התקלה של בזן: התיקון צפוי לגרוע כ-15 מיליון דולר מהרווח הנקי

בהודעה לבורסה נכתב: "תיקון התקלה נמצא בשלב מתקדם, ולמועד דו"ח זה, צפויה החברה לסיים את תיקון התקלה בעוד כשבועיים"
|
(2)
בתי הזיקוק בחיפה
חברת בזן (בתי זיקוק) שהודיעה בסוף החודש הקודם על תקלה באחד ממתקני השירותים במפעלה, מעדכנת היום בהודעה לבורסה כי "תיקון התקלה נמצא בשלב מתקדם, ולמועד דו"ח זה, צפויה החברה לסיים את תיקון התקלה ולהחזיר המתקן לפעולה בעוד כשבועיים".

בנוסף, עידכנה החברה על היקף הנזק הכספי שצפויה לגרום התקלה. "בין היתר בשל צעדים תפעוליים ומסחריים שונים שנקטה מאז ארעה התקלה, היקף ההשפעה של התמשכות תיקון התקלה על הרווח הנקי של החברה, צפוי להיות כ- 4 מיליון דולר". ההערכה הראשונית של היקף ההשפעה של הפחתת התפוקות על הרווח הנקי הסתכמה בכ-11 מיליון דולר, כאשר כעת מתווסף סכום של כ-4 מיליון דולר בשל התמשכות התקלה מעבר לזמן המצופה.

במקביל, נכתב בהודעה ש"תיקון התקלה במועד, מותנה בין השאר בקצב עבודות התיקון ומבוסס על הערכות מקצועיות של מומחי החברה ומומחים חיצוניים בדבר קצב ביצוען של פעולות התיקון. בנוסף, היקף ההשפעה על הרווח מותנה בהערכות החברה לגבי המרווחים ומשך תיקון התקלה".

התקלה המדוברת נחשפה ב-29/5 וגרמה להפחתת התפוקות בחלק ממתקני הייצור של מגזר הזיקוק של החברה, שהחלה להפעיל את הפצחן המימני רק בחודשים האחרונים.תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  שלא יעבדו עליכם
  רוני 17/06/2013 07:15
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אני סבור שיש ביטוח על תקלות מהסוג הזה
  סגור
 • מכינים תירוצים להפסדים - הכסף זולג למקלטי מס (ל"ת)
  משקיע 17/06/2013 08:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות