אדוארדו אלשטיין: "הנכסים של אידיבי הם מצויינים והמלצתי לנוחי שלא לממש"

המשקיע הארגנטינאי שהצטרף אל נוחי דנקנר במאמציו לשמור על השליטה בקונצרן אידיבי אמר: "עומדת מאחורי קבוצת משקיעים זרים והשליטה בקונצרן תהיה משותפת לי ולנוחי"
 | 
(9)
אדוארדו אלשטיין, צילום: יח"צ
עוד התפתחות דרמטית בעלילה: אדוארדו אלשטיין, המשקיע הארגנטינאי שהצטרף אל נוחי דנקנר במאמציו לשמור על השליטה בקונצרן אידיבי, כינס הערב ב-18:45 מסיבת עיתונאים בהולה במשרדים של אידיבי בקומה ה-41 במגדלי עזריאלי. מדובר בפעם הראשונה בה שומעת התקשורת הישראלית את קולו של אלשטיין, שעד כה נותר מסתורי. אלשטיין הצהיר: "אני מוכן להזרים לחברה כסף באופן מידי, הנכסים של אי.די.בי. הם מצוינים והמלצתי לנוחי לא לממש את רובם."

בראשית דבריו אמר אשלטיין, "רק הערב הגעתי לישראל וזה היה מסע ארוך מבואנוס איירס כשבדרך עברתי בניו יורק שם נפגשתי עם נוחי. אני רוצה להודות לכולכם ולהגיד שאני מתרשם מכך שתוך שלוש שעכות מהרגע שהגעתי כונסה מסיבת העיתונאים.

לדבריו, "המטרה שלשמה כונסה המס"עת הינה על מנת להציג את עצמי. ביקרתי בישראל מעל 40 פעמים והשקעתי בישראל לפני 15 שנה. הפעם באתי עם כוונה גדולה לסייע לאידיבי. 3 פעמים בחיי כבר סייעתי במצב של משבר חובות. בפעם הראשונה זה היה בשנת 82', בפעם השנייה היתה בשנת 2002 בעת המשבר הגדול בארגנטינה. הפעם אני מתייצב לנוחי דנקנר שלו המלצתי לא לממש נכסים. למעשה מהשבוע שעבר אנחנו שותפים לאחר שחתמו על ההסכם במסגרתו התחייבנו להצעה משופרת לנושים."

"אני רואה בחברת אידיבי חברה חזקה מאוד עם נכסים מצויינים ובכוונתנו להזריק כספים באופן מיידי במידה והצעתנו תתקבל. אנו מוכנים במלוא הרצינות להתקדם במהירות. אנחנו יודעים שזהו שבוע משמעותי מאוד וחשוב לי להדגיש כי בכוונתי להתקדם קדימה."

אלשטיין הוסיף, "אמרתי לנוחי שהמצב הגרוע ביותר כיום זה לתת נכסים בעבור כלום. אני חושב שאם נצלח להעביר את הצעתנו הנושים יצא מורווחים. אני בטוח במצבה הכלכלי של ישראל ואנחנו מסתכלים על ההשקעה באידיבי כהשקעה אמיתית וטובה."

"אני בטוח שלחברה יש ערך אדיר למרות שהיא מצויה במצב מאתגר. הצעתנו היא טובה יותר מבחינת השווי הכלכלי וטובה יותר מבחינת החברה ביחס להצעה האחרת. המינוף הגבוה הוא בעיה אך אנו יודעים שבתקופה כלכלית שבה מדפיסים כסף באופן אינטנסיבי הדבר הטוב ביותר הוא להישאר עם הנכסים. על ידי רה ארגון והזרקת כסף אני מאמין שבעזרת הנכסים הטובים של החברה נוכל להרוויח מההשקעה באידיבי שאותה ואת החברות שלה, כמו מכתשים אגן, סלקום ושופרסל, אנחנו אוהבים מאוד."

על השאלה אם דנקנר יכול לשרוד ללא עזרתו ענה אלשטיין: "אני חושב שנוחי הוא איש טוב מאוד שעשה רבות לטובת המדינה והוא מצוי כעת במצב מאוד מאוד לחוץ. אמרתי לו כבר כשנפגשנו בפעם הראשונה ופעמים רבות מאז כי אני רוצה לסייע לו . עד היום הארכנו את ההסכם ביננו פעמיים. ההסכם הנוכחי הוא חזק וככל שהמו"מ יארך יותר זמן זה פחות טוב לחברה. אני מוכן להזרים את הכסף כבר היום. אני משוכנע שההצעה שלנו היא טובה יותר ואם הם יבחרו באופן רציונאלי אין לי ספק שהם יבחרו בהצעה שלנו שמזרימה כסף חדש לתוך המערכת."

"אני מדבר בשמי אך מאחורי עומדת קבוצה של משקיעים. משקיעים שאינם ישראלים. השליטה בחברת אידיבי תהיה משותפת לי ולנוחי דנקנר."

השקעתו של אלשטיין בקונצרן, שעדיין מצוי בשליטתו של דנקנר ושעל השליטה בו הוא נאבק מול נציגויות מחזיקי האג"ח של אידיבי פיתוח ואידיבי אחזקות ובראשם קרן יורק, הכרחית לנוחי דנקנר על מנת שיוכל לעמוד בהצעה המשופרת שהגיש לנושים רק בסופ"ש האחרון, כהצעת נגד למזכר ההבנות שעליו חתמו הנציגויות שבוע קודם לכן, שלפיו תועבר 100% מהשליטה בקונצרן לנושים.

בעוד יומיים (ה') יגיעו הצדדים הניצים לבית המשפט על מנת לדון מול השופט אורנשטיין על ההצעות שהוצעו בשבוע האחרון. ההצעה של אידיבי אחזקות שנשענת במידה רבה על נכונותו של אלשטיין לסייע לנוחי דנקנר, כמצוות הרב פינטו, כוללת הגדלה משמעותית של רכיב המזומן לכדי 640 מיליון שקל מהם 375 מיליון שקל צפויים להיות מוזרמים באופן מידי, במידה וההצעה תתקבל. נזכיר כי במסגרת ההצעה נכתב כי בתוך ימים אחדים יעביר אלשטיין סך של 50 מיליון דולר לנאמנות בבנק הפועלים ניו יורק.

התמיכה והגיבוי שיעניק הערב אלשטיין לדנקנר מצטרפת לתמיכה שלה זכה היום בצהריים מכיוונם של ראשי הרשויות בפריפריה, שהביעו את תמיכתם בטייקון שתמך בהם במיליוני שקלים במשך שנים ובמיוחד זכרו לו את הסיוע בימי מלחמת לבנון השניה.

תגובות לכתבה(9):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 7.
  ראשי רשויות שקיבלו כסף מדנקנר על חשבון הציבור -------<
  אזרחים 05/06/2013 06:47
  הגב לתגובה זו
  1 1
  שלמה בוחבוט - מעלות-תרשיחא ויו"ר מרכז השלטון המקומי יונה יהב - חיפה שמעון לנקרי - עכו ז'קי לוי - בית שאן מוטי מלכה - קריית מלאכי (הורשע בהטרדה מינית והתפטר) דוד בוסקילה - שדרות צבי גרינגולד - אופקים (ראש הוועדה הממונה) שלומי לחיאני - בת ים אלון שוסטר - מועצה אזורית שער הנגב (תומך שלא בפומבי) בני בן מובחר - מועצה אזורית מבואות חרמון חסן סנעאללה - מועצת דיר אל-אסד * ועוד ראשי רשויות מהצפון והדרום שפחדו לתמוך בפומבי ראשי רשויות אומרים שנוחי דנקנר תרם מכספו האישי למען הערים אבל הם משקרים!!!!! מקור הכסף שדנקנר תרם: 1. אג"ח שהציבור קנה מדנקנר 2. הלוואות שדנקנר לקח מהבנקים 3. חברות שהשקיעו 3. כספי הפנסיה והפקדונות שלנו בשוק ההון * וכל הכסף מזוכה במס. זה................................ "הון-שלטון".................................... חייבים לסגור איתם חשבון בבחירות הקרובות לראשות הרשויות!!!!!
  סגור
 • 6.
  יש הזדמנות לעריכת היכרות בין לוסקין לבין אלשטיין ואולי
  בעילום שם 04/06/2013 23:38
  הגב לתגובה זו
  3 1
  יוכל לצאת מזה משהו. קו למחשבה.
  סגור
 • יוכלו לעשות זאת לבד, גם ללא מתווכים. (ל"ת)
  אם ירצו להיפגש, 05/06/2013 11:06
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 5.
  ארגנטינאי
  גילה 04/06/2013 21:50
  הגב לתגובה זו
  0 15
  עובד על כולם אתה ודנקנרון קישתה הביתה
  סגור
 • 4.
  Juses say kill pinto and nohe dankner (ל"ת)
  Zaoosupeterss 04/06/2013 19:27
  הגב לתגובה זו
  0 20
  סגור
 • 3.
  איפה המשטרה נגד עובד העבודה הזרה פינטו?
  זאוס שוקי הון 04/06/2013 19:24
  הגב לתגובה זו
  0 29
  נוחי דנקר בחוץץץץץץץץ המוסדים הבנקים ואגחים יעשו יד אחת לסלק את נוחי
  סגור
 • 2.
  מר אלשטיין קדימה תראה למי שרוצה לעשות קופה
  אפי 04/06/2013 19:23
  הגב לתגובה זו
  16 17
  מנוחי שזה לא יתאפשר.בן אדם כמו נוחי אין הרבה במדינה הזו שאוכלת ומפילה כל חלקה טובה במדינה הזו.מה שתרם נוחי לערים וישובים בישראל שום קרן לא תרמה ולא תתרום.חזק ואמץ.תיכף יצאו החתולים מהחורים ויכתבו שאני עובד אצל נוחי.או יכתבו שאני מקבל כסף. הרי מה יש להם לכתוב על אזרח שהוא בעד נוחי?רק השמצות.אם הייתי משמיץ הייתי מקבל חיזוקים. ארץ אוכלת יושביה זו מדינת ישראל.
  סגור
 • 1.
  ארגנטינאי מושחט
  יוסי 04/06/2013 19:22
  הגב לתגובה זו
  1 24
  אדוארדו מנסה כמו בעבר לקנות חברה בלי כסף אישית אין לו סכום כסף גדול !
  סגור
 • אמרתי לך אז למכור אידיבי עכשיו אתה בוכה
  ליוסי 04/06/2013 20:43
  הגב לתגובה זו
  6 1
  אמרתי לך יוסי אל תמכור אג״חים של אידיבי אל תמכור מניות של אידיבי על תסמוך על דה מרקר על כל מה שהם כותבים ואתה מכרת אז בשבילך כולם מושחתים לך תיקנה טישו והרבה
  סגור