אלשיך טרם הכריעה; רוב מחזיקי האג"ח בדלק נדל"ן רוצים הסדר

90% ממחזיקי האג"ח בסדרות ד' וה' וכשליש מהחזיקים באג"ח כה' הסכימו לקדם הסדר חוב לפי המתווה שגובש ביום ו' האחרון. עו"ד וסילי ננזף
 |  (2)
יצחק תשובה (צילום: בוצ'צ'ו)
בבית המשפט המחוזי התקיים היום דיון בעניינה של חברת {דלק נדלן} שלאחריו צפויה השופטת ורדה אלשיך להחליט אם החברה ומחזיקי האג"ח שלה יתקדמו לכיוון של הסדר חוב ביניהם, כפי שהציעה החברה במתווה שגובש ביום ו' האחרון מול נציגי המוסדיים בסדרה ה', או שלחברה ימונה מפרק, כפי שהציע בא כוחם של סדרה כ"ה. השופטת אמרה בסיום הדיון כי מועד שימוע ההחלטה יודע לצדדים (בהמשך).

עו"ד לביא, בא כוחה של דלק נדל"ן אמר "למיטב ידיעתי בכל הסדרות התשובה היא חיובית לבקשתנו. יש לנו שתי בקשות – האחת, שבית המשפט יאשר לחברה לכנס אסיפת נושים בלתי מובטחים שתתכנס בהקדם האפשרי על פי דין לאחר מועד פרסום ההסכם המפורט. שיתבסס על מסמך העקרונות שצרפנו לבקשה. השניה, לבטל את צוי הפירוק והפירוק הזמני ולחילופין להשהותם. למיטב ידיעתי שתי הבקשות הללו נענו בחיוב על ידי שלושת הסדרות. סדרה ד' וה' שעור התמיכה הוא כ- 90% ובסדרה כה' שליש".

בדיון סוער בו נזפה השופטת שוב ושוב בעו"ד ויסולי, המייצג מחזיקים פרטיים, על התנהגותו, כולל נסיונו לבצע שינויים בפרוטוקול ללא אישור השופטת ועלבונות שהטיח בנוכחים תוך שהוא מרים את קולו ומנופף בידיו. השופטת: "עם כל הכבוד לעו"ד ויסולי הוא מטיל עלבון ורפש לא רק בבעל השליטה אלא גם במנהלים ובכל חבר הדירקטוריון ואת זה אני לא אתיר להמשיך מרגע זה ואילך מבלי שתונח בפני תשתית".

על-פי המתווה להסדר החוב שגובש בין דלק נדל"ן לנושים מסדרה ה' ביום ו' האחרון, האג"ח הקיימות שהחוב בגינן עומד על כ-2.15 מיליארד שקל ימחקו ובמקומן יקבלו מחזיקי האג"ח שתי סדרות חדשות בהיקף כולל של 1.27 מיליארד שקל, ו-46% ממניות החברה. במקרה של חדלות פירעון יקבלו מחזיקי האג"ח נכסים פרטיים של בעל השליטה בשווי של כ-600 מיליון שקל.‏‏

במסגרת ההסדר בעל השליטה בחברה, יצחק תשובה יתחייב להזרים לחברה 250 מיליון שקל במשך 5 שנים, להעניק בטחונות להחזר חוב האג"ח בהיקף של 400 מיליון שקל ובנוסף יזרים למחזיקי האג"ח מזומן באופן מיידי בסך 40 . תשובה גם יוותר על חוב החברה כלפיו בסך 115 מיליון שקל. בנוסף יתחייב תשובה לרכוש את המניות שינתנו למחזיקי האג"ח תוך 5 שנים בתמורה ל-200 מיליון שקל.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  בסוף יהיה הסדר. זה הרע במיעוטו לכולם. (ל"ת)
  מיסטר זי 15/05/2012 17:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  דלק נדלן
  דלקן 15/05/2012 15:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יאלה עכשיו המניה תטוס בע" ה
  סגור