רשות ני"ע לאנטרופי: "קבלת תשלום עבור יעוץ, מתכון לניגוד עניינים"

אילן פלטו, מנכ"ל איגוד החברות הציבוריות אמר ל-Bizportal: "בסך הכל מדובר בהתפתחות חיובית. אנחנו נעקוב אחרי הנושא עד שאנטרופי תפסיק את דרישות התשלום"
|
(2)
שמואל האוזר
"לנוכח כוונת אנטרופי לגבות דמי טיפול מהחברות הציבוריות לצורך קיום דיון מוקדם עימן באשר לנושאים המובאים לאישור האסיפה הכללית, ברצונננו להתריע כי אפשרות גבייה זו הינה בעייתית", כך נכתב היום (ה') במכתב שנשלח מטעם רשות לניירות ערך למנכ"ל אנטרופי יועצים, גל סטאל ומנכ"לית אנטרופי שירותי מחקר כלכלי בע"ם, ענת גואטה.

לטענת רשות לניירות ערך, הסיבה לבעיתיות היא הניגוד עניינים שנוצר עקב דרישת התשלום. "התשלום יכול ליצור מצב שבו חברת היעוץ תתנהל באופן שונה מול חברות המשלמות לה בגין הייעוץ לגופים המוסדיים".

חשוב לציין כי במהלך המכתב מציינת רשות לניירות ערך כי למרות שעמדתה המובעת במכתב אינה סופית, היא תואמת את אגף שוק הון, בטחון וחיסכון במשרד האוצר.

אילן פלטו, מנכ"ל איגוד החברות הציבוריות אמר ל-Bizportal: "האמירה במכתב היא חד משמעית. נכון שפורמלית רשות ניירות ערך לא יכולה להגיד לאנטרופי מכיוון שהיא , אבל הניסוח אומר הכל. בסך הכל מדובר בהתפתחות חיובית. אנחנו נעקוב אחרי הנושא עד שאנטרופי תפסיק את דרישות התשלום".

המכתב נשלח לאחר שאתמול (ד') איגוד החברות הציבוריות פנה ליו"ר רשות ניירות ערך, פרופסור שמואל האוזר, לממונה על שוק ההון וחיסכון במשרד האוצר, פרופסור עודד שריג וכן לפרופסור דיוויד גילה, הממונה על ההגבלים העסקיים בטענה כי תשלום של לאנטרופי יוצר חשש לניגוד עניינים. לכתבה הקודמת בנושא
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  להשתמש ברגולציה
  לא יודעים 14/03/2013 17:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  זה מה שקורה
  סגור
 • 1.
  עודף הרגולציה יוצר שחיתות וכסתוח! וכאן שחיתות של כסתוח!
  די לעודף הרגולציה! 14/03/2013 17:39
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אנטרופי נולדה על רקע עודף הרגולציה המטורף הדורש מגופים מוסדיים להתעסק עם זוטי דברים באסיפות - ואף להנמיק את (חוסר) דעתם לגבי כל שטות ושטות (ולהיות חשופים לתביעות, אכיפה מנהלית ופללית, ושאר ירקות בשל אופן ההנמקה של כל שטות ושטות).
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות