הפועלים: "בשלב זה יש עדיפות לחשיפה למדדים ולא דרך מניות בודדות"

בסקירת בנק הפועלים מציינים "הריבית הנמוכה מביאה את התשואות האלטרנטיביות למניות לרמות לא אטרקטיביות במשוואת הסיכון-סיכוי"
 |  (1)
ציון קינן, צילום: סיון פרג'
בנק הפועלים פירסם את סקירתו השבועית והתייחס למגמה הצפויה בשוק המניות. בהתייחס לעונת הדו"חות שתגיע לסיומה ב-31 באוגוסט אומרים בבנק כי "בצד החיובי ישפיעו על הבורסה הדוחות הכספיים, שמציגים אמנם האטה בצמיחה, אולם בסך הכול התמונה העולה מחלקם הגדול טובה יחסית".

עוד מוסיפים כלכלני הבנק, כי "הריבית הנמוכה במשק, אשר עומדת על 1.25%בלבד, שפל של יותר משלוש שנים, מביאה את התשואות האלטרנטיביות למניות לרמות לא אטרקטיביות במשוואת הסיכון-סיכוי".

בבנק מציינים כי קיימים שני כוחות מרכזיים המשפיעים על השוק "הגזירות הכלכליות על החברות ובהן העלאת מס החברות, המע"מ ומס ההכנסה, ומנגד הקיצוץ בהוצאות הממשלה, כל זאת לצד רמת הפעילות הנמוכה בשוק ותחושת חוסר העניין מצד השחקנים המקומיים מביאים אותנו לחשוב כי ניתן להחזיק בחשיפה מנייתית בינונית בתיקי ההשקעות, תוך מיקוד התיק במניות דפנסיביות".

"כמו כן, אנו סבורים כי את הסיכון בחשיפה לחברות עדיף ליטול באמצעות מניות על פני קונצרניות. בנוסף, אנו סבורים כי בשלב זה ישנה עדיפות לחשיפה לשוק המניות באמצעות חשיפה למדדים ופחות דרך מניות בודדות".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  הרגולציה מדכאת את החברות והשוק!
  די לרגולציה! 22/08/2013 15:16
  הגב לתגובה זו
  2 0
  יש להקל מיידית ברגולציה הבלתי שפוייה בעליל!
  סגור