אורבנקורפ צוללת ב-20% - ברקע למכתב מהדירקטורים

אג"ח החברה נסחר בתשואת זבל עוד לאחר שרישיונה של בחברה בקנדה נשלל. המכתב חושף את ההנהלה בערוותה
 |  (2)
צרות בצרורות
לאחר שרישיונה בקנדה נשלל ואג"ח החברה נכנס לקטגורייה המפוקפת עם תשואת זבל, חברת הנדל"ן האמריקאית אורבנקורפ מדווחת הבוקר על התפטרותם של 3 דירקטורים חיצונים, שחושפים במכתב ההתפטרות טענות לא פשוטות. המסחר באג"ח החברה - שנסחרת בתשואת זבל של יותר מ-44% (!) - חודש ב-13:36 והנייר צולל ביותר מ-21%.
הדירקטורים איל גבע, דפנה אבירם-ניצן ורונן נקר הגישו לחברה מכתב התפטרות לאחר שבועות ספורים בלבד של כהונה. במכתב ההתפטרות הלינו הדירקטורים כי "הנהלת החברה בקנדה אינה ערוכה ומאוישת ברמה הנדרשת בהתחשב באופי והיקף פעילותה והיותה תאגיד מדווח בישראל".
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
וזו לשון המכתב: "במהלך השבועות הספורים מאז מונינו לכהן בדירקטוריון החברה, נאלצה החברה להתמודד עם הליכים ואתגרים חדשים על בסיס יומי, זאת במקביל לנסיון המתמשך להשלים את הדוח התקופתי לשנת 2015. במהלך תקופה זו גילינו כי הנהלת החברה בקנדה אינה ערוכה ומאוישת ברמה הנדרשת בהתחשב באופי והיקף פעילותה והיותה תאגיד מדווח בישראל. כמו כן, לאחר לימוד וחקירה מעמיקה של אופן התנהלות החברה, תוך הקדשת מאמצים רבים לנושא, הגענו למסקנה כי בנסיבות שנוצרו איננו יכולים למלא כראוי את תפקידנו, מאחר ואיננו יכולים לפקח באופן אפקטיבי על התנהלות החברה. בנוסף, התברר לנו, כי החברה ככל הנראה אינה יכולה בעת הזו לעמוד בחלק ממחויבויותיה כלפינו בהתאם לתנאי הכהונה".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  לחברה יש התחייבויות מגובות כלפי מחזיקי אג"ח א' שלה.
  ranr 20/04/2016 18:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תשלום הריבית הראשון יהיה ב יוני השנה. במדה והחברה לא תעמוד בהתחייבויותיה יהיה צורך בטיפול משפטי.
  סגור
 • 1.
  לא יאומן איזה זבל (ל"ת)
  אוי אברוך 20/04/2016 15:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור