מידרוג חותכת את דירוג אג"ח סאני ל-Caa3; "ההצעה היא כשל פרעון"

הורדת דירוג אגרות החוב של סאני מ-B3 שלילי ל-Caa3, תוך הותרת הדירוג ברשימת מעקב שלילית היא עקב ההערכה כי "הצעת הרכש הינה מסוג Distressed Exchange Offer"
|
(3)
כל אחת בתורה

מידרוג מודיעה על הורדת דירוג אגרות החוב של סאני מ-B3 שלילי ל-Caa3, תוך הותרת הדירוג ברשימת מעקב. הורדת הדירוג נובעת מהודעת החברה אתמול בדבר לרכישת לפחות 90% מיתרת הערך הנקוב של כל סדרות האג"ח של החברה במחזור כאשר מחיר הצעת הרכש יהיה שווה למחיר השוק בסוף מאי בתוספת של כ-100%.

"הדירוג הנוכחי מגלם את הערכתנו כי הצעת הרכש הינה מסוג Distressed Exchange Offer ומהווה בהתאם למתודולוגיה של מידרוג כשל פירעון (Default)", כותבים האנליסטים בחברת הדירוג.

הסיווג של הצעת הרכש הוא נוכח עמידתה בקריטריונים של "גרימת הפסד כלכלי למחזיקי אגרות החוב - הצעת הרכש מגלמת הפסד ממוצע של כ-26% למחזיקי אגרות החוב. הצעת הרכש מוצעת בנסיבות בהן קיים חשש ליכולת פירעון החוב אלמלא בוצעה". הותרת הדירוג ברשימת מעקב עם השלכות שליליות נובעת מאי הוודאות לגבי היקף ההפסד הצפוי שייגזר מהצעת הרכש.

נציין כי בהתאם למחיר השוק בסוף מאי, מגלמת הצעת הרכש מחיר ממוצע שבין 0.65-0.76 שקלים לאגרת חוב. הצעת הרכש נועדה לשחרר את השעבודים של מניות סקיילקס לטובת אגרות החוב של סאני, באופן שיאפשר את הוצאתה אל הפועל של עסקת האצ'יסון, ולמעשה הצעת הרכש מהווה תנאי מתנה בעסקת האצ'יסון, מפרטים במידרוג עוד ברקע להחלטה.

עסקה זו, שתמציתה שילוב של מכירת השליטה בסקיילקס לקבוצת האצ'יסון, מכירת פעילות סמסונג שבבעלות סקיילקס לסאני, נעשית כך מפרטים עוד במסמך תוך כדי דחיית מועד פירעון הלוואת האצ'יסון בשלוש שנים והצעת רכש של לפחות 50% מאגרות החוב של סקיילקס לפי מחיר ממוצע של 69% ביחס לפארי.

תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  איזה דיליי מטורף של חברות הדירוג (ל"ת)
  מאכזבות 07/06/2012 22:49
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  בוקר טוב אליהו, "מידרוג".....
  רן אוריום 07/06/2012 18:32
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ונראה לי, בקצב הזה, כולם ילכו הביתה בלי כלום, והצ'יסון, שכנראה עושה גם קצת "טובה" לבן דב, תשלח את כולנו לכל הרו.... עם העיניים הגדולות שלנו.
  סגור
 • 1.
  הצעה הזויה
  nono 07/06/2012 14:18
  הגב לתגובה זו
  2 1
  בן דוב לוקח בחשבון שכולם פראיירים ויסכימו למכור לו בתספורת והוא יהנה מכל האפסייד.או שהוא משתמש בחומר חזק במיוחד או שהוא כבר יודע שהמוסדיים ההזויים עוד יתנפלו על ההצעה.תראו מה קרה למחירי האגח של סאני.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות