הדרמה בסאגת אידיבי עולה מדרגה: דנקנר דורש ביטול אסיפות האג"ח מחר

לטענת אידיבי אחזקות "הבקשה לזימון נעשתה באופן מטעה ומגמתי, מבלי שיינתן למחזיקי האג"ח של החברה מידע מהותי לצורך קבלת החלטה מושכלת ביחס למתווה, ואף מבלי שיימסר להם מידע כנדרש על פי דין"
 | 
(7)
נוחי דנקנר, צילום: בוצ'אצ'ו
הדרמה בסאגת אידיבי עולה מדרגה: דנקנר קורא לבטל את האסיפות שזימנו הנאמנים של נציגויות מחזיקי האג"ח של אידיבי פיתוח ואידיבי החזקות למחר (ה') בהן מתכוונות הנציגויות לדון בעניין אישור מתווה הסדר החוב החדש שהוצע לפני כשבוע ושקיבל בתקשורת את השם "מתווה גבאי".

לקראת כינוס האסיפות מחר שלחו הנאמנים מצגת הכוללת את הערכת השווי הכלכלי שבוצעה לבקשת נציגות אידיבי אחזקות על ידי חברת בייקר טילי, היועץ הכלכלי של הנציגות ושעל פיה נחתם לפני כשבוע מזכר ההבנות בין נציגות אידיבי אחזקות לבין נציגות אידיבי פיתוח.

בנוסף כוללת המצגת גם את סקירת המומחה הכלכלי, אייל גבאי שהמליץ לתמוך במתווה. לפי גבאי היתרונות במתווה הם "וודאות וסופיות. פתרון בעיית IDB פתוח. אין לחץ למכירה מהירה של הנכסים. התקרבות לנכסים והקטנת הסיכון הגלום. הפחתת שכבה בפירמידה. שימור התביעות (קיים ביטוח בשיעור של עשרות מיליוני דולרים). ערך משמעותי גם במקרה של שווי נמוך לפיתוח. אפשרות ליהנות מפרמיית השליטה במקרה של קרב שליטה. הפסקת ריקון הקופה. שווי כלכלי נוכחי מקורב לזה מרעיון אחר להסדר"

מנגד, החסרונות במתווה הם: ויתור על חלק משמעותי מהחוב הנומינלי. אפסייד חלקי (25%) במקרה של עלייה משמעותית בערך של IDB פיתוח. אין כסף חדש. הליך משפטי מורכב. ולמרות כל אותם החסרונות המסקנות של גבאי הן כי "למתווה הנוכחי יתרונות ניכרים מוכחים. הוא עדיף מהותית על חלופות עבר (שעד כה לא בשלו). תיעול היריבות שלכאורה קיימת בין השכבות ליצירת תועלת משותפת", ועל רקעזה המליץ המומחה הכלכלי למחזיקי האג"ח לתמוך במתווה.

על רקע זימון האסיפות נשלח היום מכתב חריף מחברת אידיבי אחזקות לנאמנים בו דורשת החברה שעדיין נשלטת על ידי נוחי דנקנר לבטל לאלתר את הזימון לאסיפות מחזיקי האג"ח "משום שהיא לוקה בפגמים מהותיים ושורשיים, מנוגדת להוראות הדין, פורסת תמונה מטעה לגבי החלופות העומדות בפני המחזיקים, ומהווה המשך התנהלות חד צדדית וקלוקלת".

לטענת אידיבי אחזקות "הבקשה לזימון נעשתה באופן מטעה ומגמתי, מבלי שיינתן למחזיקי אגרות החוב של החברה מידע מהותי לצורך קבלת החלטה מושכלת ביחס למתווה, ואף מבלי שיימסר להם מידע כנדרש על פי דין. העדרו של מידע חיוני זה לא רק יוצר מצג שווא ביחס להיתכנותו של המתווה ולפרטיו, אלא שהוא אינו מאפשר קבלת החלטה כלשהי בעניינו".
תגובות לכתבה(7):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 7.
  אגחים אידיבי אחזקות ג' -שער בסיס
  השואל 29/05/2013 14:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  למה שער הבסיס שונה היום? האם זה אומר שניתן תשלום?
  סגור
 • 6.
  מחזיק בסכום מהותי ולא מצליח להבין מי נגד מי (ל"ת)
  גדעון 29/05/2013 13:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 5.
  איפה ובאיזה שעה ?
  אהרון 29/05/2013 13:33
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מישהוא יכול להגיד לי איפה ובאיזה שעה האסיפה ?יש ברשותי 2 מיליון יחידות .
  סגור
 • 4.
  אז מה היה לנו פה?
  מבין עניין 29/05/2013 13:33
  הגב לתגובה זו
  3 0
  1.אחד מומחה שמונה לגבש הסדר סביר למחזיקי אידיבי אחזקות וגיבש "הסדר" מוטה וחד צדדי לטובת מחזיקי אידיבי פיתוח ובפרט לטובת ירמיהו יורק. 3.אחד הסדר עלוב ולא ראוי ולו רק בגלל האג"ח שייפדה בביאת המשיח. 4.אחד ירמיהו השתאה נוכח הכנסת האורחים וההתבטלות של המקומיים "מנהלי קרנות הפנסיה" 5.אחד נוחי העושה מאמצים כבירם להביא הסדר סביר ולמנוע נפילת מפעל חייו לידי קרן טורפת ומפרקת. 6.אחד אלשטיין שאינו רואה שמדובר במתנה ו"כסף על הרצפה".
  סגור
 • 3.
  חליפות
  צחי 29/05/2013 13:33
  הגב לתגובה זו
  4 0
  נוחי.החלום שלי שתעשה בית ספר לקרן יורק כמו שהארוואי עשה בסדרה
  סגור
 • 2.
  פדיון אגחים אידיבי אחזקות ה'
  המלש 29/05/2013 13:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  היום נרשם אצלי הכנסה לקבל על מחצית מהאגחים שיש לי. אז מה קורה? האם יש כסף לפדות את האגחים? אודה למי שמבין ויש לו תשובה .
  סגור
 • 1.
  פדיון אג"ח
  דן 29/05/2013 12:54
  הגב לתגובה זו
  0 1
  למי שמבין יש לי שאלה למי שיש אג"ח ג ויום האקס לפדיון 50% האם כבר ביום האקס היתרה יורדת לחצי או ביום הפרעון
  סגור