אקסלנס על שטראוס: "דו"ח חלש מאוד לרבעון הרביעי'"

|
עופרה שטראוס, צילום: תום להט
לאחר שקבוצת שטראוס 0% שטראוס 10,620 0% שטראוס בסיס:10,620 פתיחה:10,640 גבוה:10,820 נמוך:10,580 תמורה:6,930,333 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: פרסמה הבוקר את תוצאותייה הכספיות לרבעון הרביעי ולשנת 2016 כולה, והציגה רבעון חלש במיוחד לצד צמיחה ברווח השנתי, כעת באקסלנס מוציאים תגובה לדו"ח ומתייחסים גם לדיווח החברה שיצא במקביל לדו"חות הנוגע לרכישות מלוא מניות 'שטראוס קפה' מידי קרן TPG.
מיכל אלשיך, אנליסטית בכירה באקסלנס ברוקראז', כותבת כך: "שטראוס מדווחת דוח חלש מאוד לרבעון ביחס לאשתקד וזאת בהתאם לצפי שלנו, עם ירידה ברווח הנקי של כ-22%, מכ-74 מיליון שקל לכ-58 מיליון שקל. בעוד הפעילות בישראל והקפה השתפרו באופן ניכר בזכות חדשנות ושיפור במט"ח, הפעם דווקא סברה גבתה מחיר כבד ברבעון הנוכחי עקב 2 הריקולים בחברה בשנתיים האחרונות וירידה חדה בקצבי הצמיחה. סכום הרכישה הוא 257 מיליון אירו והוא משקף להערכתנו מכפיל EV/EBITDA  על תוצאות 2016 של כ-9.8. להערכתנו, מדובר בשווי סביר ובהתאם לצפי. שטראוס כולה נסחרת במכפיל EBITDA של כ-10 על תוצאות 2016 כך שחברת הקפה נקנתה סביב המכפילים שבהן שטראוס נסחרת. העסקה תבוצע בשתי פעימות והתשלום הראשון מומן על ידי הלוואה זמן קצר שלהערכתנו תוחלף בהלוואה לטווח ארוך, משמע - מקורות בנקאיים או הנפקת אג"ח".
"ב-2017 יהיה שיפור קל בתוצאות החברה בזכות שיפור קל בישראל ובקפה. סימן השאלה העיקרי יהיה קצבי הצמיחה בסברה. עלייה במטבעות הפעילות, הריאל והרובל ביחס לשקל ולדולר, תשפיע לחיוב על מכירות חברת הקפה אך מנגד עלייה במחיר הקפה הגולמי (הוצאה לשטראוס) עשויה לקזז חלק מהותי מהשיפור. בישראל החברה נמצאת במקום טוב עקב מהלכי חדשנות ועד כה סביבת התחרות נוחה. מנגד, לאחר 3 שנים של ירידה במחירי הסחורות, לאחרונה חל שינוי מגמה והחברה תצטרך לגלגל זאת ללקוחותיה. בסך הכל אנו צופים יציבות בפעילות בישראל ב-2017. סברה הציגה רבעון מאוד חלש וכרגע האתגר העיקרי של שטראוס זה לנסות להחזיר את סברה לקצבי הצמיחה שהיו לה בעבר". אלשיך מסכמת כי באקסלנס ברוקראז' "ממשיכים להמליץ על חברת שטראוס בתשואת שוק עם מחיר יעד של 65 שקל".
נציין כי מחיר היעד המעודכן משקף אפסייד צנוע של כ-4% ממחירה הנוכחי של המניה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות