כמה שווים האחים חג'ג'? השלד אסים מתומחר פי 10 מהמזומן בקופה

רכישת השלד אסים השקעות על ידי האחים חג'ג' תושלם בימים הקרובים. לשלד הריק יוזרמו כ-26 מיליון שקל בתמורה לדילול של כ-90%. עם זאת, אסים מתומחרת בשווי של כמעט 260 מיליון שקל
|
חג'ג' (צילום: יח"צ)

המשקיעים בבורסה מתמחרים את הפעילות העתידית של קבוצת חג'ג' בפרמייה של פי 10 משווי המזומנים שהאחים התחייבו להזרים לשלד הבורסאי אסים השקעות, בו יקבלו את השליטה.

בחודש יוני האחרון הודיעו האחים חג'ג' על רכישת אסים השק כשלד בורסאי לריכוז פעילות הנדל"ן של הקבוצה שבבעלותם. אך בעוד שבינתיים התחייבו האחים להזרמת 26.4 מיליון שקל בלבד בתמורה לדילול של כ-90%, המשקיעים מתמחרים את השלד בשווי של כמעט פי 10 - 260 מיליון שקל.

בעוד שלושה ימים, ב-19 בדצמבר, העסקה למכירת אסים השקעות ויציקת פעילות הנדל"ן של האחים חג'ג' אמורה להיות מושלמת. חברת נץ בונד'ס, בעל השליטה באסים, הפשיטה את החברה מכל פעילות ולקחה על עצמה את אגרות החוב של אסים על מנת למכור את אסים כשלד ליציקת פעילות קבוצת חג'ג'.

כחלק מהעסקה מבצעת אסים הקצאת מניות לאחים חג'ג' ולשותפיהם בתמורה להזרמת כספים לחברה. לפי ההסכם, האחים יצחק ועידו חג'ג' ושותפיהם, יגאל ויינשטיין וחן בוכניק, יקבלו מניות ואופציות להמרה ללא תמורה (ביחס של 1:1), השווים ל-39.8 מיליון מניות. עבור הקצאת המניות יזרימו הארבעה לחברה בסך הכל 26.4 מיליון שקל. כיום, מספר המניות הרשום של אסים השקעות עומד על 3.98 מיליון מניות. לאחר ההקצאה, מספר המניות הרשומות (כולל האופציות) יזנק ל-43.81 מיליון.

מניית אסים השקעות פתחה היום את המסחר בשער בסיס של 5.9 שקל, אשר משקף לחברה שווי של כמעט 260 מיליון שקל לאחר הקצאת המניות זאת בעוד שכל נכסי החברה יסתכמו ב-26.4 מיליון שקל, כמעט עשירית משוויה. אך כאמור, גם אם המשקיעים לוקחים בחשבון את הכרזת האחים כי שווי החברה יהיה כ-100 מיליון שקל, מדובר בפרמייה של מעל ל-130% על השווי הנוכחי.

נציין כי האחים חג'ג' שילמו כבר 16 מיליון שקל בשם החברה לאופציה לרכישת מגרש לבניית שני מגדלים ברחוב הארבעה בתל אביב. במידה והאופציה תמומש, החברה תרכוש את המגרש ב-308 מיליון שקל ותשלם כ-21 מיליון שקל נוספים הוצאות פיתוח. את כספים אלה תיאלץ החברה לגייס, אם בעזרת הלוואות בנקים ובין אם בגיוסים נוספים שתבצע.

מניית אסים השקעות צנחה אתמול במסחר בלמעלה מ-50% ברקע לביצוע איחוד הון, כאשר כל 100 מניות של החברה אוחדו למניה אחת. הסיבה לצניחה החדה הייתה שאחד מחברי הבורסה לא עדכן את שער המניה החדש, שגדל באופן אוטומטי פי 10 בעקבות איחוד ההון, דבר שהביא לפער בשערי המכירה וקנייה. באמצע יום המסחר הבורסה הודיעה על התקלה, הפסיקה את המסחר במניה וביטלה את כל העסקאות שנעשו בה אתמול. הכל בגלל טעות של ברוקר: אסים השקעות צנחה בלמעלה מ-50%, כל העסקאות בנייר בוטלו

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות