תשובה יכול לחייך: מידרוג מעלה את אופק דירוג קבוצת דלק ל'יציב'

כלכלני סוכנות הדירוג מעודדים מהמעמד הדומיננטי של דלק קבוצה בתחום הגז הטבעי, כמו גם ממדיניות החברה להקטנת המינוף
|
(2)
יצחק תשובה, צילום: בוצ'צ'ו

חדשות טובות ל דלק קבוצה 0% דלק קבוצה 46,350 0% דלק קבוצה בסיס:46,350 פתיחה:0 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: בשליטת יצחק תשובה. סוכנות הדירוג מידרוג החליטה להותיר את דירוג האשראי של חברת ההחזקות על A1, תוך שינוי אופק הדירוג מ'שלילי' ל'יציב'. צעד שיש בו כדי להקטין בצורה משמעותית את הצפי להורדת דירוג אשראי בעתיד.

להערכת כלכלני מידרוג, לדלק קבוצה מעמד דומיננטי בתחום הפקת הגז הטבעי בישראל והם סבורים כי מעמד זה יישמר בשנים הקרובות. בנוסף, הסיכונים בפרוייקט 'תמר' הצטמצמו לאחר התחלת ההפעלה של המאגר בסוף חודש מארס 2013, זאת תוך עלייה ניכרת במידת הנראות של התזרימים מהמאגר.

במידרוג סבורים כי דלק קבוצה תפעל להתמקד בשנים הקרובות בענף האנרגיה, באמצעות מימוש נכסיה בתחומים אחרים. סוכנות הדירוג מעודיים ממדיניות החברה להקטנת המינוף, אשר קיבלה ביטוי במימשו נכסים מהותיים במהלך השנה האחרונה והקטנת החוב הפיננסי נטו, בדמות מכירות מניות דלק US ו דלק רכב 0% דלק רכב 1,840 0% דלק רכב בסיס:1,840 פתיחה:0 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: בסכום מצטבר של 2.7 מיליארד שקל.

לסיכום, כלכלני מידרוג מציינים כי "שינוי אופק הדירוג ליציב נתמך בשיפור רמת המינוף של החברה וצפי להמשך מימוש הנכסים והקטנת המינוף הפיננסי. בנוסף, אופק הדירוג היציב נסמך גם על נזילות טובה וגמישות פיננסית חזקה, התומכת בנזילות לאורך זמן".

תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  צפי לעליות ביופ ד'
  גז 15/07/2013 22:18
  הגב לתגובה זו
  3 1
  אפשר לחייך?????????????
  סגור
 • 1.
  תתן "גז"
  גז 15/07/2013 22:02
  הגב לתגובה זו
  3 1
  יום ד' עליות חדות בפול גז..................................................!!! מה עם בג'ץ ?,מתי אמורים לתת מענה? יידחו את העתירות???????? צ'אוו
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות