"הגדלת האשראי לא תוביל לירידת מחיר הדירות, ייתכן ואף נראה עלייה בקרוב"

כך אמר יעקב אטרקצ'י ל-Bizportal בתגובה להחלטת האוצר להסיר חסמי אשראי של 6 מיליארד שקלים. בובליל: "הגדלת האשראי לענף תאפשר לנו לעמוד במשימות הלאומיות המוטלות עלינו"
 |  (7)
מזרימים חמצן לנדל"ן
בצעד אחרון במלחמה במחירי הדיור בישראל, משרד האוצר הכריז הצהרים על הקמת קרן להחזר מע"מ בגין ערבויות חוק המכר שתאפשר למערכת הבנקאית להגדיל את האשראי לענף הבניין, ולהסיר חסמי אשראי בכ-6 מיליארד שקלים ( לכתבה המלאה ).

ניסים בובליל , נשיא התאחדות בוני הארץ, ציין היום כי : "אנו רואים שראש הממשלה ושר האוצר קשובים ומבינים את מצוקת הדיור שנוצרה. הסנונית הראשונה הייתה בהחלטה הנכונה להרחיב את יעד הגרעון על מנת שלא להכביד יתר על המידה בגזירות המיסים, וכיום מכריז שר האוצר על תיקון עוול היסטורי במסגרתו הקבלנים שילמו ערבויות חוק מכר בגין מחיר הדירה כולל המע"מ. אנו מעריכים כי הגדלת האשראי לענף תאפשר לנו לבנות ביתר שאת ולעמוד במשימות הלאומיות המוטלות עלינו."

"תוספת של 6 מיליארד שקל בהחלט תאפשר התחלות בנייה נוספות, אולם אני לא רואה את הבנקים משנים את סדר העדיפויות שלהם באישור פרוייקטים, פרוייקטים לא טובים לא יקבלו אשראי", אמר יעקב אטרקצ'י , מנכ"ל ובעלי חברת אאורה ישראל. "הצעד לא יגרום לירידת מחירי הדירות מאחר ולא משווקים קרקעות במרכז, ייתכן ואף נראה עלייה. אולם בטווח הרחוק דבר הצעד יצור איזון במחירים שהוא מבורך."

יקי אמסלם ,מנכ"ל חברת אלמוג כ.ד.א.י, אמר: "החלטת האוצר הינה זריקת חמצן לענף ושמח אני כי משרד האוצר הבין שענף הנדל"ן הוא הקטר של המשק. ההחלטה תאפשר ליזמים להפשיר פרויקטים ולהוציאם מהתכנון לביצוע."

לדברי עו"ד ורד צרפתי-זבולון , סמנכ"לית בחברת הבנייה צרפתי שמעון ויו"ר ארגון בוני הארץ במחוז אשדוד והשפלה, "בעקבות הגבלת הבנקים וקביעת תקרת האשראי לענף הבנייה ובשל חוסר הוודאות הקיימת כיום בענף, עלויות המימון התייקרו. לפני כשנה, קבלן נדרש היה לבוא עם של 25-20% בעת רכישת הקרקע. כיום דורשים הבנקים הון עצמי בשווי של כ-50% מעלות רכישת הקרקע. הדבר מגביל יזמים בכניסה לפרויקטים חדשים, מביא לירידה בהתחלות הבניה ומעלה את עלויות מחיר הדירה הסופי. במידה שהיוזמה אכן תצא לפועל, הדבר עשוי בהחלט להשפיע על גידול במספר הפרויקטים שיבנו."תגובות לכתבה(7):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  כן בטח, נראה עלייה....
  קחו בחשבון 06/07/2012 14:11
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אחרי החגים מה שנקרא...מי שהיה צריך למכור כבר מזמן מכר, ומי שלא ,חבל....מכאן השוק הולך למקום אחד וזה למטה.כל מי שעיניו בראשו יודע זאת.ב-2014 יימכרו דירות מכינוס נכסים יותר מאשר בשוק החופשי...
  סגור
 • 5.
  עליה..חחחח כן -גם חברות הסלולאר דיברו כך עד לא מזמן.. (ל"ת)
  עליה ב... שלי 05/07/2012 02:00
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 4.
  סנונית ראשונה להתפוצצות הבועה.
  מיכאל 04/07/2012 19:13
  הגב לתגובה זו
  9 0
  אם שוק הנדל"ן היה תקין לא היה צורך בתמריצים. הענף מתחיל תזוזה לעבר נפילה בלתי נימנעת. השאלה מתי זה יקרה, שנה שנתיים הענף קורס. מי שיכול שימתין בקניה.
  סגור
 • 3.
  תומכים בקבלנים ובמחירים המופקעים. הציבור משלם כרגיל... (ל"ת)
  אמת 04/07/2012 18:03
  הגב לתגובה זו
  8 0
  סגור
 • 2.
  הם מפחדים
  מתן 04/07/2012 17:54
  הגב לתגובה זו
  12 1
  מחירי הדירות ייקרסו ברגע שהשוק יוצף, זה מאוד פשוט
  סגור
 • ה"רגע" הזה לא יגיע. (ל"ת)
  חלום 04/07/2012 21:53
  הגב לתגובה זו
  1 2
  סגור
 • 1.
  פרסום להרצת פראייר= חרם צרכן=הבועה תתפוצץ=העם לא פראייר (ל"ת)
  נדלניסט=בלוף שיווקי 04/07/2012 17:49
  הגב לתגובה זו
  11 0
  סגור