דירקטוריון בזק בוחן את מדיניות חלוקת הדיבידנד

רגע לפני מכירת השליטה ביורוקום הדירקטורים בבזק מפגינים שרירים
|
גידי גוב, צילום: אסנת רום

דירקטוריון בזק צפוי לבחון את מדיניות הדיבידנדים של החברה, וזאת על רקע האירועים סביב החברה בעת האחרונה. הבדיקה תיעשה במהלך החודש הקרוב ותוצאותיה יעלו בדו"חות של 2017. נזכיר כי מדיניות הדיבידנדים של בזק דוגלת בחלוקת 100% מהרווח הנקי.

בשנת 2016 בזק חילקה דיבידנד בהיקף של 1.4 מיליארד שקל לעומת כ-1.8 מיליארד שקל, כ-2.1 מיליארד שקל וכ-2.8 מיליארד שקל בשנים 2015, 2014 ו-2013, בהתאמה. הקיטון בסכומי הדיבידנד נובע מהירידה ברווחיות בזק. תשואת הדיבידנד של בזק נותרה הגבוהה ביותר מבין מניות מדד ת"א-25 בשנת 2016.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

עיקר החשש של המשקיעים הוא כי המדיניות הזו תשתנה, אך ייתכן והדירקטורים מפגינים שרירים כשברקע קרב השליטה על החברה במעלה הפירמידה יורוקום, עולה שלב. לצד זאת נזכיר את המעורבות של קרן אליוט בבזק. לפני כשבועיים נודע כי אליוט מחזיקה ב-4.8% מבזק, והקרן כבר הפשילה שרוולים במאבק על החברה כששלחה מכתב ליו"ר הזמני דוד גרנות לנקות את השם של החברה בצל האירועים האחרונים. (לכתבה המלאה)

בחברת הדירוג מידרוג פרסמו בערב התייחסות לבזק, וכתבו: "הסביבה העסקית המאתגרת ובפרט החרפת תחרות המחירים בתחום הטלוויזיה הרב ערוצית פוגמים בסיכון האשראי של בזק. זאת כאשר יכולת ההתמודדות של החברה מול לחצים אלה מוגבלת בשל חסמים רגולטורים. מידרוג תוסיף לבחון את התמודדות בזק עם מגמות אלו לרבות בצד המדיניות הפיננסית".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות