מנכ"ל צים קרא לחזור לשולחן המו"מ: סכסוך העבודה דווקא מחריף

במסגרת אספת העובדים שנערכה היום ועל רקע הקפאון במו"מ מול מנכ"ל חברת צים, רפי דניאלי הוחלט להגביר את המאבקים מול ההנהלה
|
מכולת סחורות
לאחר שהבוקר עובדי צים הפגינו נגד מנהלי החברה, זאת כזכור ברקע להחלטה שכללה בין השאר ביטול העלאות שכר והטבות בתנאים בשווי של 800 עובדים בשווי של 4 מיליון דולר, ארגון העובדים מחריף את סכסוך העבודה הקיים בחברת הספנות.

במסגרת אספת העובדים ועל רקע הקפאון במו"מ מול מנכ"ל חברת צים, מועצת העובדים החליטה למנוע העסקת עובדים חדשים שלא במסגרת ההסכם הקיבוצי. מעתה, כל העובדים העוסקים בקבלת עובדים (יחידות הIT השונות, הבטחון, אדמינסטרצייה ומשאבי אנוש) נדרשים על ועד העובדים לקבל עובד חדש, אך ורק לאחר קבלת אישרו של יו"ר מועצת העובדים, אבי בן שטרית.

מוקדם יותר מנכ"ל צים, רפי דניאלי קרא לעובדים לחזור לשולחן המו"מ: "המצב הקשה בענף הספנות והכלכלה העולמית לא מאפשר לנו להתמהמה עם תהליכי ההתייעלות בחברה, וכמובן שלא נוכל להרשות לעצמנו להפסיק את השירות ללקוחות".

לסיום אמר: "אנו קוראים לוועד העובדים לחזור לשולחן הדיונים ולקיים משא ומתן מרתוני במטרה להגיע להסכמה, ולהמשיך ליישם את תוכנית ההתייעלות שעונה על המשבר בענף ומטרתה צמצום ההפסדים של החברה בשנים האחרונות".

כזכור, העובדים הכריזו על סכסוך העבודה לאחר שהנהלת החברה בראשות רפי דניאלי, הודיעה לו כי החליטה לבטל את תוספת השכר בשיעור 5% שהיתה צפויה להינתן לעובדים בתחילת פברואר הקרוב, לפי הסכם השכר. בד בבד, הוועד מתנגד לפיטורי 80 עד 100 עובדים.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות