מניית הלמן אלדובי החלה להיסחר היום בבורסה בתל אביב

|
רמי דרור, צילום: יח"צ

בית ההשקעות הלמן-אלדובי, המנהל נכסים בהיקף של כ-44 מיליארד שקל לכ-200 אלף עמיתים, הפך לציבורי ויחל להיסחר הבוקר בבורסה של תל-אביב לפי שווי של כ-137 מיליון שקל. זאת לאחר שאמש הושלמה העסקה בין בעלי המניות של בית ההשקעות הלמן-אלדובי וסוהו נדל"ן הבורסאית ולאחר שדורית סלינגר, הממונה על שוק ההון, הביטוח והחיסכון, חתמה על היתר שליטה בהתאם למתווה העסקה.

בית ההשקעות הלמן-אלדובי, הוקם בשנת 1995. קרן הפנסיה של בית ההשקעות הינה אחת משתי הקרנות שזכו במכרז פנסיית ברירת המחדל של משרד האוצר. בשנים האחרונות ביצעה חברת הגמל של הלמן-אלדובי שורה של מיזוגים ורכישות ובכלל זה המיזוג עם הדס ארזים, רכישת קופות הגמל של בנק יהב, תגמולים במושבים, קרן הפנסיה (הותיקה) של עורכי הדין, קרן הפנסיה (הותיקה) מגן, רכישת קופה״ג של אפסילון ועוד. לחברת הגמל של בית ההשקעות סדרת אג"ח המדורג A3, ע"י חברת מידרוג.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

על פי תנאי העסקה, בתמורה להעברת פעילות בית ההשקעות, הכוללת את פעילות הגמל והפנסיה, סוכנויות הביטוח, חברת ניהול התיקים, ופעילות בתחום קרנות ההשקעה, תחת סוהו הציבורית הנסחרת בבורסה בשווי של כ-40 מיליון שקל, הוקצו לקבוצת הלמן-אלדובי פיננסים (ובעלי מניות מיעוט בחברת קופות הגמל) 70% ממניות חברת סוהו הציבורית, וכן תשולם תמורה כספית נוספת של 7 מיליון שקל. לאחר השלמת העסקה יחזיק הציבור ב-30% מהחברה הציבורית.

בימים הקרובים (עד השלמת החלפת השם ברשם החברות) עדיין תמשיך המניה להיסחר תחת השם סוהו נדל"ן, כחברה במגזר הפיננסי, ובהמשך ישונה שם החברה הנסחרת ל"הלמן-אלדובי בית השקעות" בכפוף לאישור רשם החברות. מבחינת בעלי התפקידים בבית ההשקעות לא יחול שינוי: אורי אלדובי יו״ר הדירקטוריון הנוכחי של הלמן-אלדובי יכהן כיו"ר החברה הציבורית ורמי דרור, מנכ"ל בית ההשקעות הנוכחי, יכהן כמנכ"ל החברה הציבורית.

רמי דרור, מנכ"ל בית ההשקעות הלמן-אלדובי: "הפיכת הלמן-אלדובי לחברה ציבורית מציבה את בית ההשקעות בעמדת זינוק מצוינת להרחבת פעילותו ולכניסה לתחומים חדשים ולרכישות נוספות בשוק ההון. מבנה העסקה הנוכחי מאפשר להלמן-אלדובי כניסה מהירה לבורסה ומקורות הוניים אשר יאפשרו לפתח מנופי צמיחה תוך ניצול הזדמנויות בשוק ההון".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות