך ירידות. בעיטה זו תופיע בדמות שבירה מטה של רמת 8,230 הנקודות. אירוע כזה יסתום את הגולל על מגמת העלייה ויוביל לגל ירידות.

3. בטווח הארוך יותר המיוצג על ידי הגרף השבועי אפשר לראות שהדאו קרוב לרמת התנגדות משמעותית סביב 9,600 הנקודות לערך. בשליש האחרון של 2008 הייתה רמה זו האחראית ליציאתן לדרך של גל הירידות שדרדר את הדאו לשפל.

4. עוד אפשר לראות בגרף השבועי שעליות המחירים האחרונות הזניקו את הדאו בסמוך לקו המגמה היורד החובק את נקודות השיא האחרונות. קו זה מייצג את מידת הנחישות של המוכרים ומהווה, מטבע הדברים, אזור התנגדות לא פשוט.סיכום

להיות או לחדול. הרמות הנוכחיות בהן מצוי הדאו כיום מייצגות קושי מהותי להמשיך ולהתקדם הלאה. המבחן המהותי ביותר בו עמד הדאו בחודשים האחרונים נעוץ כמו יתד עיקשת ברמת 9,600 הנקודות לערך. שבירה של רמה זו כלפי מעלה תשחרר לחץ רב ותאפשר את המשך המגמה החיובית. מאידך, כישלון נוסף וחציה מטה של רמת 8,230 הנקודות עלולה לסתום את הגולל על הישגי השבועות האחרונים.


*אין בסקירה זו משום המלצה לקנות את הנייר או למוכרו והעושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.

*הערה: כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב מן המחבר.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות