הדולר נחלש ב-0.6% ל-3.845 ש'; "זו בהחלט התוצאה שבשווקים ייחלו לה"

האירו בעולם מתחזק ל-1.272 דולר לאירו. כלכלני FXCM: "אם נראה השבוע סנטימנט חיובי בשווקים, הדולר-שקל צפוי להיחלש לכל הפחות לעבר 3.81 שקלים. הכול עכשיו בידיים של ה'פד'"
|
(קרדיט: Getty images Israel)
הבחירות ביוון מאחורינו, ונראה כי יוון בחרה להמשיך ולהתמודד עם מה שנדרש ממנה על מנת להישאר בגוש האירו. הבוקר מגיבים לראשונה לאירוע גם בשוק המט"ח, כאשר נראה כי הסוחרים שציפו לתוצאה זו - נושמים לרווחה ויוצאים מבונקר הדולר בו התבצרו בימים האחרונים.

בעולם שערו של האירו מתחזק כנגד הדולר והצמד נסחר ברמה של 1.272 דולר לאירו, לאחר שבתקופה האחרונה נבחנו רמות הנמוכות מ-1.25 דולר לאירו. גם בשוק המטח המקומי נחלש הדולר כנגד השקל בזמן ששערו של האירו מתחזק כנגד המטבע המקומי.

הדולר נחלש בשיעור של 0.6% ונסחר בין הבנקים ברמה של 3.845 שקלים. זאת לאחר שביום שישי האחרון נחלש הדולר היציג בשיעור של 0.36% ונקבע ברמה של 3.867 שקלים. האירו הרצין מתחזק לפני פתיחת המסחר בבורסה בת"א בשיעור של 0.2% ונסחר בין הבנקים ברמה של 4.89 שקלים, לאחר שביום ו' האחרון התחזק שערו היציג בשיעור של 0.1% ונקבע ברמה של 4.8819 שקלים.

בסקירת המט"ח היומית מציינים כלכלני FXCM את "אנחת הרווחה בשווקים בעקבות הבחירות ביוון" ומוסיפים "המפלגה הדמוקרטית החדשה, התומכת בהישארות בגוש האירו ויישום תוכנית הצנע, זכתה הלילה בבחירות וככל הנראה תוכל להקים קואליציה. זוהי בהחלט התוצאה שבשווקים ייחלו לה, אולם סימני השאלה עוד רבים. גם אם היום נראה אופטימיות בשווקים ועליות שערים, אין להסיק מכך לגבי הבאות. תגובת השוק הראשונית הינה לעיתים אימפולסיבית ומתעתעת, בטח ובטח בכל הקשור למשבר החוב באירופה שתמיד מספק לנו כותרות חדשות.

"כמו כן, יש לזכור כי השבוע הקרוב צופן לנו אירוע משמעותי נוסף, חשוב לא פחות (וכנראה הרבה יותר) – ישיבת הריבית של הבנק הפדראלי בארצות הברית. עם כל הכבוד לבחירות ביוון, בשווקים בעיקר ממתינים לראות האם הבנק הפדראלי יודיע השבוע על צעדים מרחיבים נוספים, בין אם בדמות סבב שלישי של הרחבה כמותית (QE3) או גרסה חדשה של " טוויסט" (operation twist).

"אם נראה השבוע סנטימנט חיובי בשווקים, הדולר-שקל צפוי להיחלש לכל הפחות לעבר 3.81 שקלים. כאמור, הכול עכשיו בידיים של הפד. הודעה על תמריצים נוספים צפויה גם להגביר את אהבת הסיכון, וגם להחליש את הדולר, ובעקבות כך הדולר-שקל צפוי לנוע מטה לעבר היעד שצוין".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות