שינוי אגרסיבי: שימו לב לסבירות כעת להעלאת ריבית בארה"ב - זה הולך ומתקרב

ביום שישי פורסמו נתוני התעסוקה בארה"ב שהיו טובים מן הצפוי. ההסתברות להעלאת ריבית זינקה מ-13% ל-25%. בענקית ההשקעות שרודרס מעריכים כי העלאת ריבית ביוני הקרוב תתרחש בהסתברות של 60%
|
(1)
נתונים מעודדים

מתי תתרחש העלאת הריבית הראשונה בארה"ב? נתוני התעסוקה האחרונים שפורסמו בארה"ב ביום שישי האחרון גרמו לעלייה בציפיות השוק להקדמת מועד הריבית. רק לפני כמה חודשים בשוק ההון האמריקני העריכו כי העלאת הריבית תתרחש רק לקראת סוף השנה, אולם כעת - נראה כי בשווקים מתחילים לתמחר תרחיש כי הדבר יתרחש כבר בחודש יוני הקרוב.

מה שסיפק את הטריגר היו נתוני התעסוקה שפורסמו בחודש יוני שהראו יצירה של 257,000 משרות. מעבר לכך, גם העדכון של נתוני החודשיים שקדמו לכך הראו כי המשק האמריקני ייצר 147,000 משרות יותר מאשר הנתון המקורי. מנגד, נתון האבטלה הרים מעט ראש ועלה ל-5.7%.

בענק ההשקעות הבריטי שרודרס ניתחו את נתוני התעסוקה ומהם עולה כי בעקבות הפרסום ההסתברות להעלאת ראשונה בארה"ב כבר בחודש יוני עלתה מרמה של 13% לרמה של 25%.

למרות שמדובר בריבית נמוכה, בשרודרס סבורים כי הסיכוי להעלאת ריבית בחודש יוני גבוהה יותר ועומדת על 60%. "נקודת המפתח לגבי שיעור הריבית תתרחש בעוד שבועיים כאשר ג'נט יילן תדבר בקונגרס האמריקני על מצב הכלכלה".

מאז שנת 2008 שוררת בארה"ב ריבית שפל בשיעור של 0%-0.25%. זה היה חודשיים אחרי קריסת בנק ההשקעות ליהמן ברדרס שבארה"ב נקטו בכל התחמושת העומדת בפניהם כדי לגרום להתאוששות של הכלכלה. כעת, לאחר מספר תוכניות של הקלה כמותית ונתוני צמיחה טובים מן הצפוי בארה"ב - נראה שהעלאת הריבית מאוד קרובה.תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  הגיע הזמן להעלאות ריבית ולצניחת מחירי הדיור !!!! (ל"ת)
  הצלף 08/02/2015 13:02
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות