הדולר היציג נחלש קלות: נתוני מאקרו בארה"ב דוחפים את המטבע האמריקני למטה

השער היציג של הדולר נקבע בירידה של 0.42% לרמה של 3.758 שקלים והאירו מנגד רשם עליה של 0.23% לרמה של 5.51 שקלים
|
הדולר היציג נחלש קלות: נתוני מאקרו בארה"ב דוחפים את המטבע האמריקני למטה

מטבע הדולר ממשיך להחלש היום מול המטבעות המרכזיים, וצפוי לסגור רבעון שני ברציפות של החלשות. ברקע לירידות, ציפיות המשקיעים לשיפור בנתוני התעסוקה שעתידים להתפרסם ביום ו'.

גם היום התפרסמו מספר נתוני מאקרו חשובים. נתון התוצר המקומי הגולמי של הכלכלה הגדולה בעולם רשם ירידה של 0.7%, ירידה מתונה מצפי הכלכלנים לירידה של 1.2%. מדובר בהתכווצות הרבעונית המתונה ביותר מזה למעלה משנה. נזכיר כי הנתון הראשוני שפורסם לפני שבועות אחדים הצביע על קצב צמיחה שלילי של 1% ברביע השני של 2009.

במבט לשוק התעסוקה, סקר ה-ADP, אשר פורסם היום, יומיים לפני נתוני התעסוקה של משרד העבודה האמריקני, אכזב בגדול לאחר שהצביע על אובדן של 254 אלף משרות בעוד התחזיות עמדו על התאיידות של 200 אלף משרות בחודש ספטמבר.

השער היציג של הדולר נקבע בירידה של 0.42% לרמה של 3.758 שקלים והאירו מנגד רשם עליה של 0.23% לרמה של 5.51 שקלים. בעולם, האירו מתחזק אל מול הדולר בשיעור של 0.2% ליחס של 1.4613 דולרים לאירו. היין היפני מתחזק ב-0.4% לרמה של 89.77 יין לדולר.

העליות שנרשמו במטבע האמריקני במהלך סוף השבוע האחרון נקטעו אתמול בצהריים על רקע נתוני מאקרו בעולם בדמות מדד קייס שילר ונתוני תפוקת המפעלים ביפן , המצביעים על התאוששות הכלכלה הגלובלית.

"המשקיעים ממתינים לנתונים חיוביים כדי להצדיק את הסיכון". כך אמר היום טסומו סומה, סוחר מטבע ב-Okasan Securities שבטוקיו בראיון לבלומברג. עוד הוסיף סומה כי שיפור בשוק התעסוקה האמריקני יגביר את הביקוש לנכנסים מניבים ולחץ את מכיר הדולר כלפי מטה.

כזכור, מדד קייס שילר הצביע על התמתנות בירידות מחירי הבתים בארצות הברית, הכלכלה הגדולה בעולם. המדד רשם בחודש יולי ירידה של 13.3% במחירי הבתים לעומת חודש יולי אשתקד, זאת בעוד קונצנזוס התחזיות עמד על ירידה של 14.2%.

תפוקות המפעלים ביפן שפרסם היום משרד המסחר בטוקיו, עלו זה החודש השישי ברציפות והשיגו גידול של 1.8% במהלך חודש אוגוסט לאחר עלייה של 2.1% במהלך חודש יולי.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות