תעודות הסל על מדדי המניות בשוק המקומי הפתיעו - שימו לב

מתחילת השנה נפדו כ-3 מיליארד שקל משוק תעודות הסל, כאשר מתוכם מעל 2 מיליארד שקל מיוחסים לפדיונות בתעודות על מדדי מניות בחו"ל
 | 
המספרים מתבהרים
שוק תעודות הסל עדיין בטלטלה - אבל באופן מפתיע תעודות סל על מדדי המניות בשוק המקומי רשמו דווקא גיוסים בחודש האחרון, וזאת לעומת פדיונות שנאלצו לספוג ענפים אחרים. בחודש מאי הענף כולו נפרד מ-430 מיליון שקל בנטו. עיקר הפדיונות נרשמו בתעודות פיקדון (800 מיליון שקל) ובתעודות על מדדי מניות בחו"ל (700 מיליון שקל). מנגד, שימו לב לנתון הבא: התעודות על מדדי המניות בארץ גייסו 900 מיליון שקל בחודש מאי.
בסיכום הנתונים עולה, כי מתחילת השנה נפדו כ-3 מיליארד שקל משוק תעודות הסל, כאשר מתוכם מעל 2 מיליארד שקל מיוחסים לפדיונות בתעודות על מדדי מניות בחו"ל, ומנגד נרשמו גיוסים של מעל 1.2 מיליארד שקל בתעודות על מדדי מניות בארץ.
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
רונן סולומון, מאגוד לשכות המסחר: "ההיקף המנוהל בענף תעודות הסל בחודש מאי עמד על כ-99.6 מיליארד שקל, לעומת כ-99 מיליארד שקל בסוף אפריל".
התפלגות ההשקעות בשוק תעודות הסל: כ-26.5% במדדי מניות בארץ בהיקף כספי של כ-26.5 מיליארד שקל, כ-38% במדדי מניות בחו"ל בהיקף של 38 מיליארד שקל, כ-21.5% מהענף מושקע במדדי אג"ח בארץ בהיקף של 21.5 מיליארד שקל, והשאר מושקע במדדי אג"ח בחו"ל, תעודות ממונפות, סלי מדדים ותעודות פיקדון.
נכון להיום, תכלית תעודות סל מבית מיטב-דש מחזיקה ב-29.9% מהשוק, ואחריה קסם מבית אקסלנס-נשואה עם 28.7% מהשוק. אחריהם נמצאת פסגות - 28.3%, והראל עם נתח של 13.2% משוק תעודות הסל.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה