ויצמן שירי עדיין לא נפטר מתשואה 10 - תביעה אישית של 15 מיליון שקל

עו"ד גיא גיסין, המשמש נאמן להסדר הנושים של תשואה 10 הגיש הבוקר כתב תביעה המבקש להטיל אחריות על נושאי משרה בחברת הנדל"ן
|
(1)
ויצמן שירי, צילום: מתוך אתר הכנסת
שנתיים וחצי לאחר קריסתה של חברת הנדל"ן יונט קרדיט 0% יונט קרדיט 4,140 0% יונט קרדיט בסיס:4,140 פתיחה:4,140 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , הגיש היום לבית המשפט המחוזי בת"א עו"ד גיא גיסין, מפרק החברה והנאמן להסדר, כתב תביעה המבקש להטיל אחריות כספית של 15 מיליון שקל על נושאי המשרה בחברה.

חברת הנדל"ן שקרסה בשנת 2011, הייתה בשליטת ויצמן שירי ובן דודו יונה שמש, והיא הותירה אחריה חובות של יותר מ-100 מיליון שקל. כמחציתם למחזיקי האג"ח החברה.

בכתב התביעה שהגיש עו"ד גיסין הוא מבקש לקבוע כי החברה נוהלה לכאורה תוך כוונה לרמות את נושיה ומבקש כי הנתבעים שמש שירי, שמואל זונטג עו"ד בלפור קויתי, גיא אופיר, דוד מסאסא ואחרים, יישאו באחריות אישית לנעשה בחברה כפי שיימצאו במסגרת תביעות חוב שיוגשו בתיק הפירוק.

חברת תשואה 10 גייסה בישראל והפסידה את מרביתו ברומניה

בשנת 2007 רכש ויצמן שירי ביחד עם בן דודו, יונה שמש, את השליטה בשלד הבורסאי אי.אס.אי ייעוץ והכוונה, והפך את שמו ל"תשואה 10". חברת הנדל"ן גייסה אג"ח בישראל ושרפה את הכסף בשדות החיטה של רומניה.

גיסין טוען היום כי מעשי הנתבעים הביאו, בין היתר, למצב בו ככל שהתקרבו המועדים לתשלום ההחזרים על חשבון חובות החברה למחזיקי אגרות החוב מהציבור (בהיקף מקורי של כ-70 מיליון שקל), לא נותרו בידי החברה די כספים נזילים או נכסים הניתנים למימוש בתמורה התואמת את צרכי הנזילות של החברה.

ויצמן שירי היה איש עסקים מצליח מאזור באר שבע, במיוחד בתחום הנדל"ן. בשנת 1998 נכנס לפוליטיקה וכיהן במשך השנים כח"כ מטעם מפלגת העבודה, מנכ"ל המפלגה ולתקופה קצרה כסגן שר הביטחון.

בעלי השליטה פעלו באופן מובהק להעדפת מקורביהם

עו"ד גיסין טוען כי "ניכר כי בעלי השליטה ובא כוחם, עו"ד בלפור קויתי, פעלו באופן מובהק להעדפת מקורביהם והזרמת סכומי עתק לכיסם הפרטי או לכיסן של חברות בשליטתם תוך ריקון הלכה למעשה של קופת החברה בלא כל פיקוח של הדירקטוריון או כל גורם אחר".

לחברה היו פוליסות אחריות דירקטורים תקפות עד לשנת הפעילות האחרונה שקדמה למתן צו הפירוק, אלא שהפוליסות האמורות לא חודשו על ידי החברה. קיומן של פוליסות בתוקף יכול היה לכסות לפחות חלק מהנזקים הרובצים לאחריותם של נושאי המשרה ולהוות מקור חשוב להגדלת קופת הנושים.

לעו"ד גיסין ביקורת קשה על מנגנוני הבקרה ופיקוח בחברה: "דומה כי החתול התבקש לשמור על השמנת. היכן היו חברי הדירקטוריון ושומרי הסף האחרים? מדוע לא דיווחה החברה כדין לציבור המחזיקים בניירות הערך שלה על אי הסדרים המהותיים שעלו מהמסמכים וההתחשבנויות? לנתבעים הפתרונים".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  גם אנחנו אכלנו אותה בנתניה
  מריסול 10/02/2014 20:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אנחנו רכשנו אצלו דירה בנתניה והשאיר אותנו ערומים כבר חלפו מספר שנים ואנחנו עדין ממשיכים בעצמינו לסיים את החניה והמחסנים כל כלב מגיע יומו
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות