הראל רוכשת יחד עם שותפים מקומיים בארה"ב נכסים בהיקף של 380 מיליון דולר

מהחברה נמסר כי הנכסים שנרכשו נמצאים במיקום אסטרטגי במרכז ארה"ב. חלקה של הראל בהון העסקה הינו 45%
 |  (4)
סמי בבקוב הראל, צילום: ורדי כהנא
קבוצת הראל ביטוח ופיננסים דיווחה הבוקר (ד') כי חתמה על הסכם לרכישת מקבץ נכסי לוגיסטיקה בארצות הברית, ביחד עם שותפים מקומיים, בעלות כוללת של כ-380 מיליון דולר, כאשר מהחברה נסמר כי העסקה מגיעה על רקע הצמיחה וההתפתחויות בתחום שטחי הלוגיסטיקה בעולם בכלל ובארה"ב בפרט.
במסגרת העסקה, הראל חוברת לגוף השקעות גדול ומוכר בארה"ב ששמו לא הוזכר, כאשר חלקה של הראל בהון העסקה עומד על 45%. דמי השכירות המתקבלים מהנכסים כיום משקפים תשואה לא ממונפת של כ- 6.5% ביחס למחיר הרכישה.
 
בחברה מציינים כי הנכסים שנרכשו נמצאים במיקום אסטרטגי במרכז ארה"ב עם גישה מצוינת לכבישים בין-מדינתיים ובקרבת מסילת רכבת להובלה והפצה נוחה. הנכסים מצויים בתפוסה כמעט מלאה על-ידי שוכרים גדולים ומובילים מתחום הלוגיסטיקה והרכישות המקוונות. השוכרים הינם בעלי חוזים ארוכי טווח המספקים תזרים מזומנים יציב עם רמת סיכון הנחשבת כנמוכה יותר בהשוואה לסקטורים נדל"ניים אחרים בעת הזו.
 
ההחלטה בדבר השקעה בתחום הלוגיסטיקה הגיעה לאחר שבמהלך השנים האחרונות מחלקת השקעות הנדל"ן של הקבוצה בוחנת ומנתחת את ההתפתחות של תחום שטחי הלוגיסטיקה בעולם ככלל ובארה"ב בפרט. מהניתוח עולה כי תחום זה מצוי בקורלציה ישירה להתפתחות תחום הרכישות המקוונות באינטרנט אשר במשך תקופה לא מבוטלת מצוי בצמיחה מתמדת ההולכת וגוברת משנה לשנה. הראל מאמינה שתחום זה ימשיך להתפתח בקצב גובר בעתיד וכתוצאה מכך יחזק את הביקושים לשטחי הלוגיסטיקה שמטרתם העיקרית הינה לייעל במובן של זמנים ועלויות את שרשרת האספקה של המוצרים השונים עד ללקוח הקצה.
 
מהראל נמסר כי "בשנים האחרונות רואים שינוי משמעותי באופן הצריכה העולמית כאשר המסחר האלקטרוני צומח בעקביות ובהיקפים מרשימים אשר הולכים וגדלים במהלך העשור האחרון. הגידול במקומו וחשיבותו של המסחר המקוון בעולם הקניות הנוכחי והעתידי מחייב פיתוחם של מרכזים לוגיסטיים במקומות אסטרטגיים אשר יושכרו לחברות המסחר והלוגיסטיקה".
 
"הראל רואה חשיבות רבה בהשקעות במתחמי הלוגיסטיקה וההשקעות בתחום מבוצעות לאחר לימוד מעמיק ולאורך זמן של הסקטור וביחד עם שותפים מקומיים מובילים ובעלי ניסיון משמעותי בתחום" ציינו בהראל.  ההשקעה הנוכחית הינה דוגמא להשקעה בנכסים לוגיסטיים חדשים, הממוקמים באזור לוגיסטי מבוקש והמושכרים לשוכרים מתחום המסחר והלוגיסטיקה לתקופות ארוכות".
 
עוד הדגישו בהראל כי העסקה התבצעה למען החוסכים של הראל כחלק מהמחויבות של הראל ליצור תשואה יציבה ושוטפת והמשך השקעה בתחומים שבהם רואה הקבוצה כתחומים אסטרטגיים בעלי צפי צמיחה והשתפרות.
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  אפסים מאופסים אחרי שהשוק עלה מאז 2008 נזכרו עכשיו (ל"ת)
  תום 07/06/2017 11:18
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • ואיפה הכתב של גלובס לציין עובדה זאת? (ל"ת)
  אדם 07/06/2017 13:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  סמי המלך
  רווח 07/06/2017 09:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תותח
  סגור
 • 1.
  עסקות קש .
  יוני 07/06/2017 09:41
  הגב לתגובה זו
  1 1
  חברה שלוקחת כסף מהציבור לצורכי ביטוח תיפול כמו שאחרים נפלו.
  סגור