מריל לינץ': פישר יפחית ריבית או יתערב במט"ח אם הלחץ על היצוא יגבר

האנליסטית מיי דואן ממריל לינץ' שביקרה לאחרונה בישראל "המצב הכלכלי בארץ השתפר באופן כללי. הביקור בישראל הפחית את החששות שלנו ביחס לתחזית הפיסקאלית"
|
מריל לינץ'
האנליסטית מיי דואן ממריל לינץ' שביקרה לאחרונה בישראל אומרת כי "המצב הכלכלי בארץ השתפר באופן כללי. הביקור בישראל הפחית את החששות שלנו ביחס לתחזית הפיסקאלית. אולם לחץ על חברות הייצוא בשל התחזקות השקל - עשוי להוביל את להורדת בשיעור של 0.25% ברבעון השני של 2013, או לחילופין להתערבות בשוק המט"ח".

בסקירה על ישראל שנכללת בדו"ח של מריל לינץ' על השווקים המתעוררים, מציינת האנליסטית כי "בנק ישראל נוקט באופן כללי במדיניות פאסיבית בשלב זה, בציפייה להתרחשויות הקרובות בשוק – כאשר מחד ניכרת היחלשות בצמיחה ברבעון הרביעי, צניחה בצריכה הפרטית ובהיקף ההשקעה והייצוא – ומאידך, ישנו מקום לאופטימיות, עם איזון בהיקף הרכש ובמדדי אמון הצרכנים וירידה קלה באבטלה, וכן תחילתו של שיפור בכלכלה העולמית".

במריל לינץ' גם מציינים כי "על אף אי הבהירות הפוליטית בעקבות הבחירות האחרונות, בישראל קיים קונצנזוס בקרב מרבית המפלגות לגבי המדיניות הכלכלית הרצויה וכן נכונות לשיתוף פעולה בתחום זה".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות