דיויד גילה: פלאפון לא יכולה להתחייב להעניק למירס את התנאים הטובים ביותר

הממונה על הגבלים עסקיים לפלאפון ולמירס: "הסכם הנדידה הפנים ארצית תורם לתחרות, אבל יש להסיר ממנו את תניית הלקוח המועדף"
 |  (2)
דיויד גילה, צילום: יח"צ
הממונה על הגבלים עסקיים, פרופ' דיויד גילה, הודיע הבוקר (א') כי הוא לא מקבל את כל ההתניות המגבילות שהיו מצויות בהסכם הנדידה הפנים ארצית שנחתם בין פלאפון ומירס.

פלאפון ומירס, חברות בבעלות מלאה של בזק -2.34% בזק 250.9 -2.34% בזק בסיס:256.9 פתיחה:256.9 גבוה:257.4 נמוך:250.5 תמורה:18,442,181 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: ו{הוט} בהתאמה, הכניסו לתוך הסכם הנדידה שתי מגבלות חוזיות עיקריות ואלו הועברו לבחינת הממונה. הראשונה, תנית בלעדיות, הקובעת שמירס לא תרכוש שירותי נדידה פנים ארצית אלא מפלאפון; והשניה - תנית "לקוח מועדף" הקובעת שמירס תזכה לתנאים של הלקוח המועדף ביותר של פלאפון.

באשר להתנית הבלעדיות, נמצא כי היא אינה מעוררת חשש תחרותי, משום שמניעה של חברות הסלולר האחרות מלתת שירותי נדידה פנים ארצית למירס, כאשר זו מקבלת אותם מפלאפון בתנאים תחרותיים מוכתבים מראש, איננה יכולה לפגוע, בנסיבות העניין, בתחרות.

נדידה פנים ארצית (National Roaming) היא הסדר שבמסגרתו מתאפשר למפעילי סלולר שונים להשתמש זה ברשתו של זה לצורך מתן שירותי סלולר באזורים שונים במדינה. תיקון 46 לחוק התקשורת חייב את חברות הסלולר הותיקות (פלאפון, סלקום ופרטנר) לאפשר נדידה פנים ארצית למירס ולגולן טלקום, הזוכות ב"מכרז התדרים" שנערך בשנת 2011.

יחד עם זאת, נמצא כי תנית הלקוח המועדף מעוררת חשש שפלאפון תמנע ממתן הנחות ללקוחות אחרים (ובפרט לקוחות סיטונאיים או לקוחות עסקיים גדולים) שכן הנחות כאלו עשויות לחייב את פלאפון להפחית בהתאם גם את המחיר שהיא גובה ממירס. חשש זה התעצם עקב גודלה המשמעותי של מירס כלקוח בודד בין כלל לקוחותיה של פלאפון. לפיכך החליט הממונה שלא להעניק פטור לתניה זו.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  עוד אחד נמאס מכם כבר (ל"ת)
  צוצו 01/04/2012 12:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  דיויד גילה נגד האזרח הקטן.
  משה 01/04/2012 11:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  דיויד גילה לא מעוניין בתחרות.
  סגור