הפירמידה רועדת: מידרוג חותכת את דירוג דסק"ש בדרגה אחת ל-Baa2

להערכת סוכנות הדירוג, הקשיים העסקיים והפיננסיים בחברות האם מעיבות, זאת למרות שלדסק"ש גמישות פיננסית טובה יחסית
 | 
(8)
נוחי דנקנר (צילום: בוצ'צ'ו), צילום: בוצ'צ'ו
ההליכים הנוגעים להסדרי החוב בקבוצת IDB נותנים את אותותיהם גם על חברת האחזקות דיסקונט השקעות +0.53% דיסקונט השק 555 +0.53% דיסקונט השקעות בסיס:552.1 פתיחה:552.1 גבוה:555 נמוך:551 תמורה:12,550 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: . לאחר שאתמול סוכנות הדירוג מעלות הורידה את דירוגי המנפיקים ודירוגי הסדרות של {אידיבי אחזקות} ואידיבי פיתוח ל-"D", הבוקר (ג') החליטה סוכנות הדירוג מידרוג להוריד בדרגה אחת את דירוג האג"ח של דסק"ש מרמת Baa1 ל-Baa2. אופק הדירוג נותר שלילי, ומרמז על הורדות דירוג נוספות הצפויות לבוא.

כלכלני מידרוג מוטרדים מהנזילות החלשה של החברה, שלהערכתם הורעה מאז חודש דצמבר 2012. לדבריהם, למרות שלחברה גמישות פיננסית טובה יחסית ובידיה מספר חלופות לגיוס מקורות בטווח הזמן הנראה לעין, הרי שבשלב זה, הפער בין המזומנים שבידי החברה לבין השימושים הנדרשים בתוך פחות מ-12 חודשים מוביל לעלייה ברמת סיכון האשראי של החברה במידה שאינה תואמת עוד את הדירוג הקודם".

עוד מוסיפים במידרוג כי "הדירוג מוסיף להיתמך באיכות החברות המוחזקות, גבוהה שלהן והיעדר שעבודים ספציפיים ואמות מידה פיננסיות. בתקופה האחרונה חל שיפור מסוים בגמישות הפיננסית של החברה נוכח ירידה ברמת המינוף בשל העלייה בשווי השוק של האחזקות ושיפור בתשואות האג"ח, אולם רמת המינוף נותרה גבוהה".

הקשיים בחברות האם עשויים להעיב על ביצועי דסק"ש

כלכלני מידרוג ממשיכים להיות מעודדים מפעילות מיזוג דסק"ש עם החברה הבת {כור}, "תהליך שהשלמתו עשויה להוביל לשיפור מהותי בנזילותה, אולם להערכתנו זהו תהליך מורכב וכרוך באי וודאות".

במידרוג כותבים כי אופק הדירוג השלילי מבטא את הנזילות החלשה. "אי-שיפור משמעותי ברמת הנזילות בחודשים הקרובים יוביל להורדה נוספת בדירוג. אופק הדירוג עשוי להשתפר במידה בה יחול שיפור משמעותי בנזילות ובהערכתנו את הגמישות הפיננסית של החברה".

לסיכום, כלכלני מידרוג מתייחסים לקשיים העסקיים והפיננסיים בחברות האם אידיבי פתוח ואידיבי אחזקות, אשר עלולים להציב אתגרים על דסק"ש לגייס מקורות מימון ומהווים משקולת על גמישותה הפיננסית. בתוך כך יש לציין כי לשני הבנקים המממנים של דסק"ש עילה להעמדה לפירעון מיידי של יתרת חובם (כאמור כ-730 מיליון שקלים) בהינתן תנאים מסוימים של שינוי שליטה ברמת קבוצת גנדן (מול תאגיד בנקאי אחד) ובאידיבי אחזקות (מול תאגיד בנקאי שני). אנו סבורים כי קיים קושי להעריך בשלב זה את המשמעות של מגבלה זו לאור מצבה המורכב של אידיבי אחזקות, אולם בכל מקרה היא בעלת השלכה שלילית על סיכון האשראי".
תגובות לכתבה(8):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 7.
  אני מקווה ומייחל שבעתיד הקרוב יופיעו הבשורות הטובות וכל
  ציון 18/06/2013 11:15
  הגב לתגובה זו
  5 0
  הברברנים שכל הזמן עסוקים בלהשחיר את נוחי ועסקיו יואכלו את הכובע ואת הלב הרע שבהם ואז ניראה שצוחק מי שצוחק אחרון
  סגור
 • 6.
  סוכנויות הדירוג כרגיל בפיגור פאזה - לקראת הסדר והמראה !
  אזרח 18/06/2013 10:32
  הגב לתגובה זו
  5 0
  סוכנויות הדירוג שרק לפני שנתיים דירגו את כל הקבוצה בדירוגי A + מספרות לנו עכשיו לקראת סיום ההסדר שעלולה להיות בעיה - דווקא עכשיו הקבוצה עומדת לפני המראה עם תחילת יישום ההסכם בקיץ
  סגור
 • 5.
  כנראה רוצים לקנות אז מורידים המלצה חחחחחח (ל"ת)
  אנליסט 18/06/2013 10:28
  הגב לתגובה זו
  5 0
  סגור
 • 4.
  החברה חייבת מלא כסף לבעלי האג"חים ולבנקים ולמוסדיים!!!! (ל"ת)
  פשיטת רגל -חברה חולה 18/06/2013 10:21
  הגב לתגובה זו
  0 4
  סגור
 • 3.
  נכסים ובניין ושופר סל נדל״ן
  איציק 18/06/2013 10:17
  הגב לתגובה זו
  4 0
  נכסים ובניין תמכור את בניין hsbc ברווח משמעותי שיחולק כדיבידנד שיגיע לדסק״ש ושופר סל נדל״ן גם שם יהיה מימושים בקרוב של נכסים ברווח הון משמעותי על מנת שיהיה אפשר להעלות דיבידנדים למעלה כמובן שאני לא מדבר על מיזוג כור שכול להוזיל את הקבוצה ומכירת גיוון או ההנפקה של מכתשים אגן באנגליה או עלייה נוספת בקרדיט סוויס שתשנה את כל המפה לדעתי השקעה ב׳ דסק״ש היא השקעה מסוכנת מאוד אבל האפשרות להרוויח בה הוא גדול אני לא ממליץ אלא מביע ידעה שלי בלבד
  סגור
 • נכסים ובניין עולה במחזור ענק (ל"ת)
  רן 18/06/2013 10:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  כיסוי תחת
  נוחי דנקנר 18/06/2013 10:05
  הגב לתגובה זו
  4 0
  הם מורידים דירוג ככיסוי תחת מבחינת דיסקונט השקעות יש לה הרבה נכסים טובים למימוש וסביר להניח שבקרוב מאוד גם נראה כמה מהם אני מעריך שדסק״ש נסחרת באפסייד רציני של כמה עשרות אחוזים ובמידה וייסגר הסדר חוב באידיבי זה יהיה שווה עוד כמה עשרות אחוזים לדסק״ש אין באמור המלצה דעתי בלבד
  סגור
 • 1.
  העסק גמור - לא ניתן לחלוב פרה שחוטה
  סוף עידן 18/06/2013 09:58
  הגב לתגובה זו
  1 3
  בטרם עידן המחאה והאינטרנט חלבו את החברות ואת הלקוחות ואת העובדים בקבוצה. נגמרה התקופה וכעת התחרותיות נכנסה חזק ואין יותר דיבידנדים לחלוב מחברות בתנאי שוק תחרותי למימון הרפתקאות של מגלומניים נצלניים. תחזור למשרד עורכי דין לעשות חוזי שכירות ואז אולי תחזיר תוך 230 שנה את הריבית לחובות שלך .
  סגור