המו"מ של כלל ביטוח למכירת גארד לא הבשיל, החברה תפנה לגורמים אחרים

מכלל ביטוח נמסר כי הקונה היה מעוניין להוריד את מחיר העסקה בעוד בחברה לא מוכנים להתפשר בשלב זה. מזכר הכוונות היה למכירת כל ההחזקה בתמורה ל-218 מיליון דולר
 | 
שי טלמון
כלל עסקי ביטוח +0.5% כלל עסקי בי 5,880 +0.5% כלל עסקי ביטוח בסיס:5,851 פתיחה:5,854 גבוה:5,900 נמוך:5,824 תמורה:1,196,192 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: המוחזקת ב-55% על ידי קבוצת IDB עדיין לא הצליחה למכור את חברת גארד, חברה הבת האמריקאית שלה בניהולו של שי טלמון, לאחר סוף השבוע האחרון. תוקפו של מזכר הכוונות אשר עליו חתמה החברה פג, בלא שהצדדים הגיעו, בשלב זה, להסכמות.

כלל ביטוח אישרה כי המשא ומתן לא הבשיל כיוון שהקונה היה מעוניין להוריד את מחיר העסקה בעוד בחברה לא מוכנים להתפשר על המחיר בשלב זה ומביעים "ביטחון מלא שתתאפשר מכירה במחיר הוגן". החברה מסרה כי היא ממשיכה במאמציה למצוא קונה ובתוך כך ייתכנו מגעים נוספים עם אותה הרוכשת הפוטנציאלית או עם רוכשות פוטנציאליות אחרות.

החברה הודיעה ב-8 לאפריל כי חתמה בערב פסח על מזכר כוונות לא מחייב עם צד ג' למכירת כל החזקותיה של Clal U.S. Holdings בחב' גארד בתמורה ל-218 מיליון דולר, כאשר היה קיים מנגנון התאמה לתמורה בגין משיכת דיבידנדים ו/או הזרמות הון בתקופה שעד השלמת העסקה. על פי ההערכות, הרוכשת הפוטנציאלית הייתה חברת ביטוח אמריקנית.

כלל ביטוח הבהירה אז בהודעתה כי במסגרת העסקה היא צפויה להשתחרר מערבותה להלוואה שנטלה גארד מתאגיד בנקאי בסך של 54 מיליון דולר. שבוע לפני כן דווח לראשונה כי כלל ביטוח מתכוונת למכור את החזקותיה בחברת הביטוח האמריקנית, גארד, בתמורה ל-250-300 מיליון דולר.

כלל ביטוח דיווחה עוד ב-4 לאוגוסט 2011 כי קיבלה הצעה מצד חברת אמפלוירס האמריקנית לרכוש את הפעילות של גארד לפי שווי של 312 מיליון דולר בכפוף להתאמות, אשר היו משקפים לכלל ביטוח רווח של 231 מיליון שקל, ורווח כולל בסך 261 מיליון שקל על העסקה.

נזכיר כי חברת כלל ביטוח נכנסה לשוק האמריקני בשנת 2007 כשרכשה את פעילותה של חברת גארד. בעת הרכישה עסקה גארד רק בתחום הביטוח של פיצויי עובדים, אולם מאז הרחיבה את פעילותה לענפי ביטוח נוספים וכיום היא פועלת ב-46 מדינות בארה"ב.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה