לקראת החלטת הריבית: הדולר כבר מעל 3.91 ש', שיא של שלוש שנים

הכלכלנים צופים כי בנק ישראל יוריד את הריבית לחודש יולי ל-2.25%. הדולר מתחזק ב-0.3% לרמתו הגבוהה מיולי 2009
 |  (4)
בציפייה לפישר
הערב בשעה 17:30 צפויה הוועדה המוניטרית של בנק ישראל להוריד את הריבת במשק בשיעור של 25 נקודות בסיס, כל לפי הערכות החזאים בשוק. בגזרת המט"ח ההשפעה של ההחלטה מביאה את הדולר לשיא חדש של שלוש שנים - 3.915 שקלים.מנכ"ל פריקו ניהול סיכונים, ורד יצחקי: "הציפייה להפחתת הריבית השקלית ברבע אחוז הערב מובילה להתחזקות הדולר בשוק המקומי, כאשר רכישות מצד חברות האנרגיה מוסיפות לתמוך בפיחות השקל. האירו ממשיך במסע ההיחלשות מול המטבעות המובילים, גורם נוסף שמסייע לפיחות השקל מול הדולר, תנועה שעשויה להוביל את שער המטבע האמריקאי אל עבר רמת 3.94-3.96 כבר בטווח הקרוב".

האירו דווקא נחלש ב-0.1% לרמה של 4.88 שקלים, זאת טרם הוועידה האירופית בת היומיים שתתחיל ביום ה' והנפקות האג"ח הדרמטיות בספרד ואיטליה מחר. לדברי יצחקי, "נדמה שהמשבר באירופה עומד לקראת פיצוץ. ההרגשה בשווקים היא שהמשבר 'קרוב לקצה', זאת כיוון שהמדינות הבעייתיות לא יכולות לגרור חובות כה כבדים לאורך זמן מבלי יכולת פירעון בטווח הקצר. הבעיות המעמיקות בספרד, לצד תשואות האג"חים המגיעות לרמות שיא, תומכות בהמשך היחלשות האירו לעבר רמת 1.18 ואף מתחת".

"כמו כן הצעדים שמתכננת ממשלת יוון - לבטל את רוב הקיצוצים ופעולות הצנע שננקטו ע"י הממשלה הקודמת, צפויות לגרור תגובות שליליות מצד ראשי האיחוד האירופי. שכן התחייבותה של יוון לקיצוצים אלו היה תנאי למתן הסיוע הכספי. היחלשותו של האירו תתמוך אף היא בפיחות השקל אל מול הדולר בטווח הקצר".

" של 3.93 שקלים"

יפתח דרורי, ForexTrading ישראל, כותב היום: "לראשונה זו תקופה ארוכה קיבלו בבנק ישראל את האוויר הדרוש כדי לממש את הורדות הריבית. אשר נותר ללא שינוי והאינפלציה השנתית, הנמצאת ברמה נמוכה של 1.6% מכשירים את הקרקע להורדת הריבית".

"בישראל לעולם אי אפשר להתייחס רק לגזרה המקומית וגם סקירה של זירת המקרו העולמית תומכת בהורדת . העובדה שברננקי שוב אכזב, כצפוי, את המשקיעים ולא הודיע על תוכנית הרחבה נוספת, בשילוב עם אחוזי האג"ח של ספרד ויוון ששוב נוגעים בשיאים חדשים ומראים עד כמה המצב באירופה רעוע – מהווים גם הם תמיכה להורדת ריבית".

"בסקירתנו בשבוע שעבר הערכנו כי ברננקי יאכזב וכי השקל יעלה לשער של 3.87 מול הדולר. שער זה לא היווה מכשול עבור השקל, ששב להתנגדות שלו בשער 3.90. הורדת ריבית היום בשילוב עם הרוח הגבית שיספק הדולר בעולם, יובילו את השקל לשערים שלא ראה כבר תקופה ארוכה עם מחירי יעד של 3.93".
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  הדולר חוזר למקומו וזאת עדין בלי קשר למצב הביטחוני
  עידו 25/06/2012 17:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הפאניקה לדולר תתחיל בקרוב 1$=3.93 הציבור יקנה בכמויות דולרים על מנת לא להפסיד את כספם זה ברור ממליץ לרכוש במלחמה זה יראה אחרת הריבית השקלית תמשיך לרדת כן זה המצב רבותיי
  סגור
 • 1.
  הורדת ריבית-טעות חמורה של פישר (ל"ת)
  זה יוביל לאסון 25/06/2012 12:46
  הגב לתגובה זו
  1 2
  סגור
 • זה כבר הוביל לאסון. בועת נדל"ן והמוני בית-ישראל בחובות.
  לא מומחה 25/06/2012 17:04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה יהיה כשהריביות בכל העולם יעלו? מה יהיה עם הממושכנים?
  סגור
 • למה אתה חושב? (ל"ת)
  תסביר 25/06/2012 12:57
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור