מיישמת אסטרטגיה: טבע ולונזה מפסיקות השת"פ במוצרים הביולוגיים

טבע תמשיך ליצור סל מוצרים מאוזן של Biosimilars. ד"ר היידן: "בכוונתנו לנקוט בגישה סלקטיבית במטרה ליצוא תיק מאוזן של Biosimilars"
 | 
מפעל טבע
חברת טבע -8.61% טבע 3,005 -8.61% טבע בסיס:3,288 פתיחה:3,182 גבוה:3,187 נמוך:2,960 תמורה:67,882,903 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: ולונזה השוויצרית הודיעו היום (ה') כי בעקבות בחינה אסטרטגית של המיזם המשותף בינהן, הוחלט להפסיק את שיתוף הפעולה סביב הפיתוח, הייצור והשיווק של תרופות ה-Biosimilar.

טבע מעדכנת בהודעתה כי סיום המיזם המשותף, שהחל בשנת 2009, יאפשר לשתי החברות לקדם את האסטרטגיות הייחודיות שלהן בתחום. שתי החברות ימשיכו לבחון הזדמנויות להפקת הערך המרבי מההשקעות ומההתקדמות שהמיזם המשותף הניב עד כה, בהסכמה מלאה על כך שתרופות ה-Biosimilar בטוחות, אפקטיביות ובנות השגה ייטיבו עם המטופלים וישרתו טוב יותר את התחום כולו.

טבע, מצידה, תפעל על פי האסטרטגיה שלה בתחום המוצרים הביולוגיים על מנת ליצור סל מוצרים מאוזן של מוצרי ה-Biosimilars, Biobetters ותרופות ביולוגיות שונות. לונזה תתמקד במומחיות הליבה - ייצור לצד שלישי ופיתוח קווי תאים, ותפסיק להשקיע בתחומים שאינם אסטרטגיים עבורה.

היידן: "מתכננים להמשיך בהצלחה בתחום המוצרים הביולוגיים"

ד"ר מייקל היידן, נשיא המחקר והפיתוח הגלובלי והמדען הראשי של טבע הגיב להודעה המשותפת. לדבריו, "לטבע יש היסטוריה של הצלחה בתחום המוצרים הביולוגיים ואנחנו מתכננים להמשיך לבנות על הצלחה זו. החלטה זו תומכת ביכולת שלנו לנקוט בגישה סלקטיבית ביותר במאמצינו ליצור תיק מאוזן של מוצרי Biosimilars ,Biobetters ותרופות ביולוגיות חדשניות המתיישבות עם סל המוצרים ותחומי המחלות שאנו מתמקדים בהם, ובכך אנו יכולים לסייע טוב יותר למטופלים שלנו בתחומים אלה."

ד"ר סטפן קוטזר, מנהל תפעול תחום שוק הפרמה והביוטק בלונזה ציין כי "סיום המיזם המשותף מאפשר לנו להפסיק להשקיע בתחומים שאינם אסטרטגיים עבור לונזה, כגון פיתוחים קליניים ומסחור תרופות. להערכתנו, תחום ה- Biosimilar ידרוש יותר השקעה ממה שתוכנן, וגם יותר זמן להגיע לשוק. לכן בכוונתנו להגביל בעתיד את התפקיד שלנו על ידי התמקדות במומחיות הליבה - יצור לצד שלישי ופיתוח קווי תאים".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה