פואמיקס לא עמדה ביעד הניסוי - המניה קורסת 45% במסחר המוקדם

 | 
בולטת באדום
חברת הפארמה הדואלית פואמיקס +0.56% פואמיקס 3.59 +0.56% פואמיקס סגירה:0 פתיחה:3.6 גבוה:3.66 נמוך:3.52 מחזור:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא:  (סימול בנאסד"ק: FOMX) נסחרת כעת תחת לחץ כבד בשלב המסחר המוקדם בנאסד"ק כאשר צוללת בלא פחות מ-40% לאחר שזו שלא עמדה באחת משתי המטרות העיקריות בניסויים הקליניים שלב 3 שערכה בתרופה (FX101) לטיפול בחולי אקנה.
החברה ערכה שני ניסויים קליניים שלב 3 בתרופה כאשר את אחת המטרות העיקריות פספה החברה ובתגובה לכך קורסת כאמור המניה. עם זאת, התרופה FMX101 הניבה תועלת סטטיסטית מובהקת במחקר נפרד שבוצע.
 
שני הניסויים כללו יחדיו כ-961 מטופלים אשר קיבלו את מוצר החברה, ה-FMX101 או נשא ללא החומר הפעיל (פלצבו) במתן יומי למשך 12 שבועות. לצורך הגשת הבקשה ל-FDA לאישור המוצר נדרשת החברה לעמוד במובהקות הנדרשת בשתי מטרות הניסוי כאשר הראשונה הינה ירידה במספר הנגעים והשנייה, הגעה לניקוי מוחלט או כמעט מוחלט של הנגעים.
 
בתוך כך, עיקרי התוצאות הראשוניות הצביעו על כך שבשני הניסויים עמדה החברה במטרת הניסוי להשגת ירידה מובהקת במספר הנגעים כאשר באחד מבין הניסויים (ניסוי 05) עמדה החברה גם במטרת הניסוי להגעה לניקוי מוחלט או כמעט מוחלט של הנגעים במובהקות סטטיסטית יחסית לפלצבו. אולם, הסיבה בגינה קורסת המניה היא בשל כך שבניסוי הנוסף (ניסוי 04) היה שוני בין התרופה לפלצבו בהגעה לניקוי מוחלט או כמעט מוחלט של הנגעים, אולם לא במובהקות סטטיסטית מספקת.      
מהחברה נמסר כי היא תעדכן בדבר המשך תוכנית הפיתוח לאחר שתסיים את ניתוח כלל התוצאות.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות