לאן בורח הכסף? מעוז מסמן 10 שגיאות קלאסיות של זוג ממוצע - צפו ברשימה

רגע לפני שהממשלה מעבירה שורת גזירות שתכביד על הישראלי, הכלכלן מסמן במאמר מיוחד ל-Bizportal את הטעויות הקלאסיות הגדולות
|
(60)
בצל הגזירות
בעת שאזרחי ישראל מתנהלים בצל שלל גזירות כלכליות וכאשר הבורסה לא מנדבת תשואה והנדל"ן אחרי זינוק של עשרות אחוזים, עניין התכנון הכלכלי הופך קריטי. הכלכלן שלמה מעוז, יו"ר הון ליין מסמן 10 שגיאות כלכליות אותן עושים זוגות צעירים או אנשי מעמד הביניים בכלל.

"אנשים מבזבזים הון עתק רק מפני שמבצעים טעויות הרסניות", אומר הכלכלן הראשי של אלפה פלטינום, שלמה מעוז, בשיחה עם Bizportal. "השגיאה הכי גדולה וקרדינלית של זוגות צעירים היא רכישת דירה לא בזמן ולא במקום בו הם מתכוונים לגור אך מכאן רשימת השגיאות הכלכליות הולכת ומתארכת ונוגעת בכל תחומי החיים", מוסיף מעוז.

הנה הרשימה לפניכם:

שגיאה 1: נדל"ן - מעבר דירה בתכיפות גבוהה, כל 4-5 שנים

השגיאה החמורה ביותר היא מעבר רב בין דירות. ישנם זוגות שעוברים דירה כל 4-5 שנים ובכל פעם משלמים מס רכישה, אחוזים ניכרים מסכום העסקה. הבזבוז מתבטא גם בקנייה מחדש של ריהוט וציוד שנהרס או מחודש. כל אלו מצטברים לסכומים גבוהים שבכלל לא נלקחים בחשבון - מאות אלפי שקלים שיורדים לטימיון.

שגיאה 2: נדל"ן - להשתקע בתל אביב

יש הבדל בין אנשים שגרים בתל אביב שנה שנתיים ברווקות לבין זוג שמשתקע בתל אביב ונאבק. אלא אם כן ההורים שלך יכולים לממן זאת בקלות. מגורים בתל אביב למשך שנים ארוכות מבטיחה פשיטת רגל. השכירות והארנונה הגבוהה, מחירי האוכל, הבילויים והפיתויים לא יובילו את הזוג הצעיר לשום מקום מלבד אולי ללשכת הסעד - לביטוח לאומי.

אם זו שגיאה גדולה עבור זוג שמחפש לצמוח אז מהי האלטרנטיבה? אפשר לגור ברצועה השנייה והשלישית. בעניין דירות הכוכים שמפרסמים בתל אביב במחיר מופקע - אלו מאורות עכברים. צריך להגיד "עד כאן" ולהתחיל קהילה בעיר אחרת בעזרת התארגנות בפייסבוק למשל.

שגיאה 3: נדל"ן - קניית דירה בעת הלא נכונה

לאורך זמן זה נכון שצריך לקנות דירה. כרגע אנחנו קצת אחרי שיא הגאות ולכן זו לא העת לקנות דירה. אנחנו הולכים להאטה בצמיחה, ירידה בהכנסות, ירידה בביטחון התעסוקתי, ירידה באופק ההכנסות ובהתאם ירידה גם במחירי הדירות, בסופו של דבר.

נקודת נוספת וחשובה, מעין "טיפ" היא עונת הרכישה. אנשים לא יודעים אבל דירה עולה 5% יותר ביום פרחוני באביב ובחג הפסח. העצה הכי טובה היא לצאת לקנות דירה בחורף, בימים חשוכים, מדכאים, מלנכוליים, ימים בהם אפילו חתול לא יוצא מהבית - אז אפשר למצוא את העסקה הכי טובה מהקבלן.

שגיאה 4: צרכנות - תופעת "הקולב היקר"

אל תקנו מוצרים שאין לכם צורך בהם. אנשים נכנעים ללחצים חברתיים וקונים דברים שהם לא צריכים בגלל ששמעו מחברים או ראו אצל אחרים כאשר בפועל המוצרים נותרים בבית ללא שימוש. זו תופעה שיכולה להיקרא תופעת "הקולב היקר" כמו הליכון שמונח בבית ומשמש רק כקולב לבגדים, אבל קולב יקר.

שגיאה 5: צרכנות - כניעה למבצעים

זוהי וורסיה אחרת לטעות "הקולב היקר". אנשים שנכנעים למבצעים 2+1 או 3+1 או 4+1 מוצאים את עצמם קונים כמות גדולה ולא הכרחית של מוצרים. לדוגמא קנייה מיותרת של כמה זוגות משקפיים כשלמעשה צריך רק זוג אחד. ההצעה היא להימנע ממבצעים ומי שרוצה לפתור תרגילים בחשבון שיפתח ספר לכיתה א' ויפתור תרגילים כמו 2+1. כל מה שקונים רק בגלל מבצע עתידו להישמר ללא שימוש במזווה עד שהוא יזרק. מנהג ישראלי נוראי הוא לקנות בכמויות.

שגיאה 6: צרכנות - קניית ביטוחים מיותרים

האנשים מוציאים כסף מיותר על ביטוחים לא נחוצים: בחור בן 30-40 לא צריך לקנות ביטוח סיעודי, אפילו כשזה במבצע, זה לא בוער ואם זה יגיע אז זה יהיה בהמשך. ביטוח נגד רעידות אדמה זה מאוד יקר ומיותר - אם תהיה רעידת אדמה תתקבל העזרה הנחוצה.

טעות נוספת היא לעשות ביטוח למוצרים בבית - זה בזבוז כסף, אם מתקלקל הרי ממילא קונים חדש. יש להימנע מביטוחים רפואיים שלא צריך. ההצעה היא לשמור על הבריאות: לא לקנות שימורים, מוגזים ולהימנע מארבעת הלבנים: קמח לבן, חלב, סוכר ומלח וכך יחסכו הוצאות רבות.

שגיאה 7: קרייירה - ניוון או חוסר תיכנון

אנשים שלמדו מקצוע, עובדים בו ומצליחים עושים טעות כשלא נכנסים להכשרה נוספת. הם נחים על זרי הדפנה כשהם לא יודעים שמי שרוצה להתקדם צריך כל 4-5 שנים להחליף מקום עבודה, רק כך העניין נשמר והאתגר נשאר. בנוסף רק מעבר בין עבודות מביא לתוספת משמעותית במשכורת כאשר מקום חדש יביא את ההזדמנות הגדולה ביותר. להישאר באותו מקום משמעו ניוון.

מהצד השני יש את אלו שמתנהגים כמו פרפר שעובר מפרח לפרח: מתחילים ללמוד סוציאלוגיה, עוברים לכלכלה, מתחרטים וחוזרים להורים. לפני שהולכים ללמוד משהו יש לעשות מחקר, לתכנן ולבדוק טוב לקראת מה הולכים, מה אוהבים ורק את זה ללמוד. אנשים עוברים ממקצוע ומהכשרה והכשרה וזה בזבוז רב של כסף.


שגיאה 8: משפחה - לעשות ילדים במרווח גדול

מרווח גדול בין הילדים גורם לכך שההוצאות גדולות יותר. יותר כלכלי לגדל ילדים במרווח קטן וזה גם יותר יעיל למשפחה: ילד עוזר לילד שקרוב אליו בגיל והכניסה החוזרת ונשנית של ההורים לתקופת גידול ילדים בגילאים שונים מכבידה על ההוצאות.

שגיאה 9: משפחה – לא להקדיש זמן לילדים

אפשר לחסוך בהתנהלות הכלכלית המשפחתית אבל לא לחסוך במתן תשומת לב או בהשקעה כספית ביצירת זיכרונות משותפים עם הילדים, בגבולות היכולת של המשפחה. מי שלא משקיע בחוויות משותפות נעימות עם ילדיו, כמו יציאה לטיולים ובילויים משותפים, ישלם על כך לאחר מכן. מי שחוסך על הילדים הקטנים, משלם מחיר גדול על הילדים כשהם גדולים.

שגיאה 10: חיסכון לילדים - לחסוך לדירה ולא ללימודים

אחת השגיאות החמורות היא חוסר השקעה בהשכלה. הורים רבים שמים כסף בצד מדי חודש עבור חיסכון לדירה לילדים, אבל שוכחים לחסוך למימון לימודים אקדמיים. אין ספק שהשכלה היא אחת ההשקעות הטובות ביותר, שבטווח הארוך גם מחזירות את עצמן. אם אתם רוצים לחסוך - קודם כל תחסכו עבור הלימודים. מחקרים מראים שסטודנטים שלא עובדים במהלך לימודיהם מגיעים להישגים טובים יותר, ולרמות הכנסה גבוהות יותר בעתיד.

אגב, ההשקעה היא לא רק כלכלית - אם ההורים לא משקיעים בילדים עוד בבית הספר, בחטיבה ובתיכון, ייתכן וישלמו 33 אלף שקל בשנה למכללה במקום 12-13 אלף שקלים לאוניברסיטה.

שלמה מעוז הוא כלכלן בכיר ויו"ר הון ליין - שירות ניהול חסכונות בהתאמה אישית.

www.honline.com
תגובות לכתבה(60):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 45.
  ביטוח רעידת אדמה
  אורן 01/08/2012 15:28
  הגב לתגובה זו
  2 0
  לא מומלץ, אבל לא בגלל הסיבה שצוינה, כי זה ממש לא נכון, אלא פשוט בגלל שלא תקבלו כלום מחברת הביטוח... אין סיוע של המדינה למי שביתו נהרס ברעידת אדמה.
  סגור
 • 44.
  g
  h 31/07/2012 18:56
  הגב לתגובה זו
  1 0
  יעל
  סגור
 • 43.
  בעניין הדירות הוא צודק
  היי טק 31/07/2012 14:44
  הגב לתגובה זו
  1 0
  רכשתי דירת 4 חדרים בת"א בתקופת שפל לפני 11 שנים. הטעות שלא התאמצתי יותר לרכוש 5 חדרים. מאז המחירים עלו מאוד והחלפת דירה אינה באה בחשבון. כבר אז עשיתי חשבון שבשביל עוד 200 אלף ש"ח שווה להתאמץ. הייתי מקבל עוד חדר + חניה + מרפסת. היום זה יעלה לי עוד 500 אלף ש"ח + מיסים.
  סגור
 • 42.
  חשוב לדעת !!! (ל"ת)
  דרור 31/07/2012 13:53
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • 41.
  רעידת אדמה
  המבטח 31/07/2012 12:22
  הגב לתגובה זו
  1 1
  אני עוסק בתחום הביטוח. לגבי ביטוחי בריאות וחיים בריאים גם לי יש ספקות. עדיין לא מצאתי תשובה לשאלות שיש לי. לגבי רעידת אדמה, מעוז טועה ובענק. למי שלא יהיה ביטוח רכוש כנגד רעידת אדמה, אף אחד לא יעזור לו. הממשלה הסירה את ידה מהנושא ולכן גם כל ההכנות ופעולות המוכנות לקראת רעידת אדמה ברמה הממשלתית. אל תסתמכו על המדינה. הביטוח לרעידת אדמה לא יקר כל כך ומאד מומלץ. תעשו סקר שוק בין החברות השונות. לדוגמא: לזוג עם 3 ילדים סכום ביטוח לתכולה (בתוך הבית. לא מבנה) צריל להיות בסדר גודל של 120 אלף ש"ח בלבד (לא כולל תכשיטים). ביטוח המבנה בהתאם לבית שאתם גרים בו (ללא ערך הקרקע). עבור דירה בשטח 130 מ"ר, סכום ביטוח הוא כ- 550 אלף ש"ח. למי שיש משכנתא אז אין לו כל בעיה. הבנק מכניס את הביטוח לרעידת אדמה בחשבון. למי שאין משכנתא, ממש חובה! אל תתעצלו ואל תחכו. הסיכויים לרעידת אדמה הולכים וגוברים עם השנים. זה רק עניין של זמן. לידיעתכם, יש בעיה רצינית בבניינים משותפים לגבי נזק שיגרם למבנה עקב רעידת אדמה בכל השטחים הציבוריים של המבנה (חדר מדרגות, מעלית, לובי, גג). מומלץ לבטח גם אותם (דרך וועד הבית). קחו יוזמה.
  סגור
 • 40.
  עיראקי זה אופי!..וגם מקצוע..חסכון חבל על הזמן של העמבה! (ל"ת)
  בדאלק 30/07/2012 21:00
  הגב לתגובה זו
  2 4
  סגור
 • 39.
  השגיאה שלי היתה לקרוא את המאמר הזה... (ל"ת)
  ירושלמי 30/07/2012 09:39
  הגב לתגובה זו
  2 4
  סגור
 • 38.
  לשלמה יש 10 עצות ולי יש רק אחת...
  צ'וקו מוקו 30/07/2012 08:57
  הגב לתגובה זו
  2 7
  אל תקשיבו לשלמה :) אלק אל תעשו ביטוח סיעודי ,רואים שבתחום הזה האיש לא מבין כלום. כשאדם צעיר הפרמיה שהוא משלם היא זולה עבור ביטוח סיעודי והוא צובר ערכי סילוק.כלומר אם תשלם פרמיה נמוכה כשאתה צעיר תוכל להפסיק לשלם בשלב מאוחר יותר ועדיין יהיה לך סכום סיעודי שנצבר . הדבר הכי טוב שהורים יכולים לעשות בשביל הילדים שלהם זה לקנות להם ביטוח סיעודי כשהם קטנים והביטוח זול ולהפסיק לשלם אותו בסביבות גיל 21. השאלה היא כמה אנשים במדינת ישראל יכולים להרשות לעצמם בגיל 65 פלוס לקנות ביטוח סיעודי ? כי הפרמיה שהם יצטרכו לשלם תגרום להם לרדת מתחת לקו העוני...
  סגור
 • 37.
  אולי תחסכו מאיתנו כתבות רדודות כאלה?
  משה 29/07/2012 22:12
  הגב לתגובה זו
  3 3
  מה זה התת רמה הזו? חרטוט אחד גדול
  סגור
 • 36.
  מעניין ביותר,תודה! (ל"ת)
  רן 29/07/2012 22:06
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 35.
  איזה כתבה מדהימה. והכי חשוב לא חופרת
  הכל פשוט כל כך 29/07/2012 21:44
  הגב לתגובה זו
  4 1
  רוצים כתבה שנייה בסדרה עם מעוז או אחרים. ...
  סגור
 • 34.
  לגבי הביטוחים..
  רועי 29/07/2012 21:12
  הגב לתגובה זו
  1 5
  מי אמר שבן 30 לא יכול להיות סיעודי?דווקא בגיל צעיר המחיר יותר זול ומתקבע לכל החיים וצובר ערכי סילוק . אז שלמה באמת תפסיק לדבר שטויות
  סגור
 • 33.
  הגאון מבגדד
  צבריקו 29/07/2012 21:01
  הגב לתגובה זו
  2 5
  עיצות מתושלח, אין חדש בדבריו.
  סגור
 • 32.
  95%p of what he say is trua and the
  viewer 29/07/2012 19:38
  הגב לתגובה זו
  8 1
  oter 5 r saying from imotions. at this artical its 100% true -say the true pepoel!!! stop laying 2 yourselvs!!! p
  סגור
 • yes indid ! (ל"ת)
  absouluty right 30/07/2012 00:36
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • 31.
  זה לא שלמה מעוז שאמר שהדולר לא יעלה מעל 4 ש"ח השנה ? (ל"ת)
  גם כלכלנים לא מבינים 29/07/2012 19:06
  הגב לתגובה זו
  4 1
  סגור
 • טען עוד
 • 30.
  יכול להיות שהוא אמר להמנע מלבנים ?
  אלון 29/07/2012 18:10
  הגב לתגובה זו
  4 0
  איכשהו כששלמה מעוז אומר להמנע מלבנים זה לא נשמע טוב... חוץ מזה, מה עניין יעוץ תזונתי לטור כלכלי ?
  סגור
 • הוא התכוון להמנע מ לחם לבן סוכר לבן (ל"ת)
  ללכת על חיטה מלאה 29/07/2012 20:36
  הגב לתגובה זו
  3 1
  סגור
 • 29.
  מעבר לאחר 4-5 שנים לפעמים רצוי.
  השקולה 29/07/2012 18:06
  הגב לתגובה זו
  5 0
  אם אנו רואים שעומדת להיות עליה רצינית במחירי דירות, למשל אחרי שפל ממושך, כדאי לנו לקנות, גם אם חשבנו לחכות. ביחוד כשמדובר בדירה ראשונה. ואז לא נורא להחליף דירה אחרי 4 שנים, את המכה כבר עשינו.
  סגור
 • 28.
  תראו תראו איך כל הסוכני ביטוח התעוררו
  ביטוח=בזבוז 29/07/2012 18:06
  הגב לתגובה זו
  9 1
  לא מבטח סיעודי ולא כנגד רעידות אדמה ולא כנגד כלום. גם ככה שישי ביטוח יש מלא סיפורים שהם לא משלמים...
  סגור
 • צודק! מהפניקס קיבלנו תשובה -"הביטוח לא מכסה תשישות נפש" (ל"ת)
  בושה לפניקס!לא ממליץ 30/07/2012 14:51
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 27.
  לאן בורח הכסף
  סופיה פטר 29/07/2012 17:59
  הגב לתגובה זו
  4 2
  כתבה נהדרת. מאירת עיניים וחכמה. סוף סוף הסבר על "עשה ואל תעשה " בכמה מילים ברורות ופשוטות. כל הכבוד !
  סגור
 • 26.
  ביטוח סיעודי חשוב מאד
  עינת 29/07/2012 17:50
  הגב לתגובה זו
  2 5
  לא הייתי מוותרת על ביטוח סיעודי כי זה דבר חשוב ואף פעם אי אפשר לדעת מתי יהיה בו צורך ,ככל שמתחילים מוקדם יותר משלמים פחות .
  סגור
 • 25.
  גם כלכלן וגם תזונאי...כנסו
  הקלקלן החובבן 29/07/2012 17:16
  הגב לתגובה זו
  10 1
  שלמה, העצות שלך נשמעות כמו טיפים שבעבר היינו שומעים בקווי 056 למי שזוכר. חוצמזה, יופי של עצה לגבי ביטוחי הבריאות, בוא כולנו נעשה ביטוח רפואי וסעודי בגיל חמישים, זה בטוח יהיה זול יותר (not), אהבתי את העצה שלך לגבי הלבנים, לא רק שאתה תזונאי אלא גם גזען...חשבת שלא נשים לב שאתה עוד פעם יורד על הלבנים. העצה הטובה ביותר שאני כאדם רציונלי יכול לתת לכם היא: היוולדו להורים עשירים או התחתנו עם כסף, כך או כך בכל מקרה חכו לירושה. בהצלחה לכולם
  סגור
 • רק עכשיו מקלטתי עם הלהימנע מלבנים
  לא גזען 29/07/2012 18:04
  הגב לתגובה זו
  4 1
  הוא לא התכוון לגזענות. זה היה הכי בקטע העוזר והנחמד. לא לקחת קשה חברים...
  סגור
 • מעוז ממליץ להמנע מהחלפת לבנים
  שט-כאן 30/07/2012 13:04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כמו שרפי איתן כונה רפי-המסריח וטען שזה רק שהוא לא מחליף גרביים
  סגור
 • 24.
  תודה רבה שלמה ,החכמתי. (ל"ת)
  cr 29/07/2012 16:59
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 23.
  פרקטי
  יוסף 29/07/2012 16:54
  הגב לתגובה זו
  9 2
  שלמה מעוז איש שהצלחה היא בפשטות כל הכבוד לך כן ירבו כמוך בלי הרבה קישקושים
  סגור
 • 22.
  מתי לקנות דירה?אם יש כסף ובבנק הוא נשחק!!מה עושים מתי
  אבי 29/07/2012 16:47
  הגב לתגובה זו
  6 2
  תהיה תקופה טובה????.......כולם חכמים אחרי מעשה!!!במצב של היום שהריבית במשק זולה ויש עבודה מסודרת וגם קצת כסף להתחלה חדשה!!אז קדימה!!למה אן היום מצב שהדירות ירדו פשוט הכול עולה החומרי גלם לבינין .והפועלים. והמעמ.והבנק לא נותן כלום על הפקדונות שלנו הכסף רק נשחק...אז לא לשמוע לפרופסורים למינהם פשוט צריך להתקדם קדימה!!למה לגור בשכירות ולשלם 4500 שח בחודש זה טרוף..בסוף נשארים בלי כסף וגם בלי דירה!!!!בהצלחה!!
  סגור
 • 21.
  עד היום החזקתי ממך
  בוני 29/07/2012 16:47
  הגב לתגובה זו
  5 4
  ביטוח לא קונים כשרוצים ביטוח קונים כשאנו צעירים ובריאים בגיל הזה זה גם זול יתר לעשרים הביטוח זול לעניים זהו צורך הכרחי לצערי בית לוינשטיין מלא בצעירים במצב סיעוד להרבה שנים ללא כיסוי מתאים
  סגור
 • 20.
  עצה 1 ; כימיה ואהבה בין בני זוג , עצה 2 ; נשים לא
  בא 29/07/2012 16:38
  הגב לתגובה זו
  10 0
  אוהבות קמצנים ,תבין לבד שלמה ,וזהירות חברה שלא תקלקלו את היחסים בגלל קמצנות ,וקטנוניות .
  סגור
 • 19.
  שגיאה ושמה מעוז!!
  אבי 29/07/2012 16:29
  הגב לתגובה זו
  11 4
  אוי שלמה שלמה , בא נראה אותך בגיל 32 עם משכנתא עושה ילד אחרי ילד ומשלם 5000 ש"ח מעון, 4000 ש"ח משכנתא טיטולים מטרנה חשבון חשמל בחורף ולא שוכח טיול משפחתי - שלא נצטער עליו, וחסכון לאקדמיה.. אתה פשוט הוזה
  סגור
 • 18.
  לא בדיוק
  דינה 29/07/2012 16:29
  הגב לתגובה זו
  8 3
  לגבי החלפת דירות: יותר משתלם לקנות דירת 3 חדרים ולאחר 4-5 שנים לשדרג - מאשר לקחת משכנתא גבוהה מאוד ולקנות 5 חדרים לגבי מרווח בין ילדים - אפשר לקרוס כלגלית כאשר יש 2 גנים פרטיים או מטפלת וגן פרטי. עדיף גן עירייה וגן פרטי - כלומר 4-5 שנים הפרש.
  סגור
 • 17.
  חלב זה דווקא בריא ! (ל"ת)
  שמואל 29/07/2012 16:11
  הגב לתגובה זו
  2 16
  סגור
 • חלב זה דווקא לא בריא! (ל"ת)
  שושנה 29/07/2012 16:19
  הגב לתגובה זו
  9 2
  סגור
 • עדיין יונק חלב אם? (ל"ת)
  קליפ 29/07/2012 16:16
  הגב לתגובה זו
  8 1
  סגור
 • חלב אב (ל"ת)
  בריאותניק 29/07/2012 16:55
  הגב לתגובה זו
  5 1
  סגור
 • 16.
  אהבתי (ל"ת)
  אתי 29/07/2012 16:07
  הגב לתגובה זו
  5 3
  סגור
 • 15.
  קשקשן (ל"ת)
  מאיר 29/07/2012 15:58
  הגב לתגובה זו
  5 7
  סגור
 • 14.
  עצה נוספת
  דוד 29/07/2012 15:57
  הגב לתגובה זו
  20 3
  לא לבזבז זמן בקריאה וכתיבת טוקבקים.
  סגור
 • אתה לא מיישם את העצה של עצמך
  Moshe 30/07/2012 12:18
  הגב לתגובה זו
  5 0
  אז למה שאחרים יקשיבו לך (-:)
  סגור
 • 13.
  חצי מהעצות לא נכונות, אבל מי סופר?
  תל אביבי 29/07/2012 15:55
  הגב לתגובה זו
  7 10
  דווקא ילדים צפופים בגיל זה לא קל. הוצאות כפולות מדי חודש על גן, טיטולים, מטפלות. ניסית לשלם פעם על מטפלת וגן פרטי ביחד? לקנות שתי חבילות טיטולים בכל פעם? מי שלא גר בתל אביב, מה עם הוצאות דלק או הוצאות על עוד רכב? דווקא בפרוורים קונים וקונים בלי סוף כי הבתים גדולים יותר: נדנדה לחצר, ערסל, שטיחים וריהוט. בענין הביטוחים- מי יעזור אם תהיה רעידת אדמה? אתה? הרי כשנופלת קטיושה לא עוזרים! וכן הלאה וכן הלאה. אפילו את הרכישת דירה בחורף לא הייתי בודק. נראה לי קשקוש טיפוסי.
  סגור
 • 12.
  בדקתי בסטטיסטיקה ונתברר להפתעתי כי לא כל
  חי במינוס 29/07/2012 15:50
  הגב לתגובה זו
  7 2
  הישראלים גרים בתל אביב,אני גר בדירתי כבר 26 שנה,חסכתי לדירה לילדי ואת האוניברסיטה הם מימנו מעבודתם. אבל בכל השאר האיש צודק.
  סגור
 • וואלה ?
  יאיר 29/07/2012 16:06
  הגב לתגובה זו
  8 2
  לא כל הישראלים גרים בת"א ? :)) בחיי,אתה תותח....
  סגור
 • 11.
  לא להתחתן (ל"ת)
  האשה עולה 4 מיליון 29/07/2012 15:50
  הגב לתגובה זו
  18 4
  סגור
 • 10.
  צודק במאה אחוז הכל מתחיל בהתנהלות נכונה כלכלית (ל"ת)
  כלכלן 29/07/2012 15:46
  הגב לתגובה זו
  9 0
  סגור
 • 9.
  כל הכבוד שלמה !
  בזה הרגע הצלת כמה 29/07/2012 15:46
  הגב לתגובה זו
  6 5
  נפשות מעצמם
  סגור
 • 8.
  כל הכבוד שלמה !
  בזה הרגע הצלת כמה 29/07/2012 15:46
  הגב לתגובה זו
  6 1
  נפשות מעצמם
  סגור
 • 7.
  "אגדות שלמה"
  "היועץ" 29/07/2012 15:43
  הגב לתגובה זו
  10 9
  לאורך השנים האחרונות{בלילה כלכלי בערוץ 10 ובעיתונות } אני שומע וקורא את פילפוליו והגיגו " של שלמה מעוז, .....לשמחתי הבנתי את הפואנטה ואני נוקט תמיד בעמדה ההפוכה, אני חייב לציין שגישתי רק הניבה פירות.... כאן המקום להזכיר שלא מדובר בעיצותיו של שלמה המלך אלא בהבנתו של שלמה מעוז.....
  סגור
 • אני קניתי את מניית פייזר בעקבות המלצת שלמה (ל"ת)
  ומאז רק טוב ! 29/07/2012 16:07
  הגב לתגובה זו
  10 0
  סגור
 • 6.
  עצות מועילות.עדיין לא מאוחר ליישם! (ל"ת)
  קליפ 29/07/2012 15:42
  הגב לתגובה זו
  12 2
  סגור
 • 5.
  תאמין לי שלמה אתה ונחמיה האנשים הכי שפויים במדינה (ל"ת)
  רני 29/07/2012 15:41
  הגב לתגובה זו
  17 5
  סגור
 • 4.
  אהבתי את העצה עם הלקנות בית בחורף
  תמר 29/07/2012 15:39
  הגב לתגובה זו
  28 0
  בקיץ ובאביב המחירים באמת יותר גבוהים
  סגור
 • 3.
  בעניין הביטוחים הוא צודק ב-100% זה בזבוז כסף. (ל"ת)
  ושטיפת מוח 29/07/2012 15:38
  הגב לתגובה זו
  30 4
  סגור
 • 2.
  גזען
  אמיר 29/07/2012 15:37
  הגב לתגובה זו
  6 28
  האשכנזים מחכים לך בבנק
  סגור
 • להתריע על גזענות אינה גזענות (ל"ת)
  האליטה הלבנה 30/07/2012 06:03
  הגב לתגובה זו
  4 2
  סגור
 • אשתו אשכנזיה (ל"ת)
  גל 29/07/2012 19:13
  הגב לתגובה זו
  7 2
  סגור
 • 1.
  מאמר קליל ולא ממצה
  אופיר 29/07/2012 15:35
  הגב לתגובה זו
  9 13
  ציפיתי מאדם כמוך לכתוב מאמר קצת יותר ענייני ורציני ולא מאמר קליל שבו אתה כותב על כל אותם דברים הידועים לכל זוג צעיר. המאמר נחמד אך לא עוזר לאותם זוגות צעירים לסגור את החודש או לרכוש דירה ללא עזרה מהותית מההורים.
  סגור
 • חסכון לזוג הצעיר
  יהויכין 29/07/2012 17:29
  הגב לתגובה זו
  3 6
  לגבי הקביעה שאין צורך לבטח את הדירה כנגד רעידות אדמה - עלי לחלוק בנמרצות על דעה זו. אין חולק בין בעלי המקצוע (לא כלכלנים - גיאולוגים) שצפויה בארץ רעידת אדמה קשה, רק שאיננו יודעים מתי. מי שסומך על המדינה שתבנה בצ'יק צ'ק מחדש אלפי או עשרות אלפי בנינים - יבושם לו. אני לא מאמין ומשכך - מוצא לנכון לבטח. אגב, הביטוח אינו כה יקר אם מסכימים להשתתפות עצמית גבוהה. מעבר לכך - לא די לבטח רק את דירתכם - מה תעשו עם תגמולי הביטוח מול בית הרוס כשליתר הדיירים אין ביטוח ואפשרות לבנות מחדש? לפיכך רצוי מאד לעשות ביטוח משותף לכל הבית באמצעות ועד הבית (גם יותר זול לכל דירה) - ולא נעמוד בפני שוקת שבורה.
  סגור
 • ברור שאתה מדבר מתוך סוכנות ביטוח. (ל"ת)
  יוני 30/07/2012 01:53
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות