בנק ישראל מאשר: בוצעה פעילות בשוק המט"ח בעקבות התנודות החריגות

יום המסחר בשוק המט"ח היה גועש, כאשר במהלכו צלל הדולר עד לירידה של 0.97%. במהלכו התערב בנק ישראל ורכש מט"ח בסכום של 100 מיליון דולר
|
(2)
סטנלי פישר
ברקע לידיעות בהן התערב היום לראשונה מאז 2011 בשוק המט"ח ורכש דולרים, כעת מודיע בנק ישראל רשמית כי הוא פעל היום בשוק המט"ח. זאת בהתאם למדיניות שהוצהרה ב-2009, לפיה יפעל הבנק בשוק המט"ח במקרה של תנודות חריגות בשער החליפין אשר אינן תואמות את התנאים הכלכליים הבסיסיים, או כאשר שוק המט"ח אינו מתפקד כיאות.

יום המסחר בשוק המט"ח היה גועש, כאשר במהלכו צלל הדולר עד לירידה של 0.97%. כאשר הגיע שער הדולר ל-3.59 שקלים, התערב בנק ישראל ורכש ככל הנראה 100 מיליון דולר. הרכישה המדוברת בוצעה בשעה 13:53. הרכישה בוצעה בכדי למנוע פגיעה בייצוא, שהוכה לאחרונה מהתחזקות השקל הגוברת.

המסחר בדולר נסגר בירידה של 0.25%, לרמה של 3.618 שקלים ואילו האירו סגר בעלייה של 0.52%.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  ועדת חקירה ממלכתית - הפסדי בנק ישראל 40 מיליארד ש"ח
  בן ציון 09/04/2013 10:22
  הגב לתגובה זו
  0 1
  אני לא מבין מדוע נגיד בנק ישראל מוגן מפני ועדת חקירה ממלכתית בגין ההפסדים הלא נתפסים שהסב למדינת ישראל בעקבות מדיניות רכישת הדולרים שנכשלה בגדול, כאשר במקביל יש לו את החוצפה לבקש מהממשלה להעלות מיסים כדי לכסות את גרעון המדינה = 40 מיליארד ש"ח = לסה"כ ההפסדים של בנק ישראל בעקבות רכישת הדולרים. נגיד בנק ישראל מהמר ומפסיד מילארדי שקלים ואף אחד לא אומר מילה !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  סגור
 • 1.
  ועדת חקירה ממלכתית - הפסדי בנק ישראל 40 מיליארד ש"ח!!!!
  בן ציון 09/04/2013 10:05
  הגב לתגובה זו
  0 1
  6. ועדת חקירה ממלכתית דחופה - הפסדי בנק ישראל 40 מיליארד= גרעון מדינת ישראל אני לא מבין מדוע נגיד בנק ישראל מוגן מפני ועדת חקירה ממלכתית בגין ההפסדים הלא נתפסים שהסב למדינת ישראל בעקבות מדיניות רכישת הדולרים שנכשלה בגדול, כאשר במקביל יש לו את החוצפה לבקש מהממשלה להעלות מיסים כדי לכסות את גרעון המדינה = 40 מיליארד ש"ח = לסה"כ ההפסדים של בנק ישראל בעקבות רכישת הדולרים. נגיד בנק ישראל מהמר ומפסיד מילארדי שקלים ואף אחד לא אומר מילה !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות