בכיר ב-IMF: צופה שהצמיחה בסין בשנים 2013-14 תאט ל-7.75%

זאת, לעומת תחזית קודמת של קרן המטבע הבינלאומית שהעריכה כי הצמיחה בסין תהיה באותן השנים 8% ו-8.2%, בהתאמה
 | 
לא עומדת בקצב
קרן המטבע הבינלאומית חתכה את תחזית הצמיחה של סין לשנים 2013 ו-2014 ל-7.75% לעומת תחזית קודמת שהעריכה כי הצמיחה בסין תהיה באותן השנים 8% ו-8.2%, בהתאמה.

ההודעה על הפחתת תחזית הצמיחה לא פורסמה באופן רשמי אלא יצאה מפיו של דיויד ליפטון, סגן המנהל הכללי של ה-IMF שאמר את הדברים בשיחה עם כתבים בביג'ין.

ליפטון גם התייחס לשערו של היואן הסיני ואמר כי הוא "מוערך בחסר במידה מתונה" (באנגלית זה נשמע יותר טוב, moderately undervalued) כנגד סל המטבעות, אמירה בה השתמשה קרן המטבע הבינלאומית כבר בעבר.

לדבריו, "לסין יש מקום להמשיך ולהפגין יציבות, גם אם תצטרך להתמודד עם טלטלה כלכלית, אך מרווחי הביטחון הצטמצמו". והוסיף כי ה-IMF מעריך כי יחול גידול בחוב הממשלתי לרמה של כ-50% מהתמ"ג שעליו דיווחה סין ב-2012.

ליפטון התייחס בשיחה עם הכתבים גם לכלכלה היפנית ואמר כי מדיניות ההרחבה המוניטרית של יפן יצרה מצב של חוסר נוחות מסויימת במדינות אחרות שמודאגות מכך שהנזילות שנוצרת ביפן עשויה להוביל גם ליתר נזילות גם במקומות אחרים. אולם הוא הוסיף כי ה-IMF אונו רואה בכך בעיה משמעותית לעת עתה. "הריבית ביפן נפלה, וזה יצר בעיה למתחרות המסחריות שלה, אך ה-IMF אינו רואה זאת כבעיה משמעותית של סין כרגע", אמר ליפטון.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה