אנליסטים על דוחות מזרחי: "לא צריך להוסיף הרבה כדי לומר קניה"

Bizportal שוחח עם אנליסטים, שנותרים שוריים ביותר על תוצאות הבנק. אלון גלזר: "תוצאות מצוינות, נמשיך לראות תוצאות חיוביות מהבנק"
|
אלי יונס

בנק מזרחי טפחות -1.55% מזרחי טפחות 9,330 -1.55% מזרחי טפחות בסיס:9,477 פתיחה:9,500 גבוה:9,543 נמוך:9,311 תמורה:49,992,654 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: פירסם הבוקר (ה') דוחות טובים מצפי האנליסטים המוקדם ונסחר בעליות שערים נאות במסחר בבורסה. הבנק בניהולו של אלי יונס רשם של 245 מיליון שקל ברבעון השני של 2013. לאחר פירסום דוחות מזרחי, Bizportal שוחח עם אנליסטים שנותרים חיוביים ביתר שאת על תוצאות הבנק.

סמנכ"ל המחקר בלידר שוקי הון, אלון גלזר הגיב לדוחות הכספיים של מזרחי הבוקר. לדבריו, "מדובר בתוצאות מצוינות, למעלה מהתחזיות המוקדמות על רקע רווחי המימון והפרשה כמעט אפסית (בניטרול ההפרשה המיוחדת על הלוואות למשכנתאות). אפשר ללמוד מהדוחות שהפעילות של מזרחי ממשיכה לגדול, ולדעתי כל עוד לא נראה פגיעה משמעותית בענף הדיור נמשיך לראות תוצאות חיוביות מהבנק. ראוי לציין כי בניטרול ההפרשה המיוחדת, התשואה על ההון של מזרחי עמדה על כ-16%, מאוד מרשימה לבנק".

עוד הוסיף גלזר כי "במכפיל הון של 0.96 הבנק נסחר מתחת לשוויו הכלכלי: חשוב לזכור כי אל מול הסיכון המסוים בחשיפה למשכנתאות (שבינתיים רחוק כאמור מלהתממש), מזרחי נהנה מחשיפה נמוכה לאשראי עסקי מסוכן, ובנוסף הבנק נהנה מרמת יעילות גבוהה, כך שגם ברבעונים הקרובים אנו צופים לראות תוצאות טובות. לאור האמור אנו ממשיכים להמליץ על מזרחי בקניה עם מחיר יעד של 45 שקל, ומאחלים בהצלחה למנכ"ל החדש".

אנליסט הבנקים בדש ברוקראז', מאיר סלייטר, הגיב לפירסום הדוחות הכספיים של מזרחי. לדבריו, "בשורה התחתונה הדוח טוב מאוד, אשר העביר את ההפרשה הגדולה בגין המשכנתאות ללא השפעה מהותית על התוצאות. בנטרול ההפרשה החד פעמית היה הבנק רושם תשואה להון של כ- 16.5%. הבנק ממשיך להפיק תשואה להון מייצגת של 12%-13%, מעניק של 3%-3.5% ונסחר הבוקר במכפיל הון של 0.95 בלבד. לא צריך להוסיף הרבה כדי לומר קניה".

מנהל מחלקת המחקר בבית ההשקעות פסגות טרנס קלינגמן ציין בתגובה לדוחות כי "מדובר בדו"ח טוב ברמה התפעולית. הדו"ח של מזרחי לא הפתיע ורמת ההכנסות וההוצאות היו קרוב לצפי עם סטיות קטנות מהתחזית שלנו. הרווח לפני הוצאות הפסדי אשראי הסתכם ב-583 מיליון שקל בדומה לצפי של 582 מיליון שקל . הרווח הנקי הסתכם ב- 245 מיליון שקל לעומת צפי ל-222 מיליון שקל בשל הפרשות נמוכות מהצפי להפסדי אשראי".

עוד ציין קלינגמן כי "אנו נשארים בהמלצת קנייה עם מחיר יעד של 44 שקל. חידוש תזרים הדיבידנדים ביחד עם רמת הפרשת נמוכה תגדיל את התשואה על ההון לאזור ה-12% גם בסביבת נמוכה ובהעדר . אין סיבה שמניית הבנק לא תיסחר מעל ההון העצמי".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות