"ההפסד הצפוי לבעלי האג"ח של סקיילקס עלה לטווח של 50%-30%"

|
(2)
אילן בן דב, צילום: בוצ'צ'ו

מידרוג הודיעה היום (ה') על הוצאה מרשימת מעקב את דירוג אגרות החוב שהנפיקה סקיילקס תוך אישור מחדש של דירוג B2 לאגרות חוב בסדרות א'-ג' ואישור מחדש של דירוג B3 לסדרות ד' ו- ו'. בד בבד, מידרוג מורידה את דירוג סדרות ז', ח' ו- ט' וכן סדרה 1 לדירוג Ca לאחר שדירוגם היה Caa3. האופק לדירוג הוא שלילי.

"החברה מצויה בחדלות פירעון טכנית, להגדרתנו, בשל אירוע כשל שהתרחש ביום 31.3.2013 , כאשר החברה נמנעה מתשלום קרן וריבית האג"ח במועדן, בהיקף של 52 ו- 8 מיליון שקלים בהתאמה", נכתב בהודעה מטעם מידרוג. סיבה נוספת לתחזית נובעת מהצבת הערת "עסק חי" בדוחותיה הכספיים לרבעון האחרון של 2012 ולשנה כולה.

הדירוג הנוכחי משקף את הערכת מידרוג לגבי גובה ההפסד הצפוי בכל אחת מסדרות האג"ח המדורגות ובהנחת כשל פירעון החובות. הערכת גובה ההפסד בוצעה תוך בחינת מבנה ההתחייבויות של החברה, היקף הנכסים הנזילים, התזרימים הצפויים בטווח הזמן הקצר, מבנה הבטוחות, מידת הגמישות הפיננסית והיקף הנכסים החופשיים של החברה.

עוד עולה מההודעה כי בסדרות ז' עד ט' ובסדרה 1 "אנו מעריכים כי חלה עלייה בהפסד הצפוי, בהשוואה להערכתנו הקודמת, והוא עלול להגיע לטווח שבין 30% ל- 50%" מהערך המתואם ("") שלכל סדרה". צויין כי הצבת אופק הדירוג השלילי נובעת מאי ודאות לגבי המשך האחזקה של החברה בזיכיון סמסונג לאחר שנת 2013, שיש בה להשליך על גובה ההפסד הצפוי של חלק מהסדרות".

תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  שטויות במיץ , אני אוהב את כל החכמים שקופצים
  ותיק 05/04/2013 14:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הוא קיבל הלוואה הבוקר תמורת שיעבדו הרכשו לגוף טוב יותר ... לטעמי יכול לעשות רק טוב לחברה ... ג.נ לא מחזיק
  סגור
 • 1.
  הסוסים ברחו, האורווה ריקה, מידרוג נכנסים לפעולה (ל"ת)
  מידרוג פטטים 04/04/2013 23:07
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות