מפסיקים לסחור: כלל פיננסים מוכרת את חבר הבורסה לבנק ירושלים

בנוסף תמכור כלל פיננסים גם את כלל פיננסים בטוחה. היקף העסקה עומד על כ-275 מיליון שקלים. "בנק ירושלים נהנה מחיזוק משמעותי והופך לשחקן מוביל בשוק ההון"
 |  (5)
סוחר
כלל פיננסים חתמה על הסכם עם בנק ירושלים למכירת כלל פיננסים בטוחה תמורת ההון העצמי של כלל בטוחה, העומד נכון ליום 30 ביוני 2013 על כ-275 מיליון שקל (ויותאם עד למועד ההשלמה). במסגרת ההסכם שנחתם, כלל פיננסים תמכור לבנק את החזקותיה בכלל פיננסים בטוחה. בנק ירושלים צפוי לקלוט חלק משמעותי מעובדי הפעילות.

עם השלמת העסקה כלל פיננסים תשפר מהותית את יתרת המזומנים שלה, דבר שיאפשר פירעון כל התחייבויותיה, כאשר לאחר מכן יוותרו בקופתה נכסים פיננסים בסכום הנאמד במעל 200 מיליון שקל. פעילות הברוקראז' הנרכשת כוללת כ- 8,000 לקוחות פרטיים עצמאיים ובנוסף כוללת הפעילות כ- 180 לקוחות מוסדיים גדולים מהארץ ומחו"ל.

עם יציאת העסקה לפועל תסתיים למעשה פעילותה העסקית של כלל פיננסים, בהתאם לאסטרטגיה שהותוותה על ידי איזי כהן, מנכ"ל הקבוצה.

יורם נוה, מנכ"ל כלל פיננסים, אמר לאחר פרסום המכירה כי "העסקה שנחתמה הינה עסקה מצוינת לשני הצדדים, אנו מוכרים את החברה לגורם בנקאי אשר צפוי לקלוט עובדים רבים ולהמשיך את הפעילות ולפתח אותה וזאת במחיר ראוי. בנק ירושלים נהנה מחיזוק משמעותי והופך לשחקן מוביל בשוק ההון.

לדברי נוה, בחודשים הקרובים בהינתן קבלת האישורים הרגולטוריים לעסקה, נתמקד בהעברת מקל מסודרת לבנק שצפוי לקלוט את הלקוחות והעובדים על הצד הטוב ביותר. במקביל נסייע לעובדים שלא יקלטו בבנק או בקבוצת כלל להיקלט במקומות עבודה חלופיים."

אורי פז, מנכ"ל בנק ירושלים, מסר כי "רכישת חבר הבורסה של כלל פיננסים מהווה קפיצת מדרגה בפעילות של בנק ירושלים בשוק ההון. אנו מבצעים כאן מיזוג עם גוף מוביל ועתיר ידע, הנהנה ממומחיות ומקשרים ענפים בארץ ובעולם. עם הרכישה, עוברים אל בנק ירושלים, יחד עם קבוצת עובדים מובילה, כל לקוחותיה הפעילים של כלל פיננסים שימשיכו לקבל את השירות הטוב ביותר. בתקופה כמו זו הנוכחית, כאשר פעילות האשראי הבנקאית נתונה ללחץ גובר של יעדי הלימות ההון, ישנה חשיבות רבה לחיזוק כה משמעותי של פעילות שפחות תלויה בהון. זהו צעד משמעותי עבור בנק ירושלים שמבסס כעת את פעילותו בתחום זה, בהמשך לכניסה החזקה לפעילות קמעונאית מלאה במהלך השנתיים האחרונות".
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  ישר כוח לבנק ירושלים, תנו תחרות לבנקים הגדולים והחמסנים (ל"ת)
  לקוח בנק יהב 07/08/2013 11:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  הם אשמים ולא אף אחד אחר! מה איכפת להם לשחרר כסף?
  פרנסה בבורסה לא גנאי 06/08/2013 22:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אפשרו גם לסוחרים הקטנים כמוני לגדול ולהתפרנס בבורסת תל אביב להתפרנס בבורסת תל אביב אינה פשע!!!! מתייחסים עלי כאילו אני ״עבריין״ אם אני רוצה להתפרנס בבורסת תל אביב!! דייי!!חלאס!!!מספיק!!!!! אפשרו להרוויח כאן!!!! אני מצפה לשיתוף פעולה כאן מלאאאאא
  סגור
 • 3.
  מחר כיל טסה !!!!!טסה!!!!!!!!!!!!!ל 32 ש״ח למנייה !!!!! (ל"ת)
  משה. ששון ישר 06/08/2013 19:12
  הגב לתגובה זו
  0 2
  סגור
 • 2.
  מה קורה עם מגן המס הענק שלי בכלל פיננסים? (ל"ת)
  מני 06/08/2013 19:11
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 1.
  מרוב רגולציה אין כבר שוק! לחוקק את חוק עודף הרגולציה:
  להילחם ברגולציה! 06/08/2013 18:47
  הגב לתגובה זו
  4 0
  יש לקדם הקמת ועדת חקירה למחדל עודף הרגולציה ולפעול לצמצום כל הרגולציה המזיקה ומיותרת. במקביל יש לחוקק את חוק עודף הרגולציה על-מנת להרתיע מביצוע מחדל כזה בעתיד! על כל גורם האחראי לרגולציה כלשהי לבחון מדי שנה האם הרגולציה הינה רגולציה עודפת, ולפעול לביטול מידי של כל רגולציה עודפת. רגולציה עודפת הינה רגולציה שהתועלת הכלכלית שלה אינה גבוהה משמעותית מעלותה/נזקה. תוצאת הבחינה השנתית יפורסמו להערות הציבור. לכל רגולציה יהא לפחות גורם אחראי אחד (אישית) – ולא היא תבוטל לאלתר. לא ביצע גורם אחראי לרגולציה בחינה כאמור בחוק זה, אזי הוא יהיה אשם בעבירה פלילית של עודף רגולציה. 3 שנות מאסר לרשלנות, 7 שנות מאסר לביצוע במזיד. נסיבות מחמירות לעודף רגולציה: מי שהרוויח או שהיה צפוי להרוויח מעודף הרגולציה עליו הוא אחראי. במקרה זה עונש המאסר יוכפל. בעת קביעת העונש, ימונה מומחה מטעם בית המשפט אשר יקבע את הנזק שגרמה עודף הרגולציה (ירידת תקבולי מיסים, נזק לחברות, נזק לצרכנים, וכיוצ"ב). על העבריין שאחראי לעודף הרגולציה יושת קנס בגובה הנזק. בעבירה במזיד או תוך נסיבות מחמירות, הקנס ישולש.
  סגור