גולן טלקום תשלם 200 שקל למנוי שיביא מנוי; מה אומרים האנליסטים?

גולן טלקום לא מגבילה את מספר המנויים שיכול לקוח שלה לצרף למבצע אך דורשת שישארו נאמנים לה עד שנת 2014. אורי ליכט: "ירידת מדרגה משמעותית בהשוואה למבצע הקודם"
|
מיכאל גולן, צילום: Bizportal
אם מישהו חשב שכבר אי אפשר לרדת יותר נמוך במלחמה על מחירי הסלולר, מוכיח היום מיכאל גולן כי המלחמה על כל לקוח נמצאת בעיצומה - והוא מוכן לשלם לכם על כל חבר שתביאו אליו.

יש מי שישאלו את עצמם האם מי שחרט על על דגלו את הסיסמא "לא פראיירים" הופך לפראייר בעצמו, בניסיונו לגייס את מספר הלקוחות הדרוש לו על מנת לקבל חזרה את הערבויות שהפקיד בידי משרד התקשורת כשקיבל את הרשיון להפעלת חברת שירותי הסלולר, בסך של מעל ל-400 מיליון שקל. אולם בחינת המבצע הנוכחי ביחס למבצע הקודם מראה כי ההטבה הנוכחית צנוע יותר מההטבה הקודמת, והיתרונות בשימור הלקוחות במבצע הנוכחי - גדולים יותר.

חברת גולן טלקום הודיעה הבוקר כי היא יוצאת במבצע חדש לפיו על כל חבר חדש שיצטרף לגולן טלקום בהמלצת לקוח קיים, בין אם דרך ניוד ממפעילה סלולרית אחרת או דרך מספר חדש, יקבל המנוי הממליץ סך של 200 שקל בעבור צירוף מנוי חדש לחבילת ה"הכל כלול" של גולן טלקום שעלותה 99 שקל, או יקבל 20 שקל עבור צירוף לקוח חדש לחבילה הזולה יותר של גולן טלקום שעלותה 9 שקלים בחודש.

גולן טלקום לא מגבילה את מספר המנויים שיכול לקוח שלה לצרף, כך שמי שיצרף 10 חברים יכול לקבל 2,000 שקל, אולם על פי תנאי המבצע הגמול הכספי יגיע ללקוחות שהביאו חברים רק בתחילת 2014, ועד אז הם צריכים
להישאר לקוח של גולן טלקום. בכך למעשה מבטיח לעצמו מיכאל גולן את שימור הלקוחות.

בנוסף, מציינת החברה כי גם לקוח שהגיע לחברה במסגרת המהלך הנוכחי והפעיל את כרטיס הסים, יכול גם הוא להביא חברים חדשים וליהנות מהתגמול בעצמו.

על פי תנאי המבצע, החבר החדש צריך להפעיל את כרטיס הסים עד ה-23 באפריל, כאשר המלצות על חברים יתקבלו באתר החברה עד ה-18 באפריל השנה.

על פי הודעת החברה "בסוף דצמבר 2013 גולן טלקום תבצע בדיקה בשביל כל ממליץ שיהיה עדיין פעיל במועד זה, מה מספר החברים החדשים שהפעילו את כרטיס הסים בהמלצתו ועדיין פעילים. הסכום המצטבר יועבר בתחילת 2014 באופן ישיר, לכל ממליץ הזכאי לתגמול. הכל, על פי תנאי התוכנית המפורטים באתר החברה".

"ירידת מדרגה משמעותית ביחס למבצע הקודם"

אורי ליכט , מנהל מחלקת המחקר של בית ההשקעות אי.בי.אי אמר היום בתגובה למבצע של גולן טלקום: "מדובר במבצע יצירתי של גולן טלקום, היא הופכת את מנוייה הקיימים לשלוחות שיווקיות ומעודדת אותם להישאר לקוחות באמצעות תשלום המענק המיוחד רק למי שיהיו לקוחות בסוף 2013. בנוסף היא מרגילה את לקוחותיה לשלם על השירות 99 שקלים לחודש.

"כמו כל שיווקי קשה עדיין להעריך כמה באזז המבצע הנוכחי ייצור, אך על אף העובדה שמדובר במבצע יצירתי מאד ועל אף הכותרות הרבות שהמבצע החדש צפוי לתפוס, מדובר להערכתנו דווקא בירידת מדרגה משמעותית בהשוואה למבצע הקודם (49 שקלים לחודש למשך חצי שנה ללא התחייבות ולאחר מכן המחיר חוזר ל 99 שקלים), מבצע אשר שיקף הטבה של 300 שקל ולא כללה בתוכה התחייבות כלשהי להישאר מנוי. המבצע הקודם צפוי להסתיים ב 24 לחודש".

סבינה פודבל , אנליסטית התקשורת של לידר שוקי הון: בעיני לא מדובר בטלטלה מאוד מהותית או מבצע שהוא אגרסיבי יותר ממה שראינו כברבגולן, מבחינת התמחור. למיטב הבנתי, החבר שבעבורו מקבלים 200 שקלים צריך לשלם מחיר מלא על החבילה של גולן טלקום ללא כל תקופת הטבה. לעומת זאת, מענק ההצטרפות לא משולם במידית אלא ישולם רק ב-2014, כך שהמבצע הנוכחי משפר את מצבה של גולן טלקום באופן משמעותי ביחס למבצע הקודם".

בנוסף מציינת האנליסטית של לידר שוקי הון כי "יכול להיות שיש פה סממנים של מצוקת מימון ונזילות מסויימת של גולן טלקום, ולכן יש פה את אלמנט הדחייה במתן המענק. העיתוי בו צפויה גולן לשלם את המענקים סמוך למועד בו היא צפויה לקבל חזרה את ההחזר של החלק היחסי של הערבות שהפקידה במסגרת מכרז התדרים בידי משרד התקשורת. המבצע החדש יאפשר לגולן למתן את קשר הנטישה של הלקוחות, מאחר שהלקוחות צפויים להישאר בחברה לפחות עד למועד חלוקת המענק".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות