פישר הכה בספקולנטים? כבר 3.4 מיליארד דולר יצאו ב-2012 מהמק"מ

מנתוני בנק ישראל עולה כי המשקיעים הזרים ביצעו רכישות מינורית בחודש נובמבר בגזרת שוק האג"ח הממשלתי והמק"מ, ובמקביל מימשו מניות ישראליות
|
(2)
סטנלי פישר
המשקיעים הזרים ממשיכים לרכוש ממשלתיות ומק"מ. במסגרת הודעה שפירסמה היום (ד') החטיבה למידע וסטטיסטיקה בבנק ישראל עולה כי בחודש נובמבר השקיעו המשקיעים הזרים סכום נטו של כ-290 מיליון דולר באג"ח ממשלתיות, וכן כ-30 מיליון דולר במק"מ.

מנגד, נתונים ראשוניים של לחודש דצמבר מצביעים על פעילות מתונה יותר של המשקיעים הזרים באג"ח הממשלתיות, כאשר המשקיעים הזרים מימשו בהיקף כספי של 250 מיליון דולר ובמקביל אג"ח ממשלתי בהיקף של 20 מיליון דולר.

מתחילת השנה ניתן לזהות יציאה מאסיבית של המשקיעים הזרים משוק המק"מ בהיקף כספי של 3.4 מיליארד דולר. נציין כי יציאת המשקיעים הזרים משוק המק"מ נובעת ככל הנראה בעיקר מהמהלך הדרמטי שהכריזו בנק ישראל ומשרד האוצר על הספקולנטים במטבע החוץ, שכלל בין היתר ביטול הטבות מיסוי וחובות דיווח שונות. בנוסף, הורדת הריבית על ידי הנגיד סטנלי פישר הורידה את האטרקטיביות של המשק הישראלי בפני המשקיעים הזרים, כמו גם המצב הגיאופוליטי הנפיץ באיזורנו.

עוד מתברר מנתוני בנק ישראל כי המשקיעים הזרים מימשו אחזקותיהם במניות ישראליות בהיקף כספי נטו של כ-110 מיליון דולר, בהמשך למימושים על סך של כ-40 מיליון דולר בחודש אוקטובר. מנתונים ראשוניים שמספק בנק ישראל לחודש דצמבר עולה כי המגמה נמשכת עם מימושים של כ-130 מיליון דולר במניות ישראליות.

תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  הכותרת אינה תואמת את הכתוב בכתבה. (ל"ת)
  לא מובן 05/01/2013 15:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  לא מסתדר לי עם התחזקות השקל
  אלירן 03/01/2013 00:21
  הגב לתגובה זו
  2 0
  מי יסביר את זה? משקיעים זרים נוטשים והשקל מתחזק...
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות