בחודש אחד: יו"ר הבורסה, המנכ"לית, המישנה למנכ"לית וגם סמנכ"ל הכספים, כולם הלכו הבייתה - האם נראה שינוי?

דירקטור בבורסה בשיחה עם Bizportal אחרי גל ההתפטרויות בצל משבר מחזורי המסחר - "אולי באמת הגיע הזמן לדם חדש"
 |  (20)
שמואל ברונפלד אסתר לבנון, צילום: Bizportal
"צריך זמן לעכל את הדברים. השינויים הפרסונליים שהתרחשו בשבועיים האחרונים לא בהכרח שהיו צפויים", כך לדברי דירקטור בבורסה בשיחה עם Bizportal בסיום ישיבת הדירקטוריון ביום ה' בה הודיע יו"ר דירקטוריון הבורסה, סם ברונפלד, על התפטרותו.

גל התפטרויות - כל הצמרת בחודש אחד

היה זה ביום ה' שסם ברונפלד, יו"ר הבורסה מאז 2006 שלפני כן היה מנכ"ל הבורסה במשך 15 שנים ועוד קודם לכן עבד במשך שנים בבנק ישראל, הודיע כי הוא מתפטר בשל מה שהוא כינה - השתלטות עוינת על הבורסה מצד רשות ני"ע. כמה ימים לפי כן הייתה זו מנכ"לית הבורסה מאז 2006 אסתר לבנון שהודיעה כי היא מתפטרת והסיבה לדבריה היא חוסר תמיכה מצד הדירקטוריון, וההנחה היא שהדברים כוונו בעיקר ליו"ר ברונפלד - שכמה ימים אחרי זה התפטר בעצמו בלחץ יו"ר רשות ני"ע שמיהר להגיב לאירועים ואמר כי "אני מאמין שהבורסה בת"א תצא מחוזקת מהמצב - ותצעד לעידן חדש"

וצריך לציין שגל העזיבות לא מסתכם בברונפלד ולבנון, גם יוני שמש סמנכ"ל הבורסה הודיע השבוע על התפטרות אחרי 28 שנים בבורסה - "לאור הנסיבות". את גל העזיבות הזה בכלל פתח יוסי טרייסטר ששימש כמנהל מחלקת מינהל וכספים וסמנכ"ל בכיר בבורסה מאז 1982.

"הגיע הזמן להביא דם חדש"

"הכותרות באתרים יוצרות הרגשה שהייתה שם דרמה גדולה, אבל זה לא ככה. בסה"כ זה דבר מקובל שמחליפים אנשים בצמרת של גוף כמו בורסה. זה נכון שמדובר באנשים שעבדו בבורסה עשרות שנים, אבל אולי דווקא הגיע הזמן להביא דם חדש. לפעמים משברים הם גם הזדמנות".

מה צריך לעשות עכשיו? "קודם כל צריך למנות לבורסה מנכ"ל טוב שיצעיד את הבורסה קדימה על ידי עשייה. צריך לגרום לכך שחברות ישראליות טובות כמו צ'קפוינט ואמדוקס יונפקו בבורסה המקומית וגם לדאוג לכך שתדמיתה של הבורסה בת"א ישתפר בארץ ובעולם. עד שלא יסחרו בבורסה החברות הטובות - לא יגיעו הרוכשים לבורסה בת"א, ולא משנה מי יעמוד בראשה".

"יש הרבה דברים שצריך לעשות בהקדם בבורסה על מנת לשפר את צווארי הבקבוק שקיימים בתחומים כמו ההנפקות והמסחר. צריך לברר היטב מה הם הצרכים של הגופים המוסדיים ושל הסחרנים שפועלים בבורסה ולנסות ולשפר אותם".
תגובות לכתבה(20):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 13.
  בורסה .במקום להטיף בהם חבל תפנו לשר האוצר מה אומר (ל"ת)
  איציק 29/07/2013 12:04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 12.
  כשהמיסוי על משקיעים קטנים הוא הגבוה במערב זו התוצאה (ל"ת)
  ידוע מראש 28/07/2013 11:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 11.
  ואיפה אתה הית?
  משקיעה 28/07/2013 10:06
  הגב לתגובה זו
  2 0
  באמת, איפה? למה לא מנעת את כניסתינו לשוק מפותח? למה לא עשית דבר כשהעלו את המס? הכל כדי לאכול רוגלך? תתביש ותתפטר גם אתה?
  סגור
 • 10.
  לצמצם מסחר ל6 שעות
  שלב א 27/07/2013 20:41
  הגב לתגובה זו
  0 1
  ביום
  סגור
 • 9.
  רגולציה דפוקה
  רמי זילברמן 27/07/2013 20:06
  הגב לתגובה זו
  1 1
  לא היה טוב בארץ בבורסה כי הרגולציה דפוק דוגמה לא יתכן שאני חייב לקנות בשלב הרציף בסכום מסויים ולא כמה שאני רוצה למה שיגודו לי בכמה כסף אני חייב לקנות אף אחד מ האנשים שעזבו את הבורסה לא אשם אם בארץ לא יתנו לאנשים להשקיעה כמו באמריקה אף אחד לא ישקיע כסף בארץ רק תחום אגחים עוד ירזיק זמן מה עד שהריבית לא תעלה וכאשר הריבית תעלה גם לא היה מי שיקנה את האגחים
  סגור
 • 8.
  השינוי יתחיל כשתפסיק תופעת ה"תספורת" שמקבלת לגיטימציה
  אורי ג. 27/07/2013 19:30
  הגב לתגובה זו
  2 1
  אני כבר מזמן לא משקיע בבורסה בישראל. מה הטעם לקנות אגרות חוב עם תשואה מובטחת כשהטייקונים פשוט לוקחים לי את הכסף ונעלמים. כשימגרו את התופעה הזאת אנשים יחזירו את האמון שלהם בבורסה, אין לזה שום קשר להנהלה, זה לא מעניין את המשקיעים הפרטיים בלאו הכי.
  סגור
 • תספורת
  רמי 27/07/2013 20:13
  הגב לתגובה זו
  1 0
  התספוקת לא תפסק עד שלא היה חוק לזה אבל חוק כזה לא יהיה כי אותם חברי הקנסת הולכים לאחר מכן לעבוד אצל התיקונים אז זה לא כלכלי להם לחוקק חוק נגד תספוקת
  סגור
 • 7.
  יש לפעול לביטול מכלול הרגולציה הפוגענית שהרסה את השוק!
  רגולציה לגרש! 27/07/2013 19:16
  הגב לתגובה זו
  7 1
  כל רגולציה שאין לה תועלת מוכחת משמעותית גבוהה מעלותה - דינה להתבטל. יש להקים ועדת חקירה שתחקור את האחראים למחדל עודף הרגולציה!
  סגור
 • גם כשאני יוצא לשירותים אני צריך למלא טפסים! די! נמאס!
  די לרגולציה! 27/07/2013 19:30
  הגב לתגובה זו
  4 0
  מרוב רגולציה אין פה שוק!
  סגור
 • 6.
  צריך להגיד את האמת פה הולך רק קשרים ולא מוכשרים
  ישראל 27/07/2013 19:13
  הגב לתגובה זו
  2 0
  פעם זה היה עבודה למי שיש לו פנקס אדום. היום זה לכל טמבל שיש לו קשרים. זבל של מדינה
  סגור
 • 5.
  אני עדיין חושב שהרגולציה היא הגורם העיקרי למשבר
  אילן 27/07/2013 19:13
  הגב לתגובה זו
  1 1
  ימים יגידו אם אני צודק .להערכתי רק בעוד שנה נוכל לדעת אם ניהול הבורסה או הרגולציה מה מבין השניים גרם למשבר. דעתי היא שהרגולציה היא הסיבה העיקרית למשבר ולא האיש שעומד בראש הבורסה.
  סגור
 • 4.
  איזה סערה ?
  ישראלי 27/07/2013 18:40
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הבורסה התייבשה , לא תפקדה ולכן על איזו סערה מדברים ?המהלך בא באיחור מרגיז .
  סגור
 • הזקנים האלה מפנים מקום לפרוטקציונרים חדשים
  סערה בכוס תה! 27/07/2013 18:50
  הגב לתגובה זו
  2 0
  אלק דם חדש! לא דם חדש אלא פרוטקציונר מקושר מגיע לקבל את כספנו. לנו זה לא ישנה . 25% מס זה עושק הציבור . טוב עשו אלה שקנו דירות ולא השקיעו עכשיו שימכרו את הדירות שלהם ויקנו דירות בברלין או בכל מקום אחר. למדינה הזאת לא מגיע כלום שימכרו מניות אחד לשני כל אלה הפרוטקציונרים שיש אותם בכל מקום בממשלה הזאת במיוחד בבתי משפט עם שופטים בעלי קשרים ולא המוכשרים ביותר וכל מערכת אחרת שיש פה. בא לי לעוף מפה!
  סגור
 • 3.
  הבעייה זה המס!
  חיים 27/07/2013 18:29
  הגב לתגובה זו
  8 1
  ועדת טרכטנברג העלתה את המס ל 25 אחוז, ומאותו רגע הבורסה התייבשה. הפתרון היחיד זה הורדת המס .
  סגור
 • אנא שלחו את כל הכתבות הללו לפייסבוק של יאיר לפיד
  שגיא טובי 27/07/2013 19:10
  הגב לתגובה זו
  5 1
  בנט,בנימין נתניהו ושאר הפוליטיקאים.לא להפסיק להטריד אותם עד שיורידו את המס (המס כבר כמעט וירד,העובדה ששטייניץ הוחלף היא אבידה גדולה במאבק להפחתת המס על ריווחי הון בבורסה)....נצטרך להתחיל מההתחלה עם הצוות החדש באוצר.המס יירד בסופו של דבר אסור לוותר....צריך גם לחתור לפחות מ-20% מס.סביב 17-18%,סוג של מע"מ.
  סגור
 • לשגיא טובי - המאמצים להורדת המס נמשכים כבר הרבה זמן
  אילנית 27/07/2013 20:16
  הגב לתגובה זו
  2 0
  בינתיים הכסף בורח, באוצר יודעים אבל לאור הגירעון הגדול הם לא יורידו מס עכשיו . להתחיל שוב מהתחלה עם שר אוצר כמו שיש לנו זה מלחמה אבודה. הפתרון הוא לברוח מהבורסה פה . כפי שכבר קורה בפועל.
  סגור
 • המשך...
  שגיא טובי 28/07/2013 01:04
  הגב לתגובה זו
  2 1
  אגב,אילנית,להוריד את כל מס ריווחי הון זהו דבר בעייתי ביותר מפני שהוא שם כללי גם לריווחי הון מנדל"ן וגם לריווחי הון מסטארט-אפים נניח....אני חושב שאנו צריכים לחתור לאיזשהו פטור עד סכום מסוים או 15% נניח עד רווחים של 100,000....המס הזה הוא מורכב ביותר מפני שיש גם הפסדים על פני שנים לאחר שהמס כבר שולם.......חוץ מזה שמספר עיתונאים לשעבר ובהווה רוקמים מהלך של התפקדות לליכוד ויצירת כח פוליטי שם.הם רוצים שאפקוד כמה שיותר סוחרים קטנים לליכוד ושניצור שם כח פוליטי (על בסיס אינטרס כלכלי נטו,כמו הוועדים הגדולים,כמו שאלון חסן עשה כששלי יחימוביץ' "הרגיזה" אותו) ולנסות ולהגן באופו כללי על האינטרסים של המשקיעים הקטנים.....דבר נוסף-אני פותח חשבון תרומות למאבק וכל התרומות (שאני מקווה שיהיו מכל המשקיעים הקטנים) ינותבו אך ורק לכיוון אחד-פרסום המאבק בפייסבוק....אני מקווה שתהיו איתי ולא רק ברוחכם בלבד כמו שהייתם בהפגנה שניסיתי לארגן וחבל שלא באתם,אלא גם בכיסכם (אפילו 100 ₪ יתקבלו בברכה),וגם בפתקי ההצבעה העתידיים שלכם (היום הקובע הוא יום הפריימריז בליכוד,לא יום הבחירות).....כולי תקווה שאכן תהיו איתי.
  סגור
 • לברוח לאן?
  שגיא טובי 27/07/2013 20:59
  הגב לתגובה זו
  2 1
  לנדל"ן?....המחירים מטורפים ואני משוכנע שזה עניין של זמן עד שיטילו מס על השכרת דירות (לא מבין איך עדיין יש פטור,ואיך לא מתקנים את העיוות הזה.זה המס שהיה צריך לשים,אמרתי זאת גם לכל ראשי המחאה אך הבנתם הכלכלית היא נמוכה ביותר עד אפסית)....למסחר בארה"ב?....העמלות בבתי ההשקעות גבוהות מאד יחסית לארץ (ואני לא מדבר על ברוקר חיצוני (שגם אפשרי הכי טוב זה אינטראקטיב ברוקר)) ופשוט אי אפשר להרוויח עם מס כזה ועמלות כאלו.....לגבי שר האוצר איני מעוניין לומר את דעתי עליו כאן בפרהסיה (אומר רק שלדעתי ביבי עושה ממנו קרקס,הוא הולך אחורה ונותן לו לספוג את כל האש התקשורתית והציבורית) וזה עניין של זמן עד שהוא יימוג חזרה אל תהומות הנשייה הפוליטית.הוא אמר בעצמו שאין לו שמץ בכלכלה.נשגב מבינתי כיצד הוא שר האוצר.שטייניץ דווקא היה מאד מעורה בעניין,הוא היה שר אוצר מצוין לדעתי.....הדבר היחידי שעולה לי בראש לברוח אליו הוא מניית פייסבוק שאני מצהיר כאן שלדעתי תגיע עד תום העשור ל-150-200$ למניה ואף יותר.זה מה שעשיתי.הגעתי למסקנה שלא ניתן להרוויח בארה"ב ושמתי את כל כספי על המניה הזו,בתקווה שעד שאני אמכור המס כבר יירד:)
  סגור
 • 2.
  תורידו ראשית את המיסוי חזרה ל 20 אחוז.
  kimkim 27/07/2013 18:15
  הגב לתגובה זו
  10 0
  ואז תראו איך הזרים חוזרים להשקיע פה.
  סגור
 • 1.
  אנחנו לא משלים את עצמנו לא המוכשרים מגיעים לטופ אלה
  דם חדש 27/07/2013 18:13
  הגב לתגובה זו
  3 0
  המקושרים . תראו לי מצטיין באוניברסיטה שהגיע למשהו זה לא קורה בבתי משפט ולא יקרה בבורסה. מדינה קטנה ומגעילה עם אנשים שיושבים עד אין סוף במקומות עם הרבה כסף והשפעה דינוזאורים בריאים כי לא עושים כל החיים כלום חוץ מלשלוט ולמרר לאנשים אחרים את החיים להם לא קורה כלום חרא מדינה ולא נשקיע בבורסה תחליפו אפילו את המרצפות ואת הטפטים והשטיחים אנחנו נחליף את ראש הממשלה ולא נשקיע לכם פה 25% זה לא בשבילי
  סגור