ביהמ"ש המחוזי ידון השבוע בתביעה כנגד נוחי דנקנר בעניין ישראייר

ביום ג' יתקיים קדם משפט בתביעה נגזרת שהוגשה כנגד נוחי דנקנר ואי. די. בי. בגין נזקים בסך של עד 440 מ' ש' שנגרמו עקב ביצוע עסקת ישראייר. ביום ד' יתקיים דיון בעניינו של הבן דוד, דני דנקנר
|
(1)
נוחי דנקנר (צילום: בוצ'צ'ו), צילום: בוצ'צ'ו
על פי תוכנית הדיונים של בית המשפט המחוזי בת"א, ביום ג' הקרוב (7 במאי ב-14:00) יתקיים באולם של השופט עודד מודריק דיון קדם משפט בקשר לתביעה נגזרת שהוגשה כנגד נוחי דנקנר ואי. די. בי. בגין נזקים שנגרמו עקב ביצוע עסקת ישראייר.

מעניין יהיה לראות אם דנקנר בעצמו יתייצב בדיון, כמו שעשה בשבוע שעבר, בדיון שנערך לבקשת נציגות מחזיקי האג"ח של חברת אידיבי פיתוח ובו הוחלט על מינויו של משקיף חיצוני לחברה.

על פי התביעה שתידון השבוע ושהוגשה בשנת 2012 על ידי "ח ישראל בן יורם שמחזיק במניות אידיבי אחזקות משנת 2010, דנקנר הכניס את ישראייר לאי.די.בי, השתחרר מחובות אישיים וגרם לציבור נזק של עד 440 מיליון שקל.

על פי כתב התביעה, מכירת הבעלות בגנדן תעופה ותיירות על ידי בעלי השליטה, ובראשם דנקנר ואבי פישר, שיחררה אותם במישרין ובעקיפין מערבויות של 43 מיליון דולר שנתנו להבטחת חובותיה של גנדן תעופה ותיירות, ובעיקר להבטחת חובותיה של ישראייר, החברה-הבת העיקרית של גנדן תעופה ותיירות.

התובע טוען כי העסקה היטיבה רק עם בעלי השליטה ששוחררו מערבויותיהם ומהסיכונים שחלו עליהם ושהרעו את מצבה של החברה הציבורית. לטענתו, העסקה היא מקרה בוטה במיוחד של שימוש לרעה בחברות ציבוריות ושל חוסר הוגנות כלפיהן מצד בעלי השליטה ונושאי משרה בחברות אלה.

דיון בעניינו של דני דנקנר

יום לאחר מכן (ד') בשעה 09:00 צפוי להתקיים דיון אצל השופט צבי גורפינקל בעניינו של בן הדוד, דני דנקנר, מי שכיהן בעבר כיו"ר בנק הפועלים, כאשר על הפרק האשמות בקבלת דבר במירמה, הפרת אמונים בתאגיד, הלבנת הון ועוד...

דני דנקנר מואשם, בין היתר, שבעת שכיהן כיו"ר בנק הפועלים, לא דיווח על הקשרים העסקיים של חברת אלרן, שהייתה בבעלות משפחתו, עם קרן RP בראשות רפי ברבר, בעת שניהל מו"מ בשם הבנק עם ברבר על תשלום לקרן RP על חלקה בעסקת רכישת בנק פוזיטיף הטורקי, שהסתכם ב-25 מיליון דולר.

עוד מואשם דני דנקנר בכך שקיבל הלוואה של 5 מיליון אירו מהבנק ההולנדי DHB, שהיה בבעלות איש העסקים הטורקי הליט צ'ינגלולו, שהיה גם בעליו של בנק פוזיטיף, וזאת על סמך הצהרה כוזבת על הון אישי בסך 50 מיליון אירו.

העד האחרון שהעיד במשפטו של דני דנקנר בחודש מארס היה צבי זיו, מי שכיהן כמנכ"ל הבנק צבי זיו שלדבריו, "הממשל התאגידי בבנק הפועלים הידרדר". זיו יצא במהלך הדיון בהאשמות חריפות כלפי ההתנהלות העסקית והארגונית בצמרת הבנק וכן כלפי התערבות היתר של דנקנר בעניינים שמעבר לסמכותו.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  נשיא נכנס לכלא כי ליטף- אל תלטפו את הדנקנרים
  פנסונר 05/05/2013 10:39
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הנשיא קצב נכנס לכלא כי ליטף נשים לטענתו . אני מרגיש שמלטפים את בעלי ההון . הגיע הזמן לאחר שוד של 24 מליארד שקל שיכניסו לכלא.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות