כלכלת ישראל צמחה 3% ברבעון הראשון בזכות זינוק של 4.2% בצריכה הפרטית

מדובר בירידה לעומת הרבעון הקודם שבו עלה התמ"ג ב-3.2% ועלייה של 3.3% ברבעון השלישי של השנה. ברבעון הראשון זינק הייצוא ב-14.2% אך הייבוא טיפס ב-27%
|
(1)
יובל שטייניץ וסטנלי פישר
הקטר של המשק ממשיך לצמוח, אם כי בקצב מתון יותר מאשר בעבר. הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (למ"ס) פרסמה היום אומדן ראשון של צמיחת המשק ברבעון הראשון שממנו עולה כי התמ"ג ברבעון הראשון עלה ב-3%. לשם השוואה, ברבעון הרביעי של השנה עלה התמ"ג ב-3.2% ועלייה של 3.3% ברבעון השלישי של השנה.

מסקר הכלכלנים של בלומברג עולה שהתחזיות של האנליסטים היו שכלכלת ישראל תצמח ב-2.5% ברבעון הראשון של השנה. הנתון שמתפרסם היום מעודד יותר ומראה שלמרות החשש של האנליסטים מכך שעצירת המשק, נראה שכלכלת ישראל עדיין לא נשאבה אל תוך מיתון ומציגה נתונים חיוביים.

ברבעון הראשון של השנה נרשם גידול של 2.8% בתמ"ג העסקי, פחות מאשר הרבעון הרביעי שבו נרשמה צמיחה של 3.5%. עיקר הצמיחה של המשק הגיע מעלייה של 4.2% בצריכה הפרטית וזינוק של 14.2% בייצוא הסחורות והשירותים. מנגד, זינוק חד של 27% בייבוא, העיב מעט על צמיחת המשק.

בלמ"ס מסבירים כי העלייה בתוצר ברבע הראשון השנה משקפת עליות ביצוא וביבוא הסחורות והשירותים, בהוצאה לצריכה פרטית, בהשקעות בנכסים קבועים וכן עלייה מתונה בהוצאות לצריכה ציבורית.

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  שימו לב......
  דניאל 16/05/2012 13:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הטייקון הבא שהולך לקבל בומבות כמו דנקנר ,תשובה ועוד : הינו אילעזר פישמן. דרך אגב הוא ישפיע על הבנקים בסכום צנוע של 1 מיליאאד שקל, אצל דנקנר זה 3 מילארד
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות