מעצר ערן מזרחי הוארך ל-21 ביוני; "בלתי אפשרי לתת אמון בחשוד"

מנימוקי השופט להארכת המעצר של מנהל ההשקעות מסביון: "קיימת בעניינו מסוכנות אמיתית של חשש להמלטות לחו"ל", "פעולות החקירה חשופות לשיבוש"
 | 
(1)
הגנב מסביון
בימ"ש שלום ת"א החליט היום להאריך את מעצרו של ערן מזרחי, החשוד בהלבנת הון, מרמה בנסיבות מחמירו, זיוף בנסיבות מחמירות ועוד עד ל-21 ביוני. השופט עידו דרויאן קבע כי לנוכח התמונה המצטיירת עתה, בלתי אפשרי או קרוב לכך לתת אמון בחשוד באופן שיאפשר ולו שקילה ממשית של חלופת מעצר.

מזרחי שפעל במנהל השקעות בסביון נעצר בחשד לעבירות מתוחכמות ורבות מאוד של גניבה, מרמה והבלנת הון כאשר סך הנזק או המרמה עומד עתה על למעלה מ-35 מיליון שקל ולמרבה הצער, נראה כי עוד טרם בשלה העת לסכם את הסכום הסופי. כותב השופט ומסביר כי מדובר בשרשרת עבירות מתוחכמות ביותר אשר בוצעו לאורך זמן רב, אשר לפי הנטען הפיל החשוד ברשתו עשרות קורבנות.

פעולות החקירה רבות ומורכבות, ואכן מצדיקות המשך החזקתו של החשוד במעצר, מכח עילות הבאות:

ראשית, כל עוד לא ידוע היכן בדיוק נמצא כל רכושו וכל כסף שיכול לעמוד לרשותו שלה חשוד, חזקה עליו כי קיימת בעניינו מסוכנות אמיתית של חשש להמלטות לחו"ל.

שנית, רבות מאוד מפעולות החקירה, אם לא כולן, חשופות לשיבוש, בין על דרך מגע עם עדים ובין אם על דרך העלמת מסמכים, נכסים וכדומה.

לדברי השופט, "חקירה כה מורכבת חייבת להתנהל במהירות וללא הפרעה, וכאשר אני אינטרס זה מול הצורך בפיקוח שיפוטי הדוק, נותן אני דעתי למהירות הפעולה של המשטרה עד עתה, ולפיכך אני נעתר לבקשה במלואה ומורה על הארכת מעצרו של החשוד עד יום 21.6.12 שעה 10:00 שאז יובא
בפני שופט".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  שאפו לשופט
  אלי 07/06/2012 15:55
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אסור לשחררו זהו נוכל בחזות תמימה. אביו שותף לכל החלטה שלו והוא נתון למרותו. יש לבדוק את נכסי המשפחה שנרכשו לא מזמן ע"י ערן הבן. הוא פשוט פיזר את כספי המשקיעים ואף העביר לחו"ל. אחיו גם מעורב בזה. עד לפני כמה חודשים עבד איתו והוא יודע הכל. פתאום נעלם לחו"ל כדי לקבל את הכספים שהועברו אליו.
  סגור