שר השיכון אטיאס: "לא נאפשר לייבא קבלנים מחו"ל יש כאן חברות מצוינות"

בובליל בתגובה: "אני רוצה לראות את אותה חברה זרה באה למדינת ישראל ומוצאת את הדלתות במנהל קרקעי ישראל". עיני: "העלאת המע"מ פותחת פרצה להעלאת המחירים והיא פוגעת רק באוכלוסייה החלשה"
|
(11)
שטייניץ ואטיאס (צילום: יח"צ)
בטקס של הסתדרות עובדי הבניין והעץ אשר נערך היום בתל-אביב בשיתוף עם הקרן לעידוד ופיתוח ענף הבנייה בישראל התייחס ניסים בובליל למדינות של הממשלה: "מתעלמים מהמעסיקים והעובדים בענף שהם מנוע הצמיחה של המשק".

בובליל, נשיא התאחדות בוני הארץ המשיך ואמר: "יש היום רעיונות להביא חברות בניה מחו"ל יחד עם העובדים שלהם וחושבים שהם יבנו יותר טוב מהחברות והעובדים הישראלים? זה חלומות, אני רוצה לראות את אותה חברה זרה באה למדינת ישראל ומוצאת את הדלתות במנהל קרקעי ישראל, ממתינה לאישור תב"ע בועדה המחוזית או מנסה להוציא היתר בניה". והתייחס לפגיעה אפשרית באומרו: "אנחנו לא ניתן לפגוע בעובדים הישראלים. מי שינסה לפגוע בענף ימצא חומה בצורה של בונים, יזמים ועובדים".

מנגד, שר השיכון אריאל אטיאס ניסה לרכך את בובליל והסביר: "בזכות בוני הארץ המדינה פורחת ומתפתחת והקבלנים מתאמצים להאיץ את הבניה למרות קשיי המימון והקשיים האחרים", ופנה אל עובדי הבניין באולם -"אתם העובדים היקרים מבינים את המשמעות במחסור בעובדים. אני רוצה להרגיע את הקבלנים , אף אחד לא יביא חברות בניה עם העובדים שלהם לארץ ישראל, יש כאן חברות מצוינות. אנחנו פועלים להגדיל את מספר העובדים". ובסוף התייחס להעסקת עובדים זרים כי הממשלה לא תתמוך במהלך שכזה.

יו"ר ההסתדרות עיני התייחס למחאות בקיץ אשתקד ואמר כי היא הסיבה העיקרית לפריצתה הייתה בעקבות יוקר המחייה במדינה. "זוגות צעירים לא מצליחים לקנות דירה והמחירים ממשיכים לעלות. אם הממשלה היתה רוצה להוריד את מחירי דירות היא היתה יכולה לעשות זאת בלי בעיה". אטיאס התייחס לנשאו הדיור הציבורי ואמר ששר האוצר יובל שטייניץ לא רוצה דיור ציבורי.

ולאחר מכן, עיני תקף את מדיניות הממשלה בטענה: " יש אינטרס למדינה שהמחירים לא ירדו, כי ככל שמחירי הדירות עולים כך עולה גביית המיסים בענף הבניה במספרים אסטרונומיים ומי שמתרגל לקבל מיסים גבוהים הוא מתאהב בהם".

בעניין המע"מ, ציין שעד עכשיו בגלל המחאה הממשלה חששה להעלות את המחירים "אבל העלאת המע"מ פותחת פרצה להעלאת המחירים והם יעלו ביותר מאחוז כי כאשר לוקחים את אקדח המחירים ליד, היד קלה על ההדק. העלאת המע"מ פוגעת רק באוכלוסייה החלשה".
תגובות לכתבה(11):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 9.
  אטיאס ניכשלתה .מחירי הדירות בועה הרס מישפחות (ל"ת)
  רק כחלון יכול 26/07/2012 11:12
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 8.
  יש לחקור קשר אפשרי בין שר השכון לקבלנים !! (ל"ת)
  אחה"ע 26/07/2012 11:07
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 7.
  אטיאס היבטיח ירידת מחירים =חזק בדיבורים=אפס מעשים (ל"ת)
  חסר דיור 26/07/2012 09:12
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 6.
  הבאנו עובדים זרים - נביא גם קבלנים וגם פוליטיקאים וגם
  yon 26/07/2012 08:30
  הגב לתגובה זו
  2 0
  אנשי כלכלה וגם ראש ממשלה אם הם יבטיחו להיות טובים יותר לעם.
  סגור
 • 5.
  עוד לא גירשו את העובדים הזרים שנמצאים פה וכבר מביאים
  ממשלת מושחתים 26/07/2012 08:07
  הגב לתגובה זו
  2 0
  חדשים
  סגור
 • 4.
  אטיאס שר הבלוף דואג רק לחרדונים
  אנונימי 26/07/2012 08:03
  הגב לתגובה זו
  3 0
  ממשלה נבזית כולם
  סגור
 • 3.
  מחירי הנדל"ן ירדו חד משמעית
  נגד רודפי הבצע 25/07/2012 23:13
  הגב לתגובה זו
  10 0
  ללא ספק כי יש בעיה רצינית עם מחירי הדירות. המחירים גבוהים מעבר לכל פרופורציה נורמלית. כמעט ולא ניתן לקנות דירה בלי משכנתא ענקית, ועוד ממשלת ישראל ממשיכה לקחת מס רכישה על דירות גם במצב עגום זה. שחיתות ורדיפת בצע על גבנו. הכל זה פסיכולוגיה, יש מספיק קרקעות, אך בעלי אינטרסים אינם מעוניינים בירידת מחירים כי הם מרווחים על מצוקתנו הרבה מאוד כסף. ואנחנו מעמד הביניים קורעים תחת הנטל הכלכלי הכבד. אפשר להרגיש זאת בסופר, בחשבון המים, חשמל, דלק, בכל דבר בסיסי לקיום נורמלי. ביבי אני בחרתי בך ואני היום לא אבחר בך יותר לעולם. מחקת מעייני את התקווה וזרעת יאוש תסכול וקשיים. אתה לא מנהיג של העם יותר אתה מנהיג של טייקונים . לך תשתה קפה ותן למי שבאמת אכפת לעשות את העבודה. עשית מספיק, מספיק נזק , כרגע יש להביא מנהיג שיתן לעם צדק חברתי. כבוד חברתי. הממשלה שלך אבדה כל ערך ומוסר. דיייי מספיק אתה כבר לא רצוי.
  סגור
 • צודק בידבריך הפיתרון הפרדה בשוק הדיור מחיר לזכאים ומחיר
  בנטוב 26/07/2012 06:41
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ללא זכאים זה אומר זכאי שירכוש דירה יהיה פטור ממיסים ומחיר קרקע אפשר להתנות גודל הטבה לפי אחוזים 100 אחוז הטבות למי ששירת בצהל ופחות לשירות לאומי ולפי אורך שירות וזכאים שלא עשו אף שירות יקבלו 30 אחוז הטבות גם צודק וגם מתגמל ההטבות יחולו על דירות 2 חד 3חד 4חד בהגבלה של עד 100 מטר ובנוסף יש ליבנות גם דירות להשכרה שיכונים ממשלתיים תכנית זו יכולה להביא את כל השוק לאיזון שהיום לא קיים שוק מיכאן מתחיל הצדק החברתי וחלק גדול של הבעיות ניפטרות עים פיתרון הדיור דירה היא הבסיס לקיום אדם בודד ולקיום תא זוגי ולקיום תא מישפחתי אי אפשר ליבנות עתיד בלי ליקבוע מקום מגורים ובטח אי אפשר יהיה לישמור על עתיד המדינה בלי עתיד הבנים והבנות שהם העתיד והם ממישכיי העם כמו שאבותינו נטעו עצים עבורינו אנו צריכים לינטוע עצים עבור בנינו
  סגור
 • ביבי לך הביתה וקח איתך את אטיאס
  אנונימי 26/07/2012 08:04
  הגב לתגובה זו
  1 0
  זה שר? זה מחמם כסא
  סגור
 • 2.
  עושים מיליארדים ע"ח העם הפראייר=חרםצרכן=העם לא פראייר!! (ל"ת)
  קבלן,בנק,ממשל גנבים 25/07/2012 23:02
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 1.
  מי זה עובדים הישראלים?
  ריקי מרטין 25/07/2012 22:50
  הגב לתגובה זו
  7 0
  מי זה עובדים הישראלים? בולבול עם הפועלים שלו מהשטחים!? בזכות בוני הארץ המדינה פורחת ומתפתחת!? בזכותו של בולבול עשרות אלפי צעירים כבר ירדו מהארץ! לא נורא, לכל גנב יש את יום כיפור שלו.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות