מה עשו מנהלי התיקים בחודש אוקטובר?

בחודש החולף נרשמו עליות שערים במרבית המדדים המובילים, מנהלי התיקים מכרו אג"ח צמוד מדד. התיקים האגרסיביים רכשו מניות בחו"ל ואילו הסולידיים הגדילו נזילות
|
מדד מנהלי התיקים של קבוצת קלי, אילוסטרציה, צילום: Istock

לאחר העליות בשווקים בחודש ספטמבר, חודש אוקטובר המשיך את המגמה החיובית בתיקי ההשקעות, כאשר מדדי המניות בארץ ובעולם עלו בחדות. ת"א 125 עלה בכ-3%, S&P500 עלה בכ-2% ונאסד"ק 100 קפץ בכ-4.3%. החלק האג"חי תרם אף הוא לתשואות החיוביות בתיקים המנוהלים, כאשר מדד האג"ח הכללי עלה בכ-0.5%. התיקים סיימו את החודש בתשואה חיובית, וככל שהחשיפה למניות הייתה גבוהה יותר, כך גם התשואה.

התיקים המנוהלים בחשיפה מנייתית של עד 30%, המרכזים את מרבית כספי החוסכים (למעלה מ-50%) רשמו תשואה של כ-1.17% בחודש אוקטובר, התיקים בעלי חשיפה מנייתית של עד 20% רשמו תשואה של כ-0.86%, והתיקים המנוהלים בחשיפה מנייתית של עד 10% הציגו תשואה של כ-0.51%. בבחינת 12 החודשים האחרונים, תיקי השקעות בחשיפה מנייתית גבוהה (30%) שומרים על התשואות הגבוהות ביותר של כ-7.25%. 

מקור הנתונים: מדד מנהלי התיקים של קלי פרימיום

בחודש אוקטובר מנהלי התיקים מכרו אג"ח צמוד מדד
על פי אומדנים שנערכו על ידי קלי פרימיום מקבוצת קלי אודות אפיקי התיקים המנוהלים הפופולאריים ביותר, אשר מרכזים את מרבית כספי החוסכים, השינויים המהותיים ביותר שביצעו מנהלי תיקי ההשקעות בעלי חשיפה של עד 30% למניות בחודש אוקטובר, היו הגדלת רכיב המניות בחו"ל בכ-1.8% והגדלת רכיב המט"ח בכ-41%, מנגד להקטנת רכיב המזומן בכ-5.4% והקטנת רכיב האג"ח הקונצרני הצמוד בכ-0.6%.

מקור הנתונים: מדד מנהלי התיקים של קלי פרימיום

על פי אומדני קלי פרימיום, השינויים המהותיים ביותר שביצעו מנהלי תיקי ההשקעות בעלי חשיפה של עד 20% למניות בחודש אוקטובר, היו הגדלת רכיב המזומן בכ-7.4% והגדלת החשיפה למניות בארץ בכ-0.7%, כנגד הקטנת רכיב האג"ח הצמוד למדד הקונצרני והממשלתי בכ-1.3% כ"א.

מקור הנתונים: מדד מנהלי התיקים של קלי פרימיום

הבהרה: חלק מהשינויים בשיעורי החשיפה לאפיקי ההשקעה השונים נובעים מתנודות בשוק, כלומר משינויים פאסיביים ולא בהכרח משינויים אקטיביים שבוצעו על ידי מנהלי התיקים.

מדד מנהלי התיקים של קבוצת קלי מבוסס על מאות תיקי לקוחות קבוצת קלי, המנוהלים על ידי מנהלי ההשקעות המובילים. התשואות הינן תשואות של לקוחות בפועל במונחי ברוטו בניכוי דמי ניהול ועמלות. התיקים הנבדקים הינם תיקים שלא ביצעו שינוי מדיניות במהלך התקופה הנמדדת וקיימים תקופה מלאה. מדד הייחוס אליו אנו משווים את ביצועי מנהלי התיקים מורכב בחלק האג"חי ממדד האג"ח הכללי ובחלק המנייתי מפיצול בין מדד המניות ת"א 125 ומדד MSCI AC ביחס של 60%, 40% בהתאמה. תשואות מדדי הייחוס כוללות הפחתות דמי ניהול וכן ניכוי עמלות בשיעור 1.2% שנתי. התשואות המוצגות מתייחסות לתיק ספציפי או לממוצע תיקי השקעות והרכבם אינו תואם בהכרח את הרכב תיק ההשקעות האישי, מאחר שהתיק מותאם לצרכי הלקוח ולטעמיו. אין בתשואות העבר להעיד על יכולתו של מנהל התיקים להשיג תשואות דומות בעתיד.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות