משרד האוצר נסוג: "לא התקבלה החלטה על הפחתה של קצבת הפנסיה והיקפה"

משרד האוצר מבהיר בהודעה לילית: "המסמך מאגף שוק ההון הוא מסמך ראשוני ואין לראות בו הודעה על הפחתה מיידית של הפנסיה"
 |  (6)
עודד שריג, צילום: יח"צ
אחרי הסערה הציבורית שעוררה על רקע כוונת אגף שוק ההון במשרד האוצר לקצץ את קצבאות הפנסיה החודשית בשיעור של 10% לחוסכים שיקבלו את קצבתם החל מינואר 2014, אמש (ד') משרד האוצר לוקח צעד אחורה ומבהיר כי עדיין לא נתקבלה החלטה כזו, ומדובר ב"מסמך ראשוני" שאין בו משום הפחתה מיידית כלשהי של הפנסיה.

במשרד האוצר הוציאו אמש הבהרה לילית לפיה "לא נתקבלה החלטה על הפחתה בגובה הקצבה בקרנות הפנסיה החדשות ועל היקפה. מדובר במסמך ראשוני להערות הגופים המוסדיים ומתייחס רק לנושא ההיוון, בעוד שגובה הפנסיה העתידי נקבע ע"י שורה של פרמטרים נוספים. ומכאן שכל מסקנה לגבי גובה הפנסיה העתידית היא מוקדמת".

נציין כי משרד האוצר תיכנן להעלות את מקדם תוחלת החיים לחוסכים שיפרשו החל מינואר 2014, זאת על רקע החשש כי קרנות הפנסיה יעמדו בפני משבר ולא יוכלו לעמוד בתשלומים לחוסכים. זאת, על רקע העלייה בתוחלת החיים וסביבת הריבית הנמוכה במשק. בשנת 2004 הריבית שהקרנות יקבלו על כספי החוסכים בשנות הפנסיה חושבה אז על 4% בשנה, בעוד שהריבית במשק כיום נמוכה יותר ועומדת על 2.5% בשנה.

העלאת מקדם תוחלת החיים, ומתוך כך הפחתה בשיעור של 10% בקצבאות החודשיות, הייתה אמור לפתור את הפערים בריביות ההיוון ולמנוע את ה'בור' שנתגלה בקרנות הפנסיה, ולמנוע מצב בו החוסכים לפנסיה שיפרשו בקרוב יקבלו קצבאות שמנות בהשוואה לחוסכים צעירים יותר. אולם, כעת נראה כי משרד האוצר עושה חושבים פעם נוספת ובוחן חלופות אחרות, באמצעות העלאת גיל הפרישה או לחלופין באמצעים אחרים.
תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  שיתנו לחסוך לבד !!!!!!!!!
  שלום 15/08/2013 11:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  למה לא נותנים למי שירצה בכך לחסוך לבד לפנסיה ?? אני עצמאי והייתי מאוד רוצה לחסוך לבד לפנסיה ולא לשלם לכל המושחתים גם בממשלה וגם בקרנות הפנסיה / ביטוח מנהלים שלא ידאגו לי לפנסיה ושלא ישונררו אותי זה מה אני רוצה. שמיהו ירים את הכפפה ויעביר חוק כזה נראה אותם אחרי זה מה זה קיצוצים בפנסיה !!!!
  סגור
 • 5.
  גוזלים את כספי החוסכים שלא פורשים לטובת הפורשים!
  די לפונזי! 15/08/2013 10:07
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מי שממן את הריבית המופרזת הם העמיתים שלא פורשים - יש כאן פונזי בחסות שיעור הריבית הגבוה מידי! על האוצר היה לפעול כבר ב2009!
  סגור
 • 4.
  על זה נאמר הכסף שלך יכול להיות שווה פחות תן לממשלת
  כותב 15/08/2013 09:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ישראל לעבוד עבורך...
  סגור
 • 3.
  להעלות גיל פרישה ?? בישראל לא מקבלים לעבודה מבוגרים
  עובד 15/08/2013 09:18
  הגב לתגובה זו
  2 1
  מה אתם חושבים שכולם עובדי מדינה שנשארים בתפקידם עד גיל 67?? שוק העבודה הישראלי הוא בין המפלים בעולם בנושא של גיל. עובדים בגיל 50+ מפוטרים ואחרי זה אף אחד לא מעסיק אותם. מה יעשו 20 שנה ? יחטטו בפחים ?
  סגור
 • 2.
  האוצר יקפל... לא יתקפל !
  RealRecheck 15/08/2013 09:01
  הגב לתגובה זו
  0 0
  צריך להתנתק מהנדנדה של הגופים ששולטים בכסף שלנו. הפנסיונר של היום והפנסיונר העתידי תתעוררו ! אל תאפשרו לאנשים שמנהלים את פלטפורמות הפנסיה הישנות להרוויח מהכסף שלכם גם כשאתם מפסידים. ראו אותנו בגוגל.
  סגור
 • 1.
  בימקום להנפיק אג"ח יעודי 4% שריג מעדיף להרוג את החיסכון
  אנונימי 15/08/2013 08:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אותו שריג גם מבטיח בעתיד לקצץ את הביטוח הסיעודי ב60% מאותן סיבות אבל בפנסיה לפחות יש אפשרות להנפיק אג"ח יעודי לקרנות הפנסיה ב4% ולחסל את הבעיה כנראה זה קשה לו והוא מעדיף את הדרך הקלה...זו שערוריה!!
  סגור